czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Lekcje dla utalentowanych

Lekcje dla utalentowanych

Lekcje dla utalentowanych
Data publikacji: 2017-05-05 09:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Wywietleń: 2298 250252

W Szczecinie powstała nowa publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia. Dzieci i młodzież przejawiające talenty muzyczne, mają więc w tegorocznej rekrutacji nowe możliwości. To trzecia tego typu placówka w naszym mieście.

Szkoła będzie działała w ramach istniejącego Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Staromłyńskiej 13. Obecnie funkcjonują tam dwie szkoły muzyczne drugiego stopnia. Kształcą one młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym w trybie dziennym ogólnokształcącym oraz popołudniowym wyłącznie z przedmiotów muzycznych. W ostatnich latach szkoły muzyczne Szczecina podczas naboru przeżywały prawdziwe oblężenie. Niejednokrotnie mimo zdania egzaminów wstępnych, kandydaci nie dostawali się z braku miejsc.

- Otrzymaliśmy właśnie zgodę ministra kultury na utworzenie Szkoły Muzycznej I stopnia dla młodszych uczniów. Będzie to szkoła sześcioletnia, w której kształcić będziemy w trybie popołudniowym w wybranych specjalnościach - powiedział Piotr Piechocki, dyrektor ZSM w Szczecinie.

Do pierwszej klasy 
nowo powstałej publicznej Szkoły Muzycznej I st. 
ubiegać się mogą o przyjęcie dzieci w wieku 5-10 lat. Do wyboru mają naukę gry na ośmiu instrumentach: flet, saksofon, perkusja, skrzypce, wiolonczela, fortepian, akordeon i gitara.

Dyrektor szkoły podkreśla, że atutem szkoły jest wysoki poziom kształcenia w zakresie przedmiotów artystycznych oraz możliwość kontynuacji nauki w szkole drugiego stopnia w tym samym budynku.

- Nasza placówka ma dobrą lokalizację w centrum Szczecina w pobliżu Akademii Sztuki oraz znakomite warunki kształcenia. Po gruntownej modernizacji posiadamy nowe pracownie, także multimedialne, zmodernizowane dwie sale kameralne i przebudowaną salę koncertową -  wymienia dyrektor P. Piechocki.

Dodaje, że utworzenie szkoły pierwszego stopnia było możliwe dzięki modernizacji, gdyż w wyniku prac remontowych udało się powiększyć powierzchnię placówki o prawie 300 mkw. Zainteresowani kandydaci i rodzice będą mogli odwiedzić szkołę oraz uzyskać wszelkie informacje o niej i zasadach rekrutacji w Dniu otwartym, 16 maja od godz. 16. Tego dnia o godz. 16.30 dla najmłodszych przygotowano widowisko muzyczne „Krasnoludki w Muzyku”  w  Sali Koncertowej ZSM, gdzie odbędzie się także spotkanie informacyjne. Po koncercie będzie możliwość obejrzenia szkoły i udział w zajęciach rytmicznych połączonych z zabawą. Szczegóły na www.zsm2.szczecin.pl.

(el)

Fot. D.GORAJSKI

Lekcje dla utalentowanych

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie