Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Ładoga odpłynęła na krótko

Data publikacji: 06 kwietnia 2016 r. 17:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Ładoga odpłynęła na krótko
 

CUMUJĄCA przy szczecińskim Bulwarze Chrobrego „Ładoga” w środę rano odbiła od nabrzeża. Nie odpłynęła jednak daleko. Przy pomocy pchacza na krótko odholowano ją w stronę Wyspy Grodzkiej, by umożliwić wykonanie pomiarów głębokości przy nabrzeżu. Po upływie ok. pół godziny jednostka wróciła na swoje miejsce.

Jak się dowiedzieliśmy, należący do Urzędu Morskiego kuter hydrograficzny „UMS-2” przeprowadził sondaż przy nabrzeżu. Zleceniodawcą prac była spółka Polsteam Shipping Agency (z grupy Polskiej Żeglugi Morskiej), która zarządza Bulwarem Chrobrego.

– Sondaże, czyli pomiary głębokości przy tego rodzaju nabrzeżach muszą być wykonywane co roku – wyjaśnia Grzegorz Włoch z zarządu Polsteam Shipping Agency. – Taki jest wymóg prawny. Wielkości dopuszczalnych zanurzeń są ważne tylko rok.

Przypomnijmy, że „Ładoga”, która ma już ponad 60 lat, od kilkunastu pełni rolę obiektu gastronomiczno-hotelowego. Przez dłuższy czas należała do innej spółki z grupy PŻM: Polsteam Żegluga Szczecińska. Ponad rok temu zmieniła właściciela i obecnie jednostką zarządza firma Nevo Marina, która ją wyremontowała i unowocześniła. ©℗ (ek)

Fot. Ryszard PAKIESER

 Czytaj więcej w czwartkowym „Kurierze" kup e-wydanie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

News
2016-04-07 07:59:46
Wspaniała wiadomość, bo może samoczynnie Odra się pogłębiła i będą w końcu przybijać duże statki pasażerskie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA