Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Lato na Łasztowni. Bulwarove, plaża, wesołe miasteczko

Data publikacji: 26 maja 2023 r. 07:04
Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2023 r. 00:09
Lato na Łasztowni. Bulwarove, plaża, wesołe miasteczko
Wielu szczecinian przywita z radością powrót na Łasztownię wesołego miasteczka Holiday Park i koła widokowego Wheel of Szczecin. Atrakcje mają zostać otwarte 23 czerwca. Fot. Ryszard PAKIESER  

Pierwszego dnia wakacji na Nabrzeże Starówka na szczecińskiej Łasztowni powróci cykl rodzinnych wydarzeń Bulwarove. Od początku maja działa już Miejska Strefa Letnia, a pod koniec czerwca ma ruszyć wesołe miasteczko z kołem widokowym.

– Tegoroczne Bulwarove to cztery weekendowe edycje poświęcone ekologii – zapowiada Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Pierwsza odsłona cyklu ruszy 24 czerwca i skierowana jest do rodzin z dziećmi. W planach są gry i animacje dla dzieci, ale dorośli także znajdą coś dla siebie. Mamy i babcie będą mogły skorzystać z porad kosmetycznych i dietetycznych, a ojcowie i dziadkowie będą mieli okazję nadrobić zaległości w majsterkowaniu.

Każda edycja wydarzenia to także możliwość wzięcia udziału w biegach. W swoich kategoriach pobiegną dzieci i dorośli. Zapisy na biegi już ruszyły. Tegoroczne edycje imprezy odbędą się także 22-23 lipca, 26-27 sierpnia i 2-3 września.

Miłośnicy plażowania mogą odwiedzić Miejską Strefę Letnią na Wyspie Grodzkiej, czyli plażę w centrum miasta. Na gości już czekają leżaki i bar. W okresie wakacji nie zabraknie tam koncertów, imprez, występów komików, ale także niedzielnych atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach.

Na Łasztownię powróci wesołe miasteczko Holiday Park i koło widokowe Wheel of Szczecin. Atrakcje mają zostać otwarte 23 czerwca.

W Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, które prowadzi swoją działalność cały rok, na 1 lipca zaplanowano Kapitańskie Dni Morza, a na nich m.in. spotkania, filmy o tematyce morskiej i koncerty.

20 lipca na Wyspę Grodzką powinni przybyć fani filmów. Właśnie wtedy w dobrze znanym cyklu Kino na Leżakach, czyli projekcjach pod chmurką, zaplanowano filmowy seans.

Fani rockowych brzmień nie mogą przegapić Festiwalu Garaże w Terminalu Kultury, który odbędzie się 29 lipca. To już kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu muzycznego, w którym na jednej scenie występują amatorskie zespoły i doświadczeni artyści.

Najważniejszą imprezą tego lata będą Żagle w dniach 18-20 sierpnia. U stóp Wałów Chrobrego i na Łasztowni zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą. Spodziewanych jest m.in. kilkanaście żaglowców z Polski, Niemiec, Finlandii i Holandii. Wśród atrakcji różne strefy aktywności dla dzieci i rodzin, Festiwal Orkiestr Dętych, a także koncerty na scenach głównej i szantowej. Dla odwiedzających dostępny będzie Jarmark pod Żaglami wraz ze strefą s i Strefa Artystów. Od kilku lat stałą i cieszącą się dużym zainteresowaniem odwiedzających atrakcją jest Craft Beer Zone, gdzie można skosztować rzemieślniczych browarów z całej Polski.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

FIGO
2023-05-28 11:06:17
Ja z oddali pochwalam tych co coś "organizują " .Nie oceniam , przyjadę w odwiedziny to chętnie się wybiorę ! Chwała organizatorom i proszę nie poddawajcie się krytykanctwu ! . To co się nie sprawdzi lub będzie wątpliwe wymienić , zamienić , ale udoskonalać ! . Specjalnie nie jestem smakoszem piwa , ale pochwalam pomysł , że jest taka możliwość . To przecież wszystko dla ludzi .Integrujmy się Narodzie w zgodzie !Za komuny często tego piwa brakowało nawet w sklepie .W NRD - e było do oporu !
blum
2023-05-27 08:37:10
a gdzie się podziały dni morza??? może już czas na arbeit tage???
Puchatek
2023-05-27 07:35:13
Wszystko pięknie ale ktoś zapomniał o drzewach na tym terenie. W skwarne lato to Sahara! Doniczki z rachitycznymi sadzonkami to makijaż. Gdzie aktywiści "zielonego Szczecina"?
chester
2023-05-27 00:08:40
Będzie karuzela, lizaki, strzelnica, lody i wata na patyku. Będzie kupa śmichu i zabawy. Dla głodnych - karkówka z grilla i wojskowa grochówka. Dla spragnionych - piwo. Dużo piwa. Dla mądrych nie będzie nic.
Bosman
2023-05-26 18:10:41
Ławki zrobione z metalowych beczek to chory pomysł! Tylko czekać, jak ludzie potną sobie ręce o blaszane oparcia. Są one "niby" zabezpieczone cienką nakładką plastikową, ale nie wróżę jej długiego żywota. Ciekawe ile taka ławeczka-beczka kosztuje?
Killer Mice
2023-05-26 12:30:50
Miało być pewnie "Bulwarlove", co ma sens, ale pewnie zrobili literówkę i tak poszło do druku... Albo serio jakiś "geniusz" lingwistyczno-marketingowy wyemanował z któregoś urzędnika.
ciecin
2023-05-26 11:33:23
Libacje po ciecińsku
Będzie
2023-05-26 10:47:30
Dreptanie w kurzu?
gdzie
2023-05-26 10:30:50
A gdzie dodatkowe tramwaje , żeby pijana gimbazę do domu zawieźć ?
Killer Rabbit
2023-05-26 08:33:28
Skąd nazwa "Bulwarove"? Jakaś podróbka Wroclove? Ale tamta gra słów ma choć jakiś sens. Ktoś wyjaśni mi co siedziało w głowie tego co tworzył ten neologizm bo mnie to niestety przerasta?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA