czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kto tych kierowców uczy?

Kto tych kierowców uczy?

Kto tych kierowców uczy?
Data publikacji: 2018-12-17 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 1678 365222

Jakże to powszechny widok na naszych ulicach, kiedy to na skrzyżowanie, z którego nie ma zjazdu, wjeżdża kierowca i blokuje innym przejazd. Ale jak widać na zdjęciu, takiego zachowania uczą już na kursach na prawo jazdy, przynajmniej w tej stargardzkiej szkole. Tam chyba na kurs doszkalający trzeba wysłać niektórych instruktorów, zanim wyjadą z kursantem na ulice Szczecina.

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Antoni
Ciekaff -> jesteś po prostu niedouczony :) Akurat zabrałem głos w temacie, bo mam pewne osiągnięcia, a Tobie się tylko wydaje, że masz rację. Napisz proszę znawco odnośnie przepisów na rondzie, to potwierdzi Twoją niewiedzę; wjazd na rondo z dwóch pasów, rondo trzypasmowe, wjeżdżając z prawego pasa gość zajmuje środkowy i ten wjeżdżający z lewego również i powstaje zderzenie. Kto jest winowajcą i dlaczego?
2018-12-18 10:07:18
@Niestety
Rowerzyści zimą jeżdżą dalej. Do aut wsiadły osoby, które rowerami jeżdżą okazjonalnie, a ich głównym środkiem przemieszczania się jest samochód. Musisz więc przyjąć tę przykrą prawdę, że za ten stan rzeczy odpowiadają tylko i wyłącznie kierowcy :)
2018-12-18 08:06:09
@Ciekaff
Nie bzdurz człowieku, bo inni to czytają i później blokują skrzyżowania. A najlepiej nie przyjeżdżaj do Szczecina zawalidrogo.
2018-12-18 01:52:31
Antoni
Do Ciekaff -> Widzę kolejny znawca przepisów, a takich naukowców jest chyba z 90%, bo nieliczni potrafią przestrzegać zasad i znają swoje prawa na drodze. Nie wolno się zatrzymywać na skrzyżowaniach, koniec kropka! Tutaj nie ma ale to ale tamto. Nie dodawaj sobie do przepisów, bo zwyczajnie nie masz racji, a to że się do tego nie przyznasz, to tak samo oczywiste jak, to że jutro jest wtorem...
2018-12-17 21:49:37
NIestety
Zimą dużo rowerzystów przesiada sie do aut. Na efekty nie trzeba dużo czekać, bo pojazd się zmienia ale bezmyślność łączona z chamstwem zostaje...
2018-12-17 20:45:05
Zbyszek
Myślenie plus uprzejmość i tyle
2018-12-17 19:02:08
@Ciekaff
Masz prawo jazdy? Jeśli tak, to natychmiast oddaj je do wydziału komunikacji. Okulary też sobie kup.
2018-12-17 18:27:13
Do cikaffego
Auta jadące od strony Wyzwolenia prosto nie pojadą w stronę policj, bo nauka jazdy przejazd blokuje. To fakt, a nie pieniactwo
2018-12-17 17:17:28
Antoni
Temat kierowców jest jak rzeka, każdy ma coś za uszami. Nawet pisałem do Kuriera prośbę o zajecie się porzadkiem na rondach, gdzie większość nie wie z którego pasa może na jaki zjechać. Dodam, że ta większość jeździ odwrotnie jak pozwala im prawo :)
2018-12-17 17:01:39
Ciekaff
Panie Redaktorze Kwiatkowski ...Przedstawiona sygnalizacja w ciągu ulicy Małopolskiej dotyczy przejazdu TRAMWAJOWEGO ; zdjęcie nie pokazuje blokowania skrzyżowania więc po co to pieniactwo !?
2018-12-17 16:51:24
Tak jest..
I autobusów też. I tramwajów, bo hałas jest. Gdzie te ..... z tamtych lat? Chodzi o odgłos paszczą
2018-12-17 16:51:03
Za dużo samochodów
Kiedy wreszcie wprowadzone zostanie ograniczenie wjazdu samochodów do centrum? Przecież jest odpowiednia ustawa wprowadzająca taką możliwość możliwość.
2018-12-17 16:37:30