środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kużnia kadr przemysłu ma 70 lat

Kużnia kadr przemysłu ma 70 lat

Kużnia kadr przemysłu ma 70 lat
Data publikacji: 2015-10-23 15:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1600 30857

Ta szkoła wykształciła kilka pokoleń techników: elektryków, elektroników, mechaników, a w ostatnich latach także informatyków i mechatroników. Jej absolwenci zasilają kadry znaczących przedsiębiorstw i uczelni technicznych. Z okazji jubileuszu 70-lecia sztandar Zespołu Szkół Elekryczno-Elektronicznych został odznaczony Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

- Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, czyli dawne TME nigdy nie był jedynie miejscem, instytucją, ale zwartą społecznością uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników - powiedziała w piątek podczas uroczystych obchodów jubileuszu Beata Miętus, dyrektor ZSEE w Szczecinie. - Naszych absolwentów można spotkać wszędzie. To szkoła, która stwarza możliwości.

ZSEE jest jedną z najstarszych i najlepszych szkół technicznych Pomorza Zachodniego.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz odznaczając sztandar szkoły podkreślał, że na koncie tej placówki są 70-letnie zasługi, lecz złota odznaka nie zostałaby przyznana gdyby nie to, w jakim miejscu dziś ta szkoła się znajduje. Posiada ona certyfikat kuratora „Szkoła Jakości”, w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych w 2011 i 2013 r. uznana była za najlepsze technikum w województwie zachodniopomorskim, od 2013 nosi tytuł „ Złotej Szkoły”. ZSEE prowadzi współpracę z uczelniami technicznymi i gospodarką w różnych branżach, jej uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach i konkursach. - To szkoła, która przygotowuje profesjonalistów, bo jest prowadzona przez profesjonalistów - podkreślił marszałek.

Podczas piątkowych uroczystości w Teatrze Współczesnym obecni byli pracownicy szkoły z minionych i obecnych lat, uczniowie oraz przyjaciele-dyrektorzy innych szkół. W imieniu tych ostatnich głos zabrała Ewa Budziach, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie: - Jesteśmy przekonani, że to początek rozwoju placówki, o której zasługach wiele można mówić, dowodem czego są jej absolwenci.

Wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska dodał, że TME to marka sama w sobie, symbol dobrego kształcenia, świetnego wychowania i silnego gospodarczo Szczecina. - Jestem dumny, że w swoje cv mogę wpisać: technik automatyk elektronik przemysłowy - dodał wiceprezydent.

W sobotę w siedzibie szkoły przy ul. Racibora odbędą się spotkania absolwentów.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

 

 

 

Kużnia kadr przemysłu ma 70 lat

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie