sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Liczniki na kolejnym skrzyżowaniu

Liczniki na kolejnym skrzyżowaniu

Liczniki na kolejnym skrzyżowaniu
Data publikacji: 2018-09-16 07:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 1102 351209

Jedenaście kolejnych urządzeń, które wyświetlają czas światła zielonego pojawiło się na skrzyżowaniu ulic Wilczej z Obotrycką, Komuny Paryskiej i Przyjaciół Żołnierza.

– Dzięki wyświetlaczom czasu światła kierowcy wiedzą, kiedy włączy się światło czerwone lub ile czasu będą jeszcze czekać na zielone. Urządzenia montowane są w naszym mieście od kilku lat i cieszą się dobrą opinią wśród kierowców i pieszych – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

W Szczecinie liczniki czasu światła można teraz spotkać na 43 skrzyżowaniach, łącznie urządzeń jest ponad 300.

(p)

Fot. Tomasz Tokarzewski

Komentarze

Więcej technologii??
Proponuję przyciski dla kierowców. Dodatkowo przyciski nie powinny dawać zielonego od razu, tylko łaskawie kazały czekać, aż sygnał wbije się w odpowiedni cykl. Tak właśnie ta cała "yntelygentna" sygnalizacja wygląda z punktu widzenia pieszych. Ludzie wciskają, widzą brak reakcji, przechodzą na czerwonym. Przycisków by nie było, gdyby nie było tej całej "ynteligentnej" sygnalizacji dla kierowców. Oczywiście są rozwiązania, które automatycznie wykryją i pieszych, ale w Polsce z uporem maniaka stosuje się właśnie przyciski. A dla kierowców odliczacze, cudawianki, żeby się szlachta nie nudziła i nie zdenerwowała.
2018-09-17 09:22:44
Moze dodać trochę wiecej technologii?
Liczniki są naprawdę potrzebne i zdają egzanin ale jest cos jeszcze, co znaczniej by poprawiło plynnosc ruchu. W USA, na przykład, przed większością skrzyżowań są zastosowane, łatwe w instalacji, pętle magnetyczne przed kazdym sygnalizatorem, które w razie konieczności pozwalaja na automatyczne koregowanie zmian świateł i zapobiegają tego co sie dzieje w Szczecinie nagminnie a jest nim czekanie na zielone, gdy nie ma zadnego ruchu na poprzecznej ulicy. Przyspiesza to znacznie ruch i zapobiega włączaniu zielonego światła dla pasa lub pasów, na ktorych nie czekają zadne samochody. Ponadto, gdy nateżenie w danym kierunku jest wieksze to światło zielone jest wlaczane na dłużej i odwrotnie. Nastepna "inowacja" dla polskich drogowców to kamery, ktore juz z odleglosci wykrywaja nadjezdzajacy pojazd i zmieniają swiatlo na zielone, jeśli nie ma ruchu na poprzecznej ulicy. Zbyt często stoi sie w mieście na skrzyzowaniu, na czerwonym i szlak człowieka trafia bo trzeba swoje i tak odczekać, np. wczesnie rano lub późno w nocy, choć nie ma w ogóle ruchu! Z głową panowie i panie to i zanieczyszczenie powietrza też sie zmniejszy a i Unia skapnie trochę grosza.
2018-09-17 07:09:54
korzysci
jedno co w tym zakichanym miescie ktos dobrze obmyslil to wlasnie liczniki dla tych w autach ktorzy drapia sie po jajach albo po kresce i nie potrafia przygotowac sie na odpowiednie ruszenie aby przeplyw ruchu byl plynny
2018-09-16 09:03:17
Ajo
Liczniki są ok
2018-09-16 07:43:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie