poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kto zostanie Ambasadorem?

Kto zostanie Ambasadorem?

Kto zostanie Ambasadorem?
Data publikacji: 2020-05-28 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-29 11:15
Wywietleń: 1022 456247

Kto dołączy do Agaty Kuleszy, Katarzyny Nosowskiej oraz Henryka Sawki? Przypominamy, że na propozycje kandydatów do tytułu Honorowego Ambasadora Szczecina 2020 magistrat czeka tylko do końca maja.

Idea wyróżniania osób, które poprzez swoją działalność i osiągnięcia przyczyniły się do promocji Szczecina, narodziła się w 2000 roku. Od tego czasu tytuł „Ambasadora Szczecina” przyznany został artystom, sportowcom, naukowcom, pisarzom. Wyróżnione zostało także m.in. Stowarzyszenie Teatru Kana. Uhonorowano w tej sposób wieloletnią pracę wszystkich jego członków oraz oddano hołd założycielowi teatru – Zygmuntowi Duczyńskiemu.

Do końca maja przyjmowane będą kandydatury osób (lub grup osób), których osiągnięcia przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Szczecina w kraju i za granicą. Zgłoszone mogą być również instytucje bądź obiekty ruchome, takie jak pojazdy, statki, żaglowce, itp., których działalność i wizerunek promują Szczecin.

Uprawnionymi do zgłaszania kandydatur są osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych (z wyłączeniem członków kapituły), osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawa przyznaje zdolność prawną.

Zgłoszeń można dokonywać za pomocą wniosku, który jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta. Wypełniony dokument można przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin lub wysłać drogą elektroniczną na adres mailowy boi@um.szczecin.pl.

Do 2009 roku zasadą konkursu było przyznawanie tytułu za osiągnięcia uzyskane w roku poprzednim. Nagrody wręczane były w kwietniu lub maju, podczas uroczystej sesji Rady Miasta. Natomiast od dziesiątej edycji tytuł przyznawany jest także za osiągnięcia w roku bieżącym.

„Zwiększyła się również rola mieszkańców miasta, którzy mogą nie tylko dokonywać zgłoszeń kandydatur do tytułu, ale również decydować o wyborze laureatów – trzech szczecinian” – informują organizatorzy.

Ceremonia nadania tytułu odbywa się podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta z okazji Dnia Pionierów Miasta Szczecina.

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dla mnie to jest mocno śmiszne.
.
2020-05-29 11:15:07
k....k12 do Quistorp
Rząd USA NIE DOPIESZCZAŁ finansowo różnych takich. Zaczynali w przysłowiowych garażach, sami opłacali lekcje tańca, śpiewu za prywatną kasę. Kupowali zdezelowane pierwsze gitar. Tacy mlodzi ludzie są na tyle świadomi swojego talentu, że zdobywają się na konsekwencję. Wiedzą czego chcą. Jest ogromna literatura wspomnieniowa na ten temat, filmy biograficzne. Casem rodzina inwestuje w takiego dzieciaka patrz Sergiej Pałunin. Zobaczysz ile ich to kosztowało, jaką drogę on ma za sobą? I kim teraz jest? Jednym z jego pomysłów jest stworzenie szkółki i pomoc finansowa utalentowanym dzieciom. Jeżeli ktoś idzie na jakikolwiek tzw występ, koncert, przedstawienie teatralne kupuje bilet, sam decyduje. Władza mu biletu nie kupuje za podatki milionów okradanych biedaków. To nie państwo mu zabiera kasę i daje ,,artyście" wg własnego uznania. Taki jak w trockiżmie mecenat państwa promuje najczęściej miernoty podtrzymujące system, będące jego narzędziem. Akurat stalinowcy promowali kulturę wysoką, żeby po II światowej odchamić pospólstwo nadawali w radio i tv muzykę klasyczną, pootwierali biblioteki gminne po wioskach i co? Ano pospólstwo się wypięło na te darmowe dobrodziejstwa. Poniedziałkowe teatry telewizji oglądały jednostki z pretensjami i starsze kobiety szukające wątków romantycznych. To bez państwa, za prywatny mecenat w XIX wieku powstało wszystko, co największe w polskiej sztuce, literaturze. Tak panie Quistorp
2020-05-29 10:10:05
Quistorp
do ..[k....k12]...Proponuję naśladować piosenkarza z USA. Michael Jackson. "Wredny brudas czarnuch darł mordę" a ludziska bili mu brawo, płacili za wstęp do sali koncertowej i kupowali jego płyty. Spróbuj. Zobaczysz , jakie to łatwe. A ile kasiory?
2020-05-28 22:05:26
k....k12
Całe rodziny tyrają i ledwie starcza na to, żeby jakoś przetrwać, dzieci do przechowalni typu żłobek, przedszkole, szkoła, jeden diabeł, a tymczasem pieszczochy systemu jakby nigdy nic. Komuna niby zdechła, a oni dalej na tą samą nutę. Czy wy pytacie tych, których obdzieracie z podatków, czy oni godzą się, aby ich reprezentanci wydawali kasę na jakieś imprezy z których nic nie wynika. Ministerstwo kultury do likidacji!!! W XIX wieku nie było Polski, a w niej ministerstwa kultury, ale była kultura, tak jak teraz rodzina zdycha, ale jest ministerstwo rodziny
2020-05-28 20:19:55
Anty celebryta
Kolejne lansowanie "celebrytów" w kółku wzajemnej adoracji.
2020-05-28 19:31:40
ciekawe
że ambasadorami Szczecina zostają hejterzy i osoby dokonujące przemocy domowej... @hm - oczywiście wyboru dokonają "niekwestionowane autorytety" wyznające zasadę ze demokracja to super sprawa tylko dlaczego głos np robola ma być wart tyle samo co głos artysty czy np profesora... dlatego w demokracji liberalnej musi następować korekta demokracji i tego właśnie dokonują tzw "niekwestionowane autorytety" pod postacią tzw demokracji liberalnej.
2020-05-28 12:21:34
hm
Najważniejsze, kto w ogóle będzie wybierał, skoro zgłaszać może każdy?
2020-05-28 11:56:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie