Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Lęk i niepewność w Rewalu. Nauczyciele na bruk?

Data publikacji: 20 września 2016 r. 09:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Lęk i niepewność w Rewalu. Nauczyciele na bruk?
We wtorek (20 września) najemcy mieszkań nauczycielskich na terenie MOW w Rewalu spotkają się z władzami powiatu. Chcą negocjować.  

Dwa tygodnie – taki termin na wyprowadzkę dostali mieszkańcy domu zlokalizowanego na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu. Nieruchomość należy do Starostwa Powiatowego w Gryficach. – Ta decyzja to szok dla emerytowanych pracowników placówki.

Gdzie pójdą?

W dość leciwym i wymagającym remontu bloku mieszka aktualnie dwanaście rodzin. Większość z nich to byli pracownicy ośrodka – emerytowani nauczyciele, wychowawcy oraz personel gospodarczy. Wielu własnymi rękami pomagało przy budowie obiektu. Dziś nie mogą pogodzić się faktem, że każe im się opuścić miejsce, w powstanie którego włożyli swoją pracę i serce. Sposób powiadomienia przez właściciela także jest szokujący. Nikt bowiem – jak przekonują – nie konsultował z nimi sprawy, nie było żadnego spotkania wyjaśniającego. Ot, jedno twarde pismo z 14-dniowym ultimatum.

Mają prawo?

Byli pracownicy MOW uważają, że mają prawo do mieszkań, bo w piśmie starostwo nie powołało się na zapisy z Karty nauczyciela. Urząd wskazuje jedynie, że część z osób mieszkających w służbowym bloku od kilku lat nie pracuje już w ośrodku, zatem wygasło prawo do lokalu. Tymczasem w artykule 54 ust. 1 KN czytamy, że po przejściu na emeryturę, rentę lub nauczycielskie świadczenie kompensacyjne nauczyciel zachowuje prawo do zajmowania mieszkania. Prawo to służy także małżonkowi nauczyciela emeryta oraz dzieciom pozostającym na jego utrzymaniu i prowadzącym z nim wspólne gospodarstwo domowe.

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 20 września 2016 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja z Gryfic
2016-09-20 21:26:04
Starostwo ..., powiatowe ..., to to samo, co ulice w Gryficach wybrukowało ? . Ludzie- wywalą Was jak nic ! ONI nikogo nie szanują !!!
.
2016-09-20 15:26:49
Co, nie podobało się, nazwanie tego skur...stwem w państwie strukturalnie skur...skim.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA