sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Łatwiej wrócić znad morza

Łatwiej wrócić znad morza

Łatwiej wrócić znad morza
Data publikacji: 2018-08-10 16:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Wywietleń: 1463 342582

Do końca wakacji do dyspozycji kierowców są dwa pasy ruchu w stronę Szczecina na modernizowanej autostradzie A6. Stało się to możliwe, ponieważ zakończono roboty w pasie rozdziału autostrady.
 
Na przebudowywanym odcinku autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica na jezdni w stronę Szczecina udostępniono kierowcom drugi pas ruchu. Od 7 lipca funkcjonowała organizacja ruchu z 2 pasami ruchu w kierunku Świnoujścia i jednym pasem ruchu w stronę Szczecina na osobnych jezdniach. Rozwiązanie to pozwoliło znacząco zmniejszyć zatory drogowe na tym fragmencie autostrady A6.

Obecnie wprowadzona zmiana organizacji ruchu niemal zupełnie zniweluje utrudnienia spowodowane przebudową drogi. Ciągle jednak jest to teren budowy i obowiązują tam ograniczenia prędkości. Po wakacjach rozpoczną się dalsze etapy przebudowy. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest w kwietniu 2020 roku.
 
Na autostradzie A6 przebudowywany jest ostatni fragment wykonany z poniemieckiej nawierzchni betonowej. Wymiana nawierzchni jest przewidziana na obu jezdniach. Na jezdni w kierunku Szczecina do początku lipca została wykonana warstwa wiążąca nawierzchni, co umożliwiło oddanie jej do ruchu na czas wakacji. Od września powrócą już większe utrudnienia i ruch po jednej jezdni w obu kierunkach. ©℗

(r.c.)

Fot. GDDKiA 

Komentarze

Łatwiej, bo część się utopiła.
.
2018-08-10 22:01:07
SromotnikBezwstydny
"..Na autostradzie A6 przebudowywany jest ostatni fragment wykonany z poniemieckiej nawierzchni betonowej..." Nawierzchnia wykonana natej trasie przez polskich "fachowców" ledwie kilka lat temu,wygląda jak szyny S.S.Tramwaju. SIECZKA posklejana smołą!!! Szczególnie w okolicach zjazdu na S3 do Gorzowa... Hitlerowska betonówka była po 70 latach w lepszym stanie iż "nasze" asfalty po 7....
2018-08-10 18:49:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie