poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kuratorium potwierdziło stosowanie przemocy wobec uczniów

Kuratorium potwierdziło stosowanie przemocy wobec uczniów

Kuratorium potwierdziło stosowanie przemocy wobec uczniów
Data publikacji: 2017-06-06 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:10
Wywietleń: 2127 266887

Nie tylko nauczycielka matematyki, prywatnie żona odwołanego dyrektora Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach (gmina Biesiekierz), stosowała antypedagogiczne metody wychowania wobec uczniów. Przemocy fizycznej i psychicznej dopuścił się też nauczyciel języka angielskiego.

Kontrolerzy z Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty w Koszalinie badali uczniów poprzez ankiety. To pokłosie skandalu, który wybuchł po doniesieniach na nieprawidłowości w szkole i oskarżeniach rodziców wobec nauczycielki matematyki, która zakleiła usta taśmą ich synowi na lekcji, żeby nie podpowiadał koledze. Postępowanie kobiety, która została zawieszona w obowiązkach, jeszcze w tym miesiącu oceni komisja dyscyplinarna. Jej mąż za brak nadzoru został już zwolniony ze stanowiska dyrektora placówki w podkoszalińskiej gminie.

Niestety, potwierdziły się opinie, że uczniowie doświadczali więcej aktów przemocy fizycznej i psychicznej w szkole. Wskazanego przez nich nauczyciela języka angielskiego też czeka postępowanie dyscyplinarne. Nie brakowało zbyt ostrych słów wobec młodzieży także na lekcjach: historii i religii. To dla kontrolerów kuratorium dowód, że w podkoszalińskiej placówce nie było nadzoru pedagogicznego i nie przestrzegano praw uczniowskich. Nadto przemoc rówieśnicza w szkole była ignorowana przez nauczycieli. ©℗

(m)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

@Konrad
Może i tak, ale takie same konsekwencje powinny być wyciągane w stosunku do młodzieży. Jak się po chamsku odezwie, wyrzucamy ze szkoły. I wtedy w końcu będzie w szkołach porządek. Kto nie chce się uczyć, do roboty. Jest teraz mnóstwo pracy, którą wykonują Ukraińcy, a mogłaby ta młodzież, która naukę ma gdzieś, a szkoła jest dla niej miejscem wyładowywania agresji. Sprawiedliwe zatem byłoby wywalanie i chamskich nauczycieli, i chamskich uczniów. Aż zostaną sami przyzwoici i dobrze wychowani, po obu stronach.
2017-06-07 12:56:23
Konrad
A ja uważam, że takie rzeczy patologiczne nie powinny mieć miejsca w żadnej szkole. Niedopuszczalne jest, żeby nauczyciele stosowali przemoc wobec uczniów, ale tak się w niektórych szkołach dzieje i nie zawsze się to widzi. Mam nadzieję, że zarówno były dyrektor tej szkoły, jak i nauczycielka matematyki poniosą odpowiednie konsekwencje. Już samo wyrzucenie tego dyrektora z tego stanowiska, jest odpowiednią dla niego karą i tak powinno być wszędzie. Kara musi być dotkliwa za złe czyny i to dotyczy każdego, nie tylko nauczycieli. Sprawiedliwość, to sprawiedliwość.
2017-06-06 18:43:52
gość
Szkoda, że pracownicy kuratorium nie przeprowadza takiego ankietowania we wszystkich szkołach w województwie...Ciekawe, kto by pozostał w szkole? Ciekawe, kto był autorem takiej ankiety? Pewnie pracownik kuratorium, który nie ma wykształcenia i doświadczenia w prowadzeniu badań... Ale jest sensacja.
2017-06-06 17:59:47
@gh
To tobie misiu sie tak tylko wydaje ze pozwolilo ci wyrosnac na normalnego czlowieka. A jak jest naprawde ciezko stwierdzic ale raczej masz odpaly skoro taki wzor szkoly stawiasz za cnote.
2017-06-06 16:45:27
gh
To ja się uczyłem w patologicznej szkole - na porządku dziennym było wpajanie porządku za pomocą drewnianej linijki, wierzchu od piórnika czy kreda lecąca w kierunku niesfornego ucznia. Jakoś mi to nie przeszkodziło dorosnąć i nie skrzywiło mi psychiki. Teraz badanie ankietowe (znaczy się uczniowie piszą to na co się umówili) może spowodować, że uczciwy, ale wymagający nauczyciel wyleci ze szkoły.
2017-06-06 15:18:37
1
Dożywotni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela i wszelkiej pracy z młodzieżą. Jeśli nie otrzymają takiej kary, to nie ma co nawet pisać o tym zdarzeniu.
2017-06-06 14:14:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy