niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Lewica chce godności

Lewica chce godności

Lewica chce godności
Data publikacji: 2017-05-01 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Wywietleń: 1003 248832

O godność pracy upominali się przedstawiciele lewicy, składając kwiaty pod Pomnikiem Czynu Polaków. Delegacje SLD, OPZZ, Stowarzyszenia „Pokolenie" i komitetu „Socjaliści" uczcili święto 1 maja. Przypominano też o rocznicach wejścia Polski do Unii Europejskiej i referendum konstytucyjnego z 1997 roku.

- Walczymy o godność pracy i godność płacy, ale widzimy też co dzieje się w naszym kraju, gdzie będziemy musieli też bronić godności człowieka - mówił Dariusz Wieczorek, szef zachodniopomorskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Polska prawica z PiS i PO chce zmieniać historię- odziera z godności funkcjonariuszy służb mundurowych, za chwilę to samo zrobi z wojskowymi, nauczycielami, mediami. A Polska była też przed 1989 rokiem, kiedy ludzie pracowali uczciwie na rzecz swojego kraju. To polska lewica jest tą siłą, dla której ważne są wolność, równość i demokracja. Przypominając o tych wartościach, przypominać też chcemy o rocznicy referendum, w którym naród przyjął obecną konstytucję. Dla każdego Polaka powinien to być najważniejszy dokument.

Zebrani odśpiewali hymny Polski i Unii Europejskiej, zabrzmiała też „Międzynarodówka".

(isz)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Lewica chce godności Lewica chce godności Lewica chce godności Lewica chce godności Lewica chce godności Lewica chce godności Lewica chce godności Lewica chce godności

Komentarze

jonatan
A na czele niezatapialny Wieczorek. Ten facet zniechęca do lewicy w Szczecinie, ale nie zdaje sobie z tego sprawy, lub bardziej, ma to gdzieś.
2017-05-03 12:40:37
Gość
@Jarun O Oleksym, który generalnie lubił dużo rozmawiać, mówiło się że Józioli. Z tobą jest podobnie.
2017-05-02 16:08:23
Gość
Mazy sie ? To se ne wrati !!
2017-05-01 22:19:27
Jarun
Lewica chce godności ? A kto zlikwidował stocznię w Szczecinie ? No wasz milerek. Przy okazji jeszcze wzięli forsę od CIA za nielegalne więzienia. Co jak co ale czerwona zaraza zawsze potrafiła kłamać. A propos godności i lewicy - to polska lewica kawiorowa ma twarz Kalisza -wypasiona, obżarta i twarz kwacha. Józef Oleksy w rozmowie z Aleksandrem Gudzowatym nie tylko mówił o Aleksandrze Kwaśniewskim "mały krętacz", a o Leszku Millerze "dupek". Potwierdził też słowa Gudzowatego, że to "żule", a wszystkich polityków określił jako "barachło"
2017-05-01 21:54:53
Rodzinnie
A co to, towarzysz Dariusz swoją matkę wziął do wręczania kwiatów, czy co? ;)
2017-05-01 21:48:14
Polak
SLD dzieci aparatczyków -nie kompromitujcie się wasza komuna i wierność doZSRR już nie wróci ,
2017-05-01 20:39:49
Hmm
Panie lewica. Brzuch mnie boli od śmiechu z takich "mądrości": "Walczymy o godność pracy i godność płacy, ale widzimy też co dzieje się w naszym kraju, gdzie będziemy musieli też bronić godności człowieka ... To polska lewica jest tą siłą, dla której ważne są wolność, równość i demokracja." A w latach 90tych to nie wasi towarzysze albo i nie wy sami NIE BRONILIŚCIE godności człowieka i NIE PRZEJMOWALIŚCIE za półdarmo majątki państwowych zakładów pracy i sprzedawaliście je z zyskiem zachodniemu kapitałowi, żeby on mógł sobie spokojnie je zamknąć coby im nie przeszkadzały. To nie wy towarzysze wyprzedaliście naszą ojcowiznę? To nie wasi poprzednicy nie umieli przez pięćdziesiąt lat zarządzać krajem? Nie doprowadzili do tego, że na półkach sklepowych był tylko ocet??? A pomarańcze i banany raz na rok w grudniu jak się statek z bratniej Kuby nie spóźnił. I wy chcecie dalej rządzić? Takie nieudaczniki i ich oportunistyczni poplecznicy. O podstawach moralnych i kręgosłupie moralnym to nawet nie wspomnę. Oportuniści jesteście i tyle. Czekacie tylko na okazję, żeby się nażreć za cudze. Cieszcie się, że możecie chodzić z czerwonymi flagami. To i tak dosyć dużo jak dla takich jak wy. A fee.
2017-05-01 20:37:33
hug
To kult jednostki, źle się kończy jak uczy historia - lewicowosc SLD jest problematyczna
2017-05-01 19:57:19
Kalafior
Kto pamięta jeszcze tzw spółki nomenklaturowe powstałe zaraz po 1989 roku? To one tak na prawdę rozwaliły polską gospodarkę. A kto je zakładał? Towarzysze lewicowcy. To była cena za wolność i okrągły stół. A z naszego podwórka to na swoje konto mogą zapisać sobie jeszcze między innymi Hutę Szczecin po której dziś nie ma już nawet śladu.
2017-05-01 19:30:50
obserwator
przeciez długoborski dawno wyszedł z tej smiesznej organizacji!!!! co tam robi???? kameleon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017-05-01 19:23:07
obserwator
Kto z Kościołem walczy ten prędzej czy póżniej zginie.PZPR, SLD, Partia Palikota , teraz Nowoczesna. Kto podnosi rękę na Kościół ten sromotnie zginie. Teraz jest czas na partie konserwatywne , ultrakatolickie i one nas wyzwolą z zakłamania i złego postępowania.
2017-05-01 19:12:50
lolek
PO-do budy,to przez tę partię, jej samozadowolenie i zaniechanie rządzi pis,czyli prezes i jego karne wojsko, .Nowoczesna sypie się jakby, PSL - znaczna utrata elektoratu wiejskiego, Kukiz'15 - przystawka do partii rządzącej dziś, dlatego głosuję na lewicę.
2017-05-01 18:04:49
@Gość
W celu ściągnięcia nachodźców islamskich i dokonania podmiany etnicznej głosujmy na LEWICĘ! W celu walki z problemami nie znanymi w innych ustrojach głosujmy na LEWICĘ! W celu powrotu do kartek na cukier i mięso głosujmy na LEWICĘ! W celu restaurowania wyrobów czekoladopodobnych głosujmy na LEWICĘ! W celu powrotu kościelno-państwowej komisji majątkowej (powołała ją PZPR) głosujmy na LEWICĘ! W celu wzmocnienia konkordatu (podpisał Kwaśniewski) głosujmy na LEWICĘ! W celu powrotu do gospodarki nakazowo-rozdzielczej głosujmy na LEWICĘ! W celu przyłożenia domiarami w "prywaciarza" głosujmy na LEWICĘ! W celu powrotu epoki wiecznych niedoborów głosujmy na LEWICĘ! W celu przywrócenia szaro-burej rzeczywistości głosujmy na LEWICĘ! A może jednak lepiej zamiast głosować na nią kopnąć ją w d..pę?
2017-05-01 17:57:24
Gość
Głosujemy na LEWICĘ!!! Zanim ministranty rydzykowe przerobią Polskę na filię watykańskiej kolonii-głosujmy na LEWICĘ! Zanim Unia EU wyrzuci nas ze swych szeregów- głosujmy na LEWICĘ! Zanim świąt kościelnych wprowadzą więcej niż dni pracy-głosujmy na LEWICĘ!!! Zanim każą nam pracować po 18 godzin na dobę,za 1/4 pensji robotników zachodnich-głosujmy na LEWICĘ!!! Zanim armię pozbawią generałów i pułkowników,zamieniając ich na kaprali i sierżantów wiernych Misiewiczom i innym maciorom-głosujmy na Lewicę! Zanim Trybunały i sądy staną się marionetkami w rękach PiSdzielczych oszołomów-głosujmy na LEWICĘ! Zanim Szkoły i uczelnie staną się zakonnymi szkółkami niedzielnymi produkującymi spolegliwe bezmyślności-głosujmy na LEWICĘ! Zanim ostatnie wolne stacje TV ,radiowe i internet zostaną podporządkowane toruńskiej centrali rydzyka-głosujmy na LEWICĘ! Zanim ostatnia redakcja wolnej prasy zostanie zamieniona na drukarnię "Naszego Dziennika"- głosujmy na LEWICĘ!Zanim wytną ostatnie wiekowe drzewa-głosujmy na LEWICĘ! Zanim zdechną ostatnie rasowe konie-głosujmy na LEWICĘ! Zanim odetną mi internet-głosujmy na LEWICĘ!!!
2017-05-01 16:20:55
obserwator
Darek wstydu nie masz. To już chyba trzeci lans Twój w Kurierze w ciągu kilku dni.Spójrz wstecz i idż na śmietnik historii już.
2017-05-01 15:07:50
Miś na Miarę
Godności nie da się wyegzekwować żądaniem, siłą, torturami, moskiewskim ukazem. A traci się ją tylko raz. Te za przeproszeniem skompromitowane "twarze" z powyższej ilustracji już nic nie mogą wymusić na społeczeństwie. A ich krzyki niesie wiatr donikąd.
2017-05-01 14:36:22
Polak
Nosz qr.a, a kto upodlil polskie firmy, polskich pracownikow? Kto zamknal stocznie? Teraz zadaja?
2017-05-01 13:59:27
Pies was j...ł
Pogrobowcy reżymu totalitarnego chcą walczyć o godność człowieka... Likwidatorzy stoczni szczecińskiej chcą wałczyć o godność pracy i płacy... Ci, którzy zaminowywali granicę z Zachodem, budowali mury, paszporty wydawali poprzez Służbę Bezpieczeństwa odśpiewali hymn UE... Nieźle im się w czerwonych główkach poprzestawiało. Jedynie walkę o prawa ubectwa i moskiewskiego żołdactwa do wysokich apanaży za wieloletnie terroryzowanie narodu uważam za szczere i reprezentatywne dla tej formacji.
2017-05-01 13:46:02
Milosnik
Wasze godnosci dobrze pamietamy przestanicie maci a zwlaszcza Ten z wiazanka Pozdrawiam nigdy wiecej LEWICY
2017-05-01 13:39:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie