Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Kurierzy serc - potrzebni na już dla zwierząt w potrzebie

Data publikacji: 23 września 2023 r. 15:18
Ostatnia aktualizacja: 23 września 2023 r. 15:32
Kurierzy serc - potrzebni na już dla zwierząt w potrzebie
Fot. Arleta Nalewajko  

Każdego dnia inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podejmują interwencje, ratując z opresji - skrzywdzone przez los oraz ludzi - psiaki i kociaki. Możesz ich wesprzeć. W ramach szczególnego wolontariatu: transportując podopiecznych TOZ na wizyty i zabiegi w zaprzyjaźnionych gabinetach weterynaryjnych.

„Pomoc potrzebna jest dosłownie na już, dosłownie od zaraz" - apeluje szczeciński TOZ, zwracając się do szczecinian o szczególne wsparcie: kurierów serc.

Sytuacja w przychodni szczecińskiego TOZ jest trudna. Jedyny zatrudniony w placówce lekarz weterynarii przebywa na zwolnieniu chorobowym. Zwierzęta bezdomne oraz interwencyjne, czyli znajdujące się w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia, ratuje zaledwie dwójka techników weterynaryjnych. Mogą przeprowadzić ich odpchlenie i odrobaczenie, pobrać krew, mocz i kał do badania, ale na podstawie uzyskanych wyników nie mogą ustalić planu leczenia ani też przeprowadzać zabiegów. Stąd zakres udzielanej przez nich pomocy jest ograniczony i - mimo najszczerszych chęci - niewspółmierny do rzeczywistej skali potrzeb.

Dlatego specjalistycznej pomocy - nawet w przypadku kastracji czy sterylizacji - TOZ musi szukać dla swych podopiecznych w zewnętrznych gabinetach weterynaryjnych. Problemem jest ich transport.

- Bardzo pilnie poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą zwierzakom z interwencji dostać się na wizyty lekarsko-weterynaryjne. Podopiecznych jest tak wielu, że nie wyrabiamy się z wizytami w gabinetach, a także zablokowane są wyjazdy na interwencje Może ktoś mógłby nam pomóc? - apeluje szczeciński TOZ.

Chodzi o codzienną - od poniedziałku do piątku - pomoc w przewożeniu zwierząt do wskazanego gabinetu lekarsko-weterynaryjnego. W godzinach jego funkcjonowania, czyli wyłącznie w ciągu dnia. O każdą pomoc, choćby tylko jednorazową.

- Codziennie potrzebujemy wsparcia w transporcie np. kotów wymagających leczenia z naszej siedziby do jednego z gabinetów, z którymi współpracujemy. Masz czas, samochód i chcesz pomóc ratując zdrowie i życie bezdomniaków? Napisz SMS: 785934111. Oddzwonimy i ustalimy co, jak i kiedy. Możesz pomóc jednorazowo? Prosimy, napisz do nas: ustalimy szczegóły - zachęca szczeciński TOZ.

Transport zwierząt w potrzebie przez wolontariuszy będzie wyruszał każdorazowo z siedziby szczecińskiego TOZ - przy ul. Ojca Beyzyma. ©℗

A. NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA