Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kuba czeka na Twój głos [FILM]

Data publikacji: 19 stycznia 2020 r. 20:47
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2020 r. 13:38
Kuba czeka na Twój głos
 

Jakub Guźlecki z Regatowej Reprezentacji Szczecina zakwalifikował się do finałowego etapu akcji "Enea Akademia Talentów". Młody adept żeglarstwa ma szansę zdobyć stypendium naukowe, dzięki któremu będzie mógł bić kolejne rekordy sportowe.

Kuba przygodę z żeglarstwem rozpoczął od treningów w klasie Optymist w szczecińskim Centrum Żeglarskim. W 2017 rozpoczął trenowanie w sekcji windsurfing w klasie BIC Techno 293, która przygotowuje do startów na Olimpiadzie. "Determinacja i pasja spowodowały, że jest jednym z czterech reprezentantów województwa zachodniopomorskiego w regatach krajowych i międzynarodowych" - czytamy w komunikacie.

- Początki nie były łatwe. To ciekawy sport. Wymaga wszechstronnego przygotowania taktycznego i fizycznego. Bardzo ważna jest kondycja, ale przede wszystkim maksymalne wykorzystanie warunków pogodowych. W przypadku braku wiatru, trzeba samemu wypracować napęd - opowiada młody żeglarz. - Stypendium pozwoliłoby mi na dalszy rozwój umiejętności.

Kuba jest Mistrzem Polski w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Windsurfingu oraz Wicemistrzem Polski Młodzików w klasie Bic Techno. Zajął również pierwszą lokatę w klasyfikacji Pucharu Polski za rok 2019. Oprócz tego, był również nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich w 2019 roku.

Obecnie Kuba znajduje się na 4. miejscu w głosowaniu internautów, w kategorii sport. Jury wybierze maksymalnie po 6 zwycięzców w każdej z trzech kategorii (po trzech uczniów w danej grupie wiekowej), którzy otrzymają stypendium. Dodatkowo internauci mogą głosować na najciekawsze zgłoszenia. Uczniowie, którzy zdobędą najwięcej głosów również zostaną nagrodzeniu i otrzymają stypendia.

Głosy można oddawać na stronie www.enea.pl/pl/akademiatalentow do 24 stycznia. Aby prawidłowo oddać głos, należy podać adres e-mail.

Enea Akademia Talentów to inicjatywa Enei i Fundacji Enei, których celem jest wspieranie młodych talentów.

(KaNa)

Na zdjęciu: Kuba w ubiegłym roku był nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich.

Fot. Grzegorz SIWA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA