czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Lekcje dla utalentowanych

Lekcje dla utalentowanych

Lekcje dla utalentowanych
Data publikacji: 2017-05-05 09:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Wywietleń: 2507 250252

W Szczecinie powstała nowa publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia. Dzieci i młodzież przejawiające talenty muzyczne, mają więc w tegorocznej rekrutacji nowe możliwości. To trzecia tego typu placówka w naszym mieście.

Szkoła będzie działała w ramach istniejącego Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Staromłyńskiej 13. Obecnie funkcjonują tam dwie szkoły muzyczne drugiego stopnia. Kształcą one młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym w trybie dziennym ogólnokształcącym oraz popołudniowym wyłącznie z przedmiotów muzycznych. W ostatnich latach szkoły muzyczne Szczecina podczas naboru przeżywały prawdziwe oblężenie. Niejednokrotnie mimo zdania egzaminów wstępnych, kandydaci nie dostawali się z braku miejsc.

- Otrzymaliśmy właśnie zgodę ministra kultury na utworzenie Szkoły Muzycznej I stopnia dla młodszych uczniów. Będzie to szkoła sześcioletnia, w której kształcić będziemy w trybie popołudniowym w wybranych specjalnościach - powiedział Piotr Piechocki, dyrektor ZSM w Szczecinie.

Do pierwszej klasy 
nowo powstałej publicznej Szkoły Muzycznej I st. 
ubiegać się mogą o przyjęcie dzieci w wieku 5-10 lat. Do wyboru mają naukę gry na ośmiu instrumentach: flet, saksofon, perkusja, skrzypce, wiolonczela, fortepian, akordeon i gitara.

Dyrektor szkoły podkreśla, że atutem szkoły jest wysoki poziom kształcenia w zakresie przedmiotów artystycznych oraz możliwość kontynuacji nauki w szkole drugiego stopnia w tym samym budynku.

- Nasza placówka ma dobrą lokalizację w centrum Szczecina w pobliżu Akademii Sztuki oraz znakomite warunki kształcenia. Po gruntownej modernizacji posiadamy nowe pracownie, także multimedialne, zmodernizowane dwie sale kameralne i przebudowaną salę koncertową -  wymienia dyrektor P. Piechocki.

Dodaje, że utworzenie szkoły pierwszego stopnia było możliwe dzięki modernizacji, gdyż w wyniku prac remontowych udało się powiększyć powierzchnię placówki o prawie 300 mkw. Zainteresowani kandydaci i rodzice będą mogli odwiedzić szkołę oraz uzyskać wszelkie informacje o niej i zasadach rekrutacji w Dniu otwartym, 16 maja od godz. 16. Tego dnia o godz. 16.30 dla najmłodszych przygotowano widowisko muzyczne „Krasnoludki w Muzyku”  w  Sali Koncertowej ZSM, gdzie odbędzie się także spotkanie informacyjne. Po koncercie będzie możliwość obejrzenia szkoły i udział w zajęciach rytmicznych połączonych z zabawą. Szczegóły na www.zsm2.szczecin.pl.

(el)

Fot. D.GORAJSKI

Lekcje dla utalentowanych

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie