Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Liczniki na kolejnym skrzyżowaniu

Data publikacji: 2018-09-16 07:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Liczniki na kolejnym skrzyżowaniu
 

Jedenaście kolejnych urządzeń, które wyświetlają czas światła zielonego pojawiło się na skrzyżowaniu ulic Wilczej z Obotrycką, Komuny Paryskiej i Przyjaciół Żołnierza.

– Dzięki wyświetlaczom czasu światła kierowcy wiedzą, kiedy włączy się światło czerwone lub ile czasu będą jeszcze czekać na zielone. Urządzenia montowane są w naszym mieście od kilku lat i cieszą się dobrą opinią wśród kierowców i pieszych – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

W Szczecinie liczniki czasu światła można teraz spotkać na 43 skrzyżowaniach, łącznie urządzeń jest ponad 300.

(p)

Fot. Tomasz Tokarzewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Więcej technologii??
2018-09-17 09:22:44
Proponuję przyciski dla kierowców. Dodatkowo przyciski nie powinny dawać zielonego od razu, tylko łaskawie kazały czekać, aż sygnał wbije się w odpowiedni cykl. Tak właśnie ta cała "yntelygentna" sygnalizacja wygląda z punktu widzenia pieszych. Ludzie wciskają, widzą brak reakcji, przechodzą na czerwonym. Przycisków by nie było, gdyby nie było tej całej "ynteligentnej" sygnalizacji dla kierowców. Oczywiście są rozwiązania, które automatycznie wykryją i pieszych, ale w Polsce z uporem maniaka stosuje się właśnie przyciski. A dla kierowców odliczacze, cudawianki, żeby się szlachta nie nudziła i nie zdenerwowała.
Moze dodać trochę wiecej technologii?
2018-09-17 07:09:54
Liczniki są naprawdę potrzebne i zdają egzanin ale jest cos jeszcze, co znaczniej by poprawiło plynnosc ruchu. W USA, na przykład, przed większością skrzyżowań są zastosowane, łatwe w instalacji, pętle magnetyczne przed kazdym sygnalizatorem, które w razie konieczności pozwalaja na automatyczne koregowanie zmian świateł i zapobiegają tego co sie dzieje w Szczecinie nagminnie a jest nim czekanie na zielone, gdy nie ma zadnego ruchu na poprzecznej ulicy. Przyspiesza to znacznie ruch i zapobiega włączaniu zielonego światła dla pasa lub pasów, na ktorych nie czekają zadne samochody. Ponadto, gdy nateżenie w danym kierunku jest wieksze to światło zielone jest wlaczane na dłużej i odwrotnie. Nastepna "inowacja" dla polskich drogowców to kamery, ktore juz z odleglosci wykrywaja nadjezdzajacy pojazd i zmieniają swiatlo na zielone, jeśli nie ma ruchu na poprzecznej ulicy. Zbyt często stoi sie w mieście na skrzyzowaniu, na czerwonym i szlak człowieka trafia bo trzeba swoje i tak odczekać, np. wczesnie rano lub późno w nocy, choć nie ma w ogóle ruchu! Z głową panowie i panie to i zanieczyszczenie powietrza też sie zmniejszy a i Unia skapnie trochę grosza.
korzysci
2018-09-16 09:03:17
jedno co w tym zakichanym miescie ktos dobrze obmyslil to wlasnie liczniki dla tych w autach ktorzy drapia sie po jajach albo po kresce i nie potrafia przygotowac sie na odpowiednie ruszenie aby przeplyw ruchu byl plynny
Ajo
2018-09-16 07:43:01
Liczniki są ok

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA