czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kruszyna zwana Dudusiem

Kruszyna zwana Dudusiem

Kruszyna zwana Dudusiem
Data publikacji: 2019-07-20 20:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26 12:01
Wywietleń: 817 402260

Na schroniskowe realia patrzy wielkimi oczami, ze strachem. Zagubiony drżący psiak, któremu po 8 latach dawny opiekun odebrał dom i rodzinę: wypchnął na ulicę, porzucił.

Ten maluch, co nie sięga nawet kolana, został znaleziony pod koniec maja przy ul. Matejki w Szczecinie. Był przerażony i głody, wyziębiony.

- Taki drobny skrzacik na cienkich łapkach błąkał się po ulicach wielkiego miasta. Szczęście w nieszczęściu, że nie potrącił go samochód. Wystraszony, a widać, że wcześniej miał dom. Dlatego mieliśmy nadzieję, że zaraz ktoś po niego się zgłosi. Ale nikt nie szukał. I tak psiak o posturze ratlerka zamieszkał na schroniskowym wybiegu nr 2. Daliśmy mu na imię Duduś - opowiadają tymczasowi opiekunowie małego Dudusia.

Typowy kanapowiec trafił za kraty, gdzie od 28 maja odsiaduje wyrok nie za własne winy.

- Jest uroczy. Łagodnego usposobienia. Bardzo delikatny w relacjach z człowiekiem. Przyjaźnie odnosi się do wszystkich: nie tylko psich kolegów, ale również kotów. Chętnie podejmuje zabawę. Ładnie chodzi na smyczy - mówią Dudusia schroniskowi opiekunowie. - Poza tym ten nasz szczególny senior ma małe wymagania. Zatem z łatwością odnajdzie się na każdej przyjaznej kanapie. Prosimy nie patrzeć na jego wiek, nie oceniać go przez ten pryzmat, ale w tym niezwykle energicznym małym ciałku dostrzec wielkie serce do świata. I tęsknotę za prawdziwym domem.

Duduś (361/19) tęskni za nową rodzinę. Kto chciałby przygarnąć tak drobnego przystojniaka - lub jakąkolwiek inną bezdomną psinę czy kocinę - jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Kruszyna zwana Dudusiem

Komentarze

Pochwalam
Piszą świetne teksty o tych psinach. Żal że nie można wziąć bo nie ma warunków.Tylko co z tymi którzy te psiaki wyrzucają?
2019-07-21 21:23:14
Ci wolontariusze... wraz z Kurierem
To powinni bezrobotnym pisac Podania o prace - to z miejsca by wszystkich pozatrudniano ... !!
2019-07-21 17:35:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie