piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kwiaty, smaki i Błonia

Kwiaty, smaki i Błonia

Kwiaty, smaki i Błonia
Data publikacji: 2017-03-24 08:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Wywietleń: 12038 225869

To będzie jedno z najważniejszych i najbardziej kolorowych wydarzeń wiosennego Szczecina - ph. „Śniadanie z krokusem". Już w sobotę zawładnie Jasnymi Błoniami: targiem kwiatowym, śniadaniowym, księgarnio-kawiarnią i mnóstwem niespodzianek dedykowanych tym wszystkim - jak przekonuje pomysłodawczyni i organizatorka przedsięwzięcia - co lubią wiosnę, radość i swawole!

To Patrycja Tokarska ze „Skwer & Cube" przed czterema laty wymyśliła szczecińskie Święto Krokusa i towarzyszące mu „Śniadanie z krokusem". Organizuje je raz w roku, zawsze wiosną i w tle najpiękniejszych kwiatowych kobierców Szczecina - na Jasnych Błoniach. Skąd - przypomnijmy - wraz z naszym „Kurierem" i czytelnikami wyruszyła w miasto wielka społeczna akcja: „krokusowa rewolucja". Jej efekty widać teraz w całym Szczecinie - milionami kolorowych płatków. Jednak kulminacja krokusowego święta to Błonia - już w tę sobotę (25 bm.): do smakowania, koniecznie!

- Szykujemy targ kwiatowy z rozmaitymi kwitnącymi cebulami i bulwami, ale także z ogrodniczymi dodatkami i stanowiskiem architekta krajobrazu, gdzie będzie można porozmawiać o ogrodzie i zieleni - zachęca Patrycja Tokarska, organizatorka wydarzenia. - Będzie też targ śniadaniowy, zasilony uczestnikami „Śniadania przy Błoniach", czyli będą: humusy, bezglutenowy asortyment i ciepłe zupy ze „Stojaków", ciasta domowe, miody z „Pasieki", swojskie wędliny, specjały m.in. z „Maraki Bar", „Slow Dogi" i tradycyjnie kawy od „Cafe Rower".

Nie zabraknie również specjalnej oferty księgarnio-kawiarni „Między Wierszami": nie tylko z woluminami, ale też z szafranowymi lody i porannym głośnym czytaniem w plenerze (g. 10 -12).
Jak co roku, odbędą się warsztaty malarsko-plastyczne dla najmłodszych, pt. „Namaluj z nami krokusy", a pod okiem studentów szczecińskiej Akademii Sztuki.

- Poprzednio prezentowaliśmy ręcznie wykonane obuwie, inspirowane kolorami krokusów. W tym roku pokażemy takie kapelusze - rękodzieło szczecinianki Ewy Tokarskiej. Modystka w dzień wydarzenia będzie udzielała porad i pomagała w wyborze najlepszego modelu - dodaje organizatorka wydarzenia.

W programie imprezy również: słodycze, kwiatowe kompozycje, rękodzieło, warsztaty fotograficzne (g. 11 - dla dzieci, g. 14 - dla dorosłych) i zabawa ph. „Rozkręć wiosnę z nami!" (w godz. 11-13.30), czyli Albatros Ultimate i poznawanie ultimate frisbee - dla wszystkich chętnych drużynowej gry polegającą na rzucaniu dyskiem.

- Chcemy również zaakcentować potrzebę poszanowania kwiatów. W związku z tym pokazać, jak robić zdjęcia przy wykorzystaniu funkcji zoom, czyli bez konieczności wchodzenia pomiędzy krokusy. Stąd pomysł na wystawę, która towarzyszy wydarzeniu, a też spotkanie z jej autorami o godz. 13. Będzie to rodzaj plenerowego wernisażu - dopowiada Patrycja Tokarska.

Będzie też „Wycieczka z Głową" - start o godz. 11 przy „szklanej pułapce" w dawnej alei kwiatowej, czyli obecnym punkcie informacji turystycznej Żeglugi Szczecińskiej, a finał ok. 13.30 na „Śniadaniu z krokusem".

- Zapraszam w imieniu wszystkich zaangażowanych w sprawę o kryptonimie KROKUS w SZCZECINIE oraz tych, co lubią wiosnę, radość i swawole - zachęca organizatorka „Śniadania z krokusem"

* * *

Spotkanie na Błoniach z krokusami w roli głównej już w sobotę - 25 marca, a potrwa od godz. 10 do 16. Wydarzenie posiada mecenat prezydenta Szczecina, a odbywać się będzie pod patronatem medialnym naszego „Kuriera Szczecińskiego".

A. NALEWAJKO

Na zdjęciu: Poprzednie odsłony „Śniadania z krokusem"

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Kwiaty, smaki i Błonia Kwiaty, smaki i Błonia Kwiaty, smaki i Błonia Kwiaty, smaki i Błonia Kwiaty, smaki i Błonia Kwiaty, smaki i Błonia

Komentarze

JaKto
...należy użyć odmiany PANCERNY KROKUS lub krokus p.piechotny-bumbum bez ręki i nogi w KRokusy nie wchodzi.
2017-03-24 09:36:07
foto z daleka
Oby tylko degustatorzy i klienci nie deptali krokusów.
2017-03-24 08:26:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie