niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Latawce w muzeum

Latawce w muzeum

Latawce w muzeum
Data publikacji: 2015-09-04 10:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Wywietleń: 1393 18274

W sobotę, w Skansenie Morskim szczecińskiego Muzeum Narodowego, odbędzie się Święto Latawca. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Święto Latawca to cykliczna impreza rodzinna, w organizację której po raz drugi włącza się nasze muzeum. Wydarzenie nawiązuje do tradycji, której początki można odnaleźć w starożytnych Chinach. Tam, już w VI w. p.n.e., używano latawców w sygnalizacji wojskowej oraz podczas bitew. Wypuszczane w niebo, o odpowiednim kolorze i kształcie, poruszane w określony sposób, przekazywały określone informacje i rozkazy. Mieszkańcy Dalekiego Wschodu puszczali też latawce na wszystkich wielkich uroczystościach.

Pierwsze europejskie wzmianki o latawcu pochodzą z XV wieku. W XIX wieku, zainteresowano się nim jako pomocą w badaniach meteorologicznych.

Świętu Latawca w skansenie przy Wałach Chrobrego towarzyszyć będą specjalne warsztaty rodzinne, na których każdy będzie mógł wykonać i pomalować własny latawiec oraz spróbować puścić w go niebo.

 Początek - godz. 11.

(isz)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie