Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kultywują morskie tradycje. Piraci i meduzy w „Żagielku” [GALERIA]

Data publikacji: 21 listopada 2023 r. 18:55
Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2023 r. 19:02
Kultywują morskie tradycje. Piraci i meduzy w „Żagielku”
Neptun i Salacja Fot. Ryszard Pakieser  

W Przedszkolu Publicznym nr 27 „Żagielek” przy ul. Henryka Pobożnego w Szczecinie we wtorek 21 listopada odbyła się 5. edycja międzyprzedszkolnego konkursu „Pokaz mody morskiej”.

W imprezie uczestniczyły także dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4, PP 27, SP 33 (oddział przedszkolny), oraz PP 50 wraz z oddziałem zamiejscowym.

Jak na przedszkole kultywujące morskie tradycje przystało, impreza w „Żagielku” rozpoczęła się od wybicia tzw. szklanek. Ten stary morski obyczaj objaśniła dzieciom dyrektorka PP 27 Gabriela Poleszak.

- Pochodzi on z czasów, gdy na statkach nie było innych zegarów niż piaskowe, a upływ czasu oznajmiany był załodze poprzez uderzenia w dzwon okrętowy - tłumaczyła. -  Chłopiec okrętowy miał obowiązek pilnować klepsydry i „wybijać szklanki" sygnalizujące upływ każdych 30 minut.

Impreza w przedszkolu miała na celu popularyzowanie wśród najmłodszych zamiłowania do morskości i żeglarstwa oraz przybliżenie tematyki wodnej, morskiej i żeglarskiej. Dzieci miały również możliwość zaprezentowania umiejętności artystycznych, a modelki i modele kroczyli po czerwonym dywanie w okazjonalnych strojach nawiązujących do tematyki morskiej. Były także konkursy wiedzy morskiej oraz tematyczne piosenki.

Uczestników konkursu odwiedził Neptun ze swoją żoną Salacją. Królewską parę odtwarzali wolontariusze z Europejskiego Korpusu Solidarności - Giordano Cappelli (Włochy) i Paris Herrera (Hiszpania).

(żuk)  

fot. Ryszard PAKIESER

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA