sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Lwów w ich sercach

Lwów w ich sercach

Lwów w ich sercach
Data publikacji: 2015-09-16 20:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Wywietleń: 1846 21040

Piętnastego września 1990 roku osiemnastu mieszkańców Świdwina zorganizowało Klub Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, który później w swoich szeregach zgromadził 85 osób z kresowym rodowodem. W tym roku świętują oni 25-lecie działalności.

Z tej okazji w minioną niedzielę (13 bm.) w kościele pw. MBNP była doprawiona msza święta w intencji Polaków na Wschodzie i Kresowian na ziemi świdwińskiej. We wtorek (15 bm.) w zamku joannitów odbyły się uroczystości oficjalne. Gości powitał prezes klubu świdwińskich lwowiaków Mieczysław Kostur. Dorobek minionego ćwierćwiecza (konkursy piosenek i poezji, festiwale kultury kresowej, spotkania opłatkowe, pikniki, wyjazdy do Lwowa, spotkania w szkołach, sesje popularno-naukowe) został ukazany na filmie dokumentalnym.

Za osiągnięcia na polu krzewienia problematyki kresowej Złotą Odznaką Towarzystwa Miłośników Lwowa przyznaną przez Zarząd Główny TML we Wrocławiu zostali wyróżnieni: Małgorzata Pluta, Elżbieta Horak, Robert Uss, Józef Mądrowski, Tadeusz Łopuszka, Krystyna Bordziuk, Jadwiga Gabryszek, Tadeusz Lenartowicz, Anna Klucz, Władysław Rodusz. W trakcie gali za zasługi dla województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa, Honorową Złotą Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego odznaczyła: Mariana Wiszniewskiego i Mieczysława Kostura. Na zakończenie dla wszystkich był pyszny tort urodzinowy. 

Tekst i fot. (cz.b.)


Na zdjęciu: Lwów był i pozostanie w ich sercach.

Lwów w ich sercach Lwów w ich sercach Lwów w ich sercach

Komentarze

Jurgen von Ritter
und Stettin in unserem...
2015-09-17 05:21:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie