sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Krótki atak zimy w Szczecinie. Było ślisko

Krótki atak zimy w Szczecinie. Było ślisko

Krótki atak zimy w Szczecinie. Było ślisko
Data publikacji: 2019-01-03 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 1557 369829

Po huraganie wiejącym przez pierwsze dwa dni roku, w nocy ze środy na czwartek przyszedł przymrozek i spadł śnieg. Nie dużo, ale wystarczyło, by poważnie utrudnić życie kierowcom. W wielu punktach Szczecina rano powstały korki. Na obrzeżach miasta było kilka stłuczek.

I znów, jak co roku, kierowcy narzekają, że „zima zaskoczyła drogowców". Śnieg zaczął padać po godz. 4 rano. Po godz. 5 na ulice wyjechały pierwsze pojazdy Remondisu, firmy odpowiedzialnej za odśnieżanie dróg na lewobrzeżu (ulice prawobrzeża są pod kuratelą MPO - jego pojazdy wyjechały wcześniej).

- Nie spóźniły się - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Zgodnie z umową, obie firmy mają cztery godziny na doprowadzenie ulic do pełnej przejezdności. I zdały egzamin.

Rzeczniczka ZDiTM przy okazji prosi kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość.

- Śnieg pada równocześnie na wszystkie ulice. Pługi nie są w stanie być wszędzie. Do odśnieżenia mają 760 ulic!

O tym, że drogowcy rzeczywiście nie dali się zaskoczyć, mówią również policjanci - opierając się na liczbie zgłoszeń o wypadkach i stłuczkach. Okazuje się, że wczoraj wcale nie było pod tym względem tak źle.

- Nie było zgłoszeń o zdarzeniach drogowych - dowiadujemy się w biurze prasowym KWP w Szczecinie. - Jest spokojnie. Kierowcy jeżdżą uważnie. Rano było ślisko, więc wszyscy poruszali się dużo wolniej.

Ale nasi Czytelnicy byli innego zdania. Z ich relacji wynika, że wcześnie rano w Szczecinie i na drogach województwa było ślisko. Dodatkowo wiejący wciąż wiatr nawiał śnieg na drogi. Choć przyznają, że w centrum dość szybko sytuacja została opanowana, to na peryferiach długo było nieprzyjemnie. Kierowcy od samego rana informują więc o trudnościach komunikacyjnych.

- Korek utworzył się na trasie do Mierzyna - ostrzega jeden z dzwoniących. - Ulica Ku Słońcu jest nieprzejezdna praktycznie od ronda Gierosa.

Drogi zablokowane były również na Bezrzeczu, pomiędzy Dobrą a Wołczkowem, na rondzie Hakena (i dalej, na drodze w kierunku Kołbaskowa). Bardzo utrudniony był też ruch na dojeździe ze Szczecina na granicę w Lubieszynie.

- Jest szklanka - alarmował kierowca skody octavii. - Nie panuje się nad pojazdem. O hamowaniu nie ma nawet co marzyć.

Dowiedzieliśmy się, że doszło jednak do kilku kolizji (np. w Mierzynie, na rondzie Hakena, przed Kołbaskowem - w pobliżu Amazon). Kolizje miały też autobusy komunikacji miejskiej linii 61 i 53.

Poza miastem nie było lepiej. Kłopoty z przejazdem kierowcy mieli pod Gryfinem, na drodze w kierunku Chociwla, w powiecie polickim... Jeszcze przed południem sytuacja została jednak całkowicie opanowana. Drogi były już czarne. Zrobiło się cieplej. ©℗

Leszek Wójcik

Fot. Grzegorz Siwa

 

Komentarze

zs
w takim razie trzeba mieć łyżwy w bagażniku.
2019-01-04 23:30:25
gh
@Piszący do Ola2 - proszę Cię wyrażaj swoje zdanie, ale nie używaj epitetów - to świadczy tylko o Tobie. Nie neguję wczorajszej szklanki, ale sporo kierowców nie potrafiło sobie poradzić z warunkami - nawet na odśnieżonych odcinkach. Przykład - pani jadąca lewym pasem Mieszka z prędkością 30 km/ha; pan włączający się do ruchu zaśnieżonym samochodem ze śniegiem jedynie odgarniętym na szybie wycieraczkami.
2019-01-04 08:34:29
@Ola 2
Drogie dziewczę , nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia dzisiaj od godz. 6.45. do Wołczkowa i z nie można było bezpiecznie wjechać ani wyjechać ( jestem kierowcą roczny przebieg 60-70 tys. km) na nogach nie szło ustać !! O godz. 9.10 droga z Dobrej do Lubieszyna kilkumiesięczny VW polo nowe opony zimowe !! na zaciągniętym hamulcu ręcznym stojąc zsuwał się do rowu !!Jeszcze jakieś pytania tępa dzido ???
2019-01-03 20:58:58
Ola2
To nie drogowców tylko kierowców zaskoczyła zima, bo zapomnieli jak należy jeździć zimą a co niektórzy zapomnieli wymienić opony. Poza tym wypada rano wyjechać trochę wcześniej z domu. Powodzenia jutro rano:-)
2019-01-03 19:48:41
Ola
Jak zwykle drogowców zima zaskoczyła. To już przestaje być kabaretem, to już tragedia. Powywalała bym osoby nieudolnie zarządzające. Kto to widział, żeby w styczniu zima drogowców zaskoczyła. Nie mają telefonów komórkowych, żeby sprawdzić prognozę pogody. Telewizji też chyba nie oglądają z prognozą pogody - a przydałoby się choć tyle to może przewidzieliby, że w styczniu jest zima.
2019-01-03 14:32:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie