Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Lwów w ich sercach

Data publikacji: 2015-09-16 20:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Lwów w ich sercach
 

Piętnastego września 1990 roku osiemnastu mieszkańców Świdwina zorganizowało Klub Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, który później w swoich szeregach zgromadził 85 osób z kresowym rodowodem. W tym roku świętują oni 25-lecie działalności.

Z tej okazji w minioną niedzielę (13 bm.) w kościele pw. MBNP była doprawiona msza święta w intencji Polaków na Wschodzie i Kresowian na ziemi świdwińskiej. We wtorek (15 bm.) w zamku joannitów odbyły się uroczystości oficjalne. Gości powitał prezes klubu świdwińskich lwowiaków Mieczysław Kostur. Dorobek minionego ćwierćwiecza (konkursy piosenek i poezji, festiwale kultury kresowej, spotkania opłatkowe, pikniki, wyjazdy do Lwowa, spotkania w szkołach, sesje popularno-naukowe) został ukazany na filmie dokumentalnym.

Za osiągnięcia na polu krzewienia problematyki kresowej Złotą Odznaką Towarzystwa Miłośników Lwowa przyznaną przez Zarząd Główny TML we Wrocławiu zostali wyróżnieni: Małgorzata Pluta, Elżbieta Horak, Robert Uss, Józef Mądrowski, Tadeusz Łopuszka, Krystyna Bordziuk, Jadwiga Gabryszek, Tadeusz Lenartowicz, Anna Klucz, Władysław Rodusz. W trakcie gali za zasługi dla województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa, Honorową Złotą Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego odznaczyła: Mariana Wiszniewskiego i Mieczysława Kostura. Na zakończenie dla wszystkich był pyszny tort urodzinowy. 

Tekst i fot. (cz.b.)


Na zdjęciu: Lwów był i pozostanie w ich sercach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jurgen von Ritter
2015-09-17 05:21:35
und Stettin in unserem...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA