piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Laureaci Szkolnego Pulitzera

Laureaci Szkolnego Pulitzera [GALERIA]

Laureaci Szkolnego Pulitzera
Data publikacji: 2016-11-25 18:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:13
Wywietleń: 2410 176091

W piątek (25 listopada) rozstrzygnięta została kolejna edycja konkursu Szkolny Pulitzer, organizowanego od siedemnastu lat dla gazetek szkolnych województwa zachodniopomorskiego przez „Kurier Szczeciński” i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na uroczyste spotkanie do Zamku Książąt Pomorskich – Galę Szkolnego Pulitzera – zostali zaproszeni przedstawiciele dwudziestu dwóch redakcji.

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, młodzi dziennikarze zwiedzali zamek, po którym oprowadzał ich Tomasz Wieczorek, znający wszelakie jego zakamarki, doskonalili też umiejętności fotograficzne pod okiem Dariusza Gorajskiego, fotoreportera naszej gazety. Następnie na specjalnej konferencji prasowej w Sali ks. Anny Jagiellonki zadawali dziesiątki pytań dyrektor zamku Barbarze Igielskiej i wicedyrektorowi Wiesławowi Lewocowi.

Wyniki konkursu ogłosił Tomasz Kowalczyk, redaktor naczelny „Kuriera Szczecińskiego”. Nagrody główne otrzymały gazetki: w kategorii szkół podstawowych – „Pogodna” ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie (opiekunka: Barbara Biesiada), w kategorii gimnazjów – „Pisanie na kolanie” z Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym (opiekunki: Małgorzata Stępień i Kamila Piesiakowska), a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – „Maniak” z Zespołu Szkół nr 5 w Szczecinie (opiekunka: Izabela Skulska) i ex aequo „Zbliżenia” z VI LO w Szczecinie (opiekunka: Ada Kurtycz).

Dodatkowymi nagrodami były cebulki krokusów, które wręczał Sylwiusz Mołodecki, promotor krokusowej rewolucji. Zwycięskie redakcje otrzymały po tysiąc cebulek, pozostałe po trzysta.

Fundatorzy nagród: „Kurier Szczeciński”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Współorganizatorem tegorocznej Gali Szkolnego Pulitzera był Zamek Książąt Pomorskich.

(b.t.)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Więcej zdjęć w naszej galerii

Komentarze

Do komentarza Wygląd...
Leki się skończyły?
2016-11-26 20:32:57
Wyglad... Higiena... Moda...
A patrzac na zdjecie to zastanawiam sie.... dlaczego wiekszosc dziewczyn "musi miec" dlugie wlosy...? Czyzby tylko po to... by nimi moc rowniez "szczuc i przyciagac" mlodych, naiwnych i niedoswiadczonych chlpoakow ??
2016-11-26 01:58:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy