wtorek, 18 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Leki tylko z apteki?

Leki tylko z apteki?

Leki tylko z apteki?
Data publikacji: 2017-02-08 07:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:28
Wywietleń: 825 212068

Ministerstwo zdrowia chce zmienić zasady sprzedaży preparatów leczniczych w drogeriach, kioskach, na stacjach benzynowych. Mówi nawet o zwiększeniu asortymentu. Ale przedstawiciele producentów leków bez recepty wieszczą koniec pozaaptecznej sprzedaży m.in. tabletek przeciwbólowych. Proponowane przez ministerstwo zmiany, w dużej części, popierają sami aptekarze.

(sag)

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 8 LUTEGO 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy 

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

TROSKA O ZDROWIE POLAKOW?
Do "@" i "22". Watpliwosci co do zasadnosci tego planu "po leki tylko do apteki" nie sa bezzasadne. W Anglii leki niewymagajace recept tez chyba nie wymagaja szukania najblizszej apteki. W sklepach typu"drug-store/ all -in-all (wszystko we wszystkim)", tez chyba sa/byly popularne tabletki nie wymagajace szczegolnej ostroznosci przy uzyciu. To z troski o zdrowie Polakow taka prewencja w obrocie lekami bez recept?
2017-02-08 14:48:08
@
Marża w aptekach to minimum 100%. I to jestem w stanie udowodnić. Teraz wiecie dlaczego lobby aptekarskie prze do takiej zmiany. Liczy się tylko kasa a chory ? nie kupi chleba czy masła ale leki musi kupic. I im dłużej będzie chory, tym lepiej. Tak to już patologia tego kraju od wielu lat.
2017-02-08 12:09:20
22
komuna wrocila, widac lobby aptekarskie ma sie dobrze oczywiscie cenowo bedzie drozej bo mniejszy wybor i mniejsza konkurencja
2017-02-08 11:03:13
POPULARNA SPRZEDAZ POSPOLITYCH LEKOW. OBY POZOSTALA.
Leki bez recepty sa nierzadko w randze ratujacych. Jezeli czlowiek nie ma pod reka nitrogliceryny, ma nerki z piaskiem (kamica mala) i zagrozone zastojem to po co biegnie do sklepu, kiosku, na stacje benzynowa? Po tani a skuteczny substytut: etopiryne. Ze wzgledu na kwas acetylosalicylowy w duzej ilosci. Ten kwas to pierwsza pomoc na bol wymagajacy nitrogliceryny i nie ma pewnosci czy zdazy sie do lekarza. W przypadku nerek etopiryna dziala jak pompa odwadniajaca i wyplukujaca piasek. Taniosc tego substytutu tez nie jest bez znaczenia. To sa niektore z przyczyn, dla ktorych KUPOWALO SIE, KUPUJE SIE I KUPOWALO SIE BEDZIE LEKI "POD REKA". Czyli bez potrzeby kolejek w aptekach, przychodniach. Co nie znaczy ze medycyna zejdzie na drugi plan. Sa dolegliwosci ciezsze i LECZNICTWO ZORGANIZOWANE (szpitale z wysokospecjalizowana aparatura, mozliwoscia dobrego rozpoznania) POZOSTANIE POZA KONKURENCJA w szansie wyleczenia.
2017-02-08 10:36:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie