Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Kultura czeka na prezydenta

Data publikacji: 24 maja 2016 r. 09:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:03
Kultura czeka na prezydenta
 

Najprawdopodobniej nie będzie zmian na dyrektorskich stanowiskach w Klubie Skolwin i Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Dotychczasowi szefowie - Adam Komorowski i Anna Lemańczyk, uzyskali rekomendacje komisji konkursowych. Ostateczny głos w tej sprawie należy do prezydenta miasta.

Rozmowy z kandydatami odbyły się w ubiegłym tygodniu. Wiadomo, że o fotel dyrektorski w Skolwinie ubiegało się czterech pretendentów, w SSA natomiast dyrektor Lemańczyk nie miała żadnej konkurencji. Prezydent Piotr Krzystek na zaakceptowanie wskazań komisji ma czas do 31 maja.

Wciąż trwają prace związane z wyborem dyrektora 13 Muz. Tu do konkursu przystąpiło siedem osób (w tym Rafał Roguszka, dotychczasowy szef tej instytucji). Rozmowy konkursowe rozpoczęły się w piątek, 20 maja.

Konkursy dyrektorskie w trzech miejskich instytucjach kultury są wynikiem nowelizacji ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, uchwalonej w 2012 roku. Ze wskazanymi przez komisje i zaakceptowanymi przez prezydenta kandydatami, podpisane zostaną czteroletnie kontrakty.

W tym roku czeka nas jeszcze konkurs na dyrektora Teatru Lalek Pleciuga - w sierpniu upływa bowiem kadencja Zbigniewa Niecikowskiego. Trwa też konkurs w marszałkowskim Zamku Książąt Pomorskich: skończył się kontrakt Barbary Igielskiej (obecnie sprawuje swoją funkcję jako p.o.) i do 3 czerwca zbierane są wnioski konkursowe. ©℗

(kas)
 

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2016-05-24 10:04:21
Mam nadzieję, że p. Rafał Roguszka "poleci ze stanowiska" i odpowie przed sądem za marnotrawienie publicznych pieniędzy !
Kultura czeka na prezydenta
2016-05-24 10:00:23
No..to..sobie..dłuuugo poczeka

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA