poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kwasem w twarz

Kwasem w twarz

Kwasem w twarz
Data publikacji: 2017-03-21 22:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:18
Wywietleń: 1948 225756

Szczecińska policja ujawnia, że mężczyzna, który został oblany kwasem na ul. Obrońców Stalingradu, był znany funkcjonariuszom. Lecz nie potwierdza informacji, że chodzi o „Dziobaka”.

W poniedziałek rano w centrum Szczecina nieznany sprawca oblał żrącą substancją mężczyznę, który przechodził ul. Obrońców Stalingradu. Ofiara dostała się do pobliskiej przychodni, skąd została przewieziona do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

– Część policjantów zabezpieczała ślady na miejscu, do szpitala udali się też funkcjonariusze, którzy przesłuchali mężczyznę. 47-latek mówił, że nie pamięta nic ze zdarzenia oraz że nie ma żadnych wrogów, nie wie, kto mógł go zaatakować – mówi podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

We wtorek Radio RMF FM podało informację, że zaatakowany to Mirosław B., ps. Dziobak, karany za handel narkotykami, rozboje i wymuszenia haraczy. Policja pytana przez „Kurier” nie potwierdza tych doniesień. Ujawnia jednak, że jest to osoba znana funkcjonariuszom. Sprawca jest poszukiwany. Policjanci zabezpieczyli monitoring, proszą o kontakt świadków zdarzenia.

47-latek przebywa w szpitalu w Gryficach, gdzie trafił na oddział leczenia oparzeń. – Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Nic nie zagraża jego życiu. Obecnie jest w śpiączce farmakologicznej. Ma oparzenia chemiczne drugiego i trzeciego stopnia, prawdopodobnie konieczny będzie przeszczep skóry – informuje Łukasz Szyntor, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach. ©℗

(szymw)

Komentarze

weff
Jeśli to pieprzony "dziobak" to z tchórzostwa nic nie piszą. A może ktoś miałby ochotę wykończyć gada w szpitalu na tej jego "śpiączce".
2017-03-22 09:07:23
maf
Od początku było wiadomo, że uczciwie pracujący ludzie o 7 rano to idą do roboty, a nie na siłownię. Może Szczecin będzie bezpieczniejszy jak kryminaliści sami się wykończą nawzajem.
2017-03-22 07:10:18
h2o
Dziobak, robak, czy tam inny dziabąg, nieważne, najważniejsze jest tylko to, że każdy domyślał się, że chodzi o jakiegoś mafiosa, a nie postronnego przechodnia, ale cały czas zaprzeczano - po co?
2017-03-21 23:36:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy