czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Łączą nas ceny, dzielą płace

Łączą nas ceny, dzielą płace

Łączą nas ceny, dzielą płace
Data publikacji: 2018-04-09 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:07
Wywietleń: 2687 322181

Od wejścia w życie nowej ustawy o zakazie handlu w niedzielę minął nieco ponad miesiąc. Powoli przyzwyczajamy się do nowej organizacji zakupów. Największą przeszkodą jest chyba sam kalendarz, po którym fruwają handlowe i niehandlowe niedziele. Problem rozwiąże się sam od stycznia 2020 roku, kiedy zakupy będziemy robili wyłącznie od poniedziałku do soboty.

Jeżeli ktoś koniecznie musi robić zakupy w niedzielę, ma możliwość wyjazdu za pobliską granicę. Generalnie w Niemczech już od dawna obowiązuje zakaz handlu w niedziele i święta. Początkowo przestrzegany był bardzo rygorystycznie. Z czasem wprowadzono wiele wyjątków. W efekcie o zasadach niedzielnego handlu decydują władze poszczególnych landów, kierując się „ważnym interesem społecznym”. Ów ważny interes społeczny spowodował, że w graniczącym z Pomorzem Zachodnim landzie Meklemburgii-Pomorzu Przednim część sklepów położonych w miejscowościach nieopodal granicy jest czynna w niedziele (w dni świąteczne zamknięte). Z reguły sklepy w tym dniu otwarte są w godzinach od 10 do 16. Bliskość granicy zapewne będzie sprzyjała handlowym wypadom, tym bardziej że można je połączyć z „zaliczeniem” atrakcji turystycznych.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 9 kwietnia 2018 r.

Andrzej Łapkiewicz

Fot. Dariusz Gorajski

Łączą nas ceny, dzielą płace Łączą nas ceny, dzielą płace

Komentarze

D
Jeżeli ktoś jest zakupoholikiem albo musi koniecznie mieć świeże bułeczki na poniedziałek to rzeczywiście. Żal ludzi dla których zakupy są sensem życia i nie mogą bez nich wytrzymać. Z jednej strony są niezaradni życiowo, bo nie umieją planować domowej logistyki, a z drugiej są strasznie płytcy, skoro tylko konsumpcja kieruje ich postępowaniem. Poza tym, straszne atrakcje turystyczne są w najbliższym Locknitz i pobliskich miasteczkach.
2018-04-10 06:35:54
Obs.ryver
W niedzielę pojechałe do Płoni na giełdę samochodową. Byłem zaskoczony , takich tłumów nie widziałem od lat!!! Oferta bogatsza niż w hipermarketach -od świeżutkich jajeczek, świeżo ubitych gęsi, kaczek i kur po wykwintne słodycze, przyprawy kuchenne, perfumy i kosmetyki, galanterię wszelaką,,książki, sztukę, agd, sprzęt sportowy, ubiory i obuwie po samochody, motocykle i oferty matrymonialne..A na pobliskim rozdrożu-sex oferta w całkiem apetycznej ekspozycji.Tylko pełny pugilares i furda kościelno-PiSdzielcze ustawy!!!
2018-04-09 20:10:37
o
nie uważam to za żaden problem. hipermarkety są w Szczecinie otwarte i co godzinę sprzedają pieczywo za cenę którą wyznacza sam klient. w pobliżu jest stoisko z alkoholem w którym degustator mlaska czarkę wina- sprzedaż ogranicza ustawa i wydolność produkcyjna hipermarketu
2018-04-09 17:24:24
Kwadrat
Problem się rozwiąże? Jaki problem? W niedzielę już nie robię zakupów i zazdroszczę, jak ktoś ma szczęście i możliwość zrobić świeże zakupy w sobotę. Ja siedzę sobie w pracy. No i studentów szkoda, bo źródło utrzymania im wyschło! Tylko Orlen zarabia na tym niedzielnym nieszczęściu. Tak całkiem przypadkowo Orlenem trzęsie rząd :)
2018-04-09 16:19:10
123
Narodowy ocjalizm to system ktory bohatersko walczy z problemami nieznanymi w zadnym innym ustroju oraz z problemami ktore sam stworzyl,ubezwlasnowolnienie.
2018-04-09 15:54:28
Znowu ten sam temat
W niedziele bylo czynnych sporo sklepow. I TO W SZCZECINIE.
2018-04-09 15:21:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie