środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kultura czeka na prezydenta

Kultura czeka na prezydenta

Kultura czeka na prezydenta
Data publikacji: 2016-05-24 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1601 135081

Najprawdopodobniej nie będzie zmian na dyrektorskich stanowiskach w Klubie Skolwin i Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Dotychczasowi szefowie - Adam Komorowski i Anna Lemańczyk, uzyskali rekomendacje komisji konkursowych. Ostateczny głos w tej sprawie należy do prezydenta miasta.

Rozmowy z kandydatami odbyły się w ubiegłym tygodniu. Wiadomo, że o fotel dyrektorski w Skolwinie ubiegało się czterech pretendentów, w SSA natomiast dyrektor Lemańczyk nie miała żadnej konkurencji. Prezydent Piotr Krzystek na zaakceptowanie wskazań komisji ma czas do 31 maja.

Wciąż trwają prace związane z wyborem dyrektora 13 Muz. Tu do konkursu przystąpiło siedem osób (w tym Rafał Roguszka, dotychczasowy szef tej instytucji). Rozmowy konkursowe rozpoczęły się w piątek, 20 maja.

Konkursy dyrektorskie w trzech miejskich instytucjach kultury są wynikiem nowelizacji ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, uchwalonej w 2012 roku. Ze wskazanymi przez komisje i zaakceptowanymi przez prezydenta kandydatami, podpisane zostaną czteroletnie kontrakty.

W tym roku czeka nas jeszcze konkurs na dyrektora Teatru Lalek Pleciuga - w sierpniu upływa bowiem kadencja Zbigniewa Niecikowskiego. Trwa też konkurs w marszałkowskim Zamku Książąt Pomorskich: skończył się kontrakt Barbary Igielskiej (obecnie sprawuje swoją funkcję jako p.o.) i do 3 czerwca zbierane są wnioski konkursowe. ©℗

(kas)
 

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

Jarun
Mam nadzieję, że p. Rafał Roguszka "poleci ze stanowiska" i odpowie przed sądem za marnotrawienie publicznych pieniędzy !
2016-05-24 10:04:21
Kultura czeka na prezydenta
No..to..sobie..dłuuugo poczeka
2016-05-24 10:00:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie