poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Łódka zatonęła. Odnaleźli ciało nastolatki

Łódka zatonęła. Odnaleźli ciało nastolatki (akt. 2)

Łódka zatonęła. Odnaleźli ciało nastolatki
Data publikacji: 2017-05-30 12:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:16
Wywietleń: 1834 263537

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 17-latki, która w poniedziałek wieczorem zaginęła na jeziorze w Żeliszewie. Strażacy odnaleźli ciało dziewczyny.

***

Wcześniejsza informacja

Wciąż trwają poszukiwania drugiej nastolatki, która w poniedziałek (29 maja) wieczorem wypadła z łódki na jeziorze w Żeliszewie koło Choszczna. Strażacy nie ukrywają, że akcja przebiega w trudnych warunkach, przy bardzo złej widoczności. 

W poszukiwaniach 17-latki uczestniczą strażacy ze Szczecina, z Poznania i Choszczna oraz strażacy ochotnicy z Bierzwnika i Zamęcina. Na miejscu są także policjanci z Choszczna.

Przypomnijmy, że do dramatycznych wydarzeń doszło w poniedziałek (29 maja) ok. godz. 20. Dziewczęta przyjechały nad jezioro w Żeliszewie rowerami. Z relacji strażaków obecnych na miejscu poszukiwań wynika, że najprawdopodobniej same odczepiły łódkę przycumowaną przy pomoście i wypłynęły na jezioro. W pewnym momencie łódka zaczęła tonąć. Wiele wskazuje na to, że przeciekała.

Tonące dziewczęta mieszkańcy Żeliszewa i od razu wezwali pomoc. W międzyczasie ruszył im na ratunek 15-letni chłopiec. Strażacy pojawili się na miejscu bardzo szybko.

– Płynął do nich, ale nie dopłynął, bo strażacy szybciej dotarli pontonem. Wyłowili dziewczynę, która jeszcze utrzymywała się na wodzie i tego chłopaka – mówi z miejsca zdarzenia Marek Garbicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie.

Uratowana nastolatka pochodzi z pobliskich Rzeczek. Strażacy cały czas szukają jej koleżanki z Suliszewa. Akcja jest prowadzona w bardzo trudnych warunkach. Łódka, która została odnaleziona w poniedziałek późnym wieczorem, spoczywa na 18 metrach głębokości. Płetwonurkowie przeczesują dno akwenu.

 – Widoczność jest bardzo zła. Bardzo utrudnia to poszukiwania. W użyciu jest sonar, który przywieźli ze sobą strażacy z Poznania – dodaje komendant Marek Garbicz.

(żan)

***

Wcześniejsza informacja

Dramatyczne zdarzenia rozegrały się na jeziorze we wsi Żeliszewo pod Choszcznem. W poniedziałek (29 maja) wieczorem przewróciła się tam łódka z dwoma nastolatkami. Jedną dziewczynę zdołano uratować. Jej koleżanka wciąż jest poszukiwana.

Strażacy odebrali zgłoszenie o wypadku na jeziorze w poniedziałek ok. godz. 20. Łodzią, która w pewnym momencie zniknęła pod wodą płynęły dwie 17-latki. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pierwszy na ratunek popłynął chłopak jednej z dziewcząt. Strażacy pomogli wydostać się na brzeg zarówno jemu, jak i uratowanej dziewczynie. Nastolatkę przewieziono do szpitala. Niestety, ślad po jej koleżance zaginął.

Późnym wieczorem strażacy przerwali poszukiwania, bo uniemożliwiała je słaba widoczność. Akcja poszukiwawcza na jeziorze ma zostać wznowiona we wtorek (30 maja) o godz. 10.

(reg)

Fot. KP PSP Choszczno

Łódka zatonęła. Odnaleźli ciało nastolatki Łódka zatonęła. Odnaleźli ciało nastolatki Łódka zatonęła. Odnaleźli ciało nastolatki

Komentarze

K
ŁÓDKA - powinna być tak zabezpieczona ,żeby nikt przypadkowo nią nie wyplynął . Fajnie jest popływać , ale ... co roku to samo ...Z drugiej strony każdy odpowiada za siebie
2017-05-30 16:27:15
sos
Czy kiedykolwiek zdarzyło się, że kilkanaście godzin po zatonięciu jakiejkolwiek jednostki pływającej na zamkniętym zbiorniku wodnym odnaleziono żywego człowieka? 17-lat to niby tuż przed pełnoletnością, ale widać, że rozum i poczucie odpowiedzialności jeszcze dziecięce...
2017-05-30 09:47:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”