czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Łobuziak do pokochania

Łobuziak do pokochania

Łobuziak do pokochania
Data publikacji: 2018-12-12 09:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 790 363159

Jest w typie jamnika szorstkowłosego. Choć od niego nieco wyższy i chyba też ambitniejszy. Bo to on na wybiegu rządzi. Za to w towarzystwie ludzi zmienia się w słodziaka, który równie chętnie powędruje na długi spacer, co zalegnie na kanapie. On - Łobuziak: mały pies o wielkim, choć skrzywdzonym sercu.

Nie wiadomo, jak długo ten maluch cierpiał z powodu bezdomności. Na pewno nie było mu łatwo samemu walczyć o przetrwanie. Może dlatego Łobuziak jest teraz tyleż zadziorny z wyglądu, ileż w relacjach z innymi kompanami w niedoli.

- To ośmiolatek, który został dowieziony do naszego schroniska jako pies błąkający się po szczecińskim prawobrzeżu. W połowie wakacji - opowiadają schroniskowi opiekunowie. - Łobuzerski wygląd, zaczepna postawa, świdrujące spojrzenie sprawiają, że psiak wygląda na nieprzystępnego. Nic bardziej mylnego! To bardzo pozytywny pies o pogodnej naturze, który w relacjach z człowiekiem okazuje wyłącznie delikatność godną krainy łagodności.

Łobuziak uwielbia przysmaki. Chętnie nadstawia małe ciałko na głaski. Biegać za piłką i bawić mógłby całymi dniami. Ale też widać, że tęskni za ciepłym kątem, własną podusią, za wygodnym miejscem na kanapie.

- Jest z niego uroczy mały spryciarz. Aby zwrócić na siebie uwagę, wskakuje na ławkę i patrzy opiekunowi w oczy, jakby pytał: Przytulisz? Przygarniesz? Pokochasz? Rozbrajająco merdając ogonem - opowiadają Łobuziaka schroniskowi opiekunowie. - Idealnie wpasuje się w spokojną rodzinę, z którą ochoczo wybierze się na długi spacer albo zalegnie przed telewizorem. Zapraszamy do poznania tego zabawnego oryginała.

Łobuziak to rezydent nr 558/18 schroniskowego wybiegu nr 1. Zdrowy i w świetnej kondycji, gotowy do adopcji. Kto chciałby go włączyć do swej rodzinnej drużyny - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247; placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16). Uwaga: w schronisku na nowe domy czekają również wspaniałe mruczące kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Na zdjęciu: Łobuziak został znaleziony w rejonie ul. Szybowcowej. Do schroniska trafił w połowie wakacji. Od tego czasu nikt o niego nie pytał, nie szukał. Ten mały pies mimo wszystko zachował pogodną naturę i łagodność wobec ludzi. Potrzebuje rodziny, z którą będzie mógł spędzić najlepsze lata życia: na zawsze, nie tylko na chwilę.

Fot. Schronisko/Wolontariat

Łobuziak do pokochania Łobuziak do pokochania

Komentarze

Jarek
Piękny jesteś piesku, na pewno znajdzie się ktoś kto jest Ciebie wart.
2018-12-12 12:44:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie