Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Kuźnia kadr przemysłu ma 70 lat

Data publikacji: 23 października 2015 r. 15:37
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Kuźnia kadr przemysłu ma 70 lat
 

Ta szkoła wykształciła kilka pokoleń techników: elektryków, elektroników, mechaników, a w ostatnich latach także informatyków i mechatroników. Jej absolwenci zasilają kadry znaczących przedsiębiorstw i uczelni technicznych. Z okazji jubileuszu 70-lecia sztandar Zespołu Szkół Elekryczno-Elektronicznych został odznaczony Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

- Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, czyli dawne TME nigdy nie był jedynie miejscem, instytucją, ale zwartą społecznością uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników - powiedziała w piątek podczas uroczystych obchodów jubileuszu Beata Miętus, dyrektor ZSEE w Szczecinie. - Naszych absolwentów można spotkać wszędzie. To szkoła, która stwarza możliwości.

ZSEE jest jedną z najstarszych i najlepszych szkół technicznych Pomorza Zachodniego.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz odznaczając sztandar szkoły podkreślał, że na koncie tej placówki są 70-letnie zasługi, lecz złota odznaka nie zostałaby przyznana gdyby nie to, w jakim miejscu dziś ta szkoła się znajduje. Posiada ona certyfikat kuratora „Szkoła Jakości”, w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych w 2011 i 2013 r. uznana była za najlepsze technikum w województwie zachodniopomorskim, od 2013 nosi tytuł „ Złotej Szkoły”. ZSEE prowadzi współpracę z uczelniami technicznymi i gospodarką w różnych branżach, jej uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach i konkursach. - To szkoła, która przygotowuje profesjonalistów, bo jest prowadzona przez profesjonalistów - podkreślił marszałek.

Podczas piątkowych uroczystości w Teatrze Współczesnym obecni byli pracownicy szkoły z minionych i obecnych lat, uczniowie oraz przyjaciele-dyrektorzy innych szkół. W imieniu tych ostatnich głos zabrała Ewa Budziach, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie: - Jesteśmy przekonani, że to początek rozwoju placówki, o której zasługach wiele można mówić, dowodem czego są jej absolwenci.

Wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska dodał, że TME to marka sama w sobie, symbol dobrego kształcenia, świetnego wychowania i silnego gospodarczo Szczecina. - Jestem dumny, że w swoje cv mogę wpisać: technik automatyk elektronik przemysłowy - dodał wiceprezydent.

W sobotę w siedzibie szkoły przy ul. Racibora odbędą się spotkania absolwentów.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA