Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Ma dwa latka i musi walczyć o życie. Na ratunek sercu Michasi

Data publikacji: 2022-05-27 08:33
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-28 10:50
Ma dwa latka i musi walczyć o życie. Na ratunek sercu Michasi
Dwuletnia Michasia walczy o zdrowie i życie. Fot. archiwum prywatne  

Dwuletnia Michasia walczy o zdrowie i życie. Bez pomocy wielu tysięcy osób nie da rady. Ratunkiem dla niej jest bardzo droga operacja w Bostonie. Potrzebna kwota jest ogromna, a czasu bardzo mało….

Michasia mieszka w Bielkowie pod Stargardem. Jej problemy zdrowotne rozpoczęły się już wtedy, gdy rozwijała się pod sercem mamy. Okazało się, że serduszko Michasi jest odwrócone, a do tego poważnie zagrożone przez nieprawidłową budowę.

– Już od pierwszych chwil na świecie Michalinka prowadziła nierówną walkę – opowiada tata dziewczynki. – Kiedy po tygodniowym pobycie w inkubatorze wreszcie mogliśmy ją wziąć w ramiona, czuliśmy ogromne szczęście. Ciężko było uwierzyć, że już za moment czeka ją pierwsza operacja małego serduszka. Chwila nadziei na poprawę… Odrobina radości, bo nasza córeczka wykazała się ogromną i zadziwiającą siłą. Niestety, drastycznie pogarszające się wyniki, spadające saturacje spowodowały, że obawy rosły z minuty na minutę… Kolejna operacja była nieunikniona. Tym razem też nie udało się uniknąć komplikacji – po zabiegu Michalinka straciła możliwość jedzenia, lekarze byli zmuszeni założyć jej sondę. Tak właśnie wyglądały pierwsze miesiące życia naszej córeczki….

Ratunkiem dla dziewczynki jest kosztowna operacja rekonstrukcji serca w Bostonie. Rodziców na nią nie stać. Z pomocą rodziny i przyjaciół zorganizowali zbiórkę dla Michasi na portalu SięPomaga – www.siepomaga.pl/michasia-kiszka. Na Facebooku trwają zaś licytacje (Licytacje dla Michasi), a w szczecińskich oraz stargardzkich punktach piekarni Asprod można zakupić ciasteczka – Serduszka dla Michasi, całkowita kwota z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na operację dziewczynki.

– Świadomość tego, że od paska zbiórki zależy życie naszej córeczki, jest przerażająca. Jej życie kosztuje ponad milion złotych… – mówi tata dziewczynki.

Czasu jest coraz mniej… Ale każdy może dać nadzieję, że się uda, wspierając zbiórkę. W najbliższym czasie będą organizowane również zbiórki do puszek: podczas festynu z okazji Dnia Kobylanki – to już w niedzielę (29 maja) na terenie CKiR przy ul. Jeziornej 6 oraz podczas imprezy 6 czerwca „Przecław Festiwal – Chwile Warte Zachodu” na terenie GOKSiR w Przecławiu.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Re: Pacyfka
2022-05-28 10:47:32
Dlaczego 12 tygodnia? Aborcja bez kompromisów także po urodzeniu (late abortion)! Aborcja jest OK! Ciąża to nie zakupy w markecie czy na Allegro, prawo wyboru ma się przed zapłodnieniem po zapłodnieniu "wolność wyboru" to neologiczne kłamstwo wbrew logice bo dotyczy nie własnego ale cudzego życia. Co do reszty, jasne że można leczyć ale czy nie lepiej adoptować murzynka albo pieska? Zastanawia mnie że tak często do wspólnej pomocy odwołują się ci którzy często ostentacyjnie wspólnotą gardzą.
Ja
2022-05-27 18:34:43
Zdrówka aniołku
Gg
2022-05-27 15:00:03
Pacyfka. Zamknij twarz, durny dzieciaku.
Re: Pacyfka
2022-05-27 13:22:51
Prawo do aborcji jest OK, ale jeśli ktoś wie, że można wadę serca u dziecka wyleczyć operacjami i jest gotowy emocjonalnie, psychicznie na walkę to sugerowanie "usuń" jest słabe a niektórzy powiedzieliby, że obrzydliwe. Rozumiem tych, którzy nie mają odwagi się zmierzyć z problemem albo nie wierzą lub nie wiedzą, że można wyleczyć i przerywają ciążę, to jest OK. PS Lepiej bronić wolności wyboru, prawa do aborcji do 12 tygodnia bez warunków niż wprost sugerować "przerwij" w każdym przypadku.
Pacyfka
2022-05-27 11:28:37
Aborcja jest ok.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA