Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Krótki atak zimy w Szczecinie. Było ślisko

Data publikacji: 03 stycznia 2019 r. 14:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Krótki atak zimy w Szczecinie. Było ślisko
 

Po huraganie wiejącym przez pierwsze dwa dni roku, w nocy ze środy na czwartek przyszedł przymrozek i spadł śnieg. Nie dużo, ale wystarczyło, by poważnie utrudnić życie kierowcom. W wielu punktach Szczecina rano powstały korki. Na obrzeżach miasta było kilka stłuczek.

I znów, jak co roku, kierowcy narzekają, że „zima zaskoczyła drogowców". Śnieg zaczął padać po godz. 4 rano. Po godz. 5 na ulice wyjechały pierwsze pojazdy Remondisu, firmy odpowiedzialnej za odśnieżanie dróg na lewobrzeżu (ulice prawobrzeża są pod kuratelą MPO - jego pojazdy wyjechały wcześniej).

- Nie spóźniły się - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Zgodnie z umową, obie firmy mają cztery godziny na doprowadzenie ulic do pełnej przejezdności. I zdały egzamin.

Rzeczniczka ZDiTM przy okazji prosi kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość.

- Śnieg pada równocześnie na wszystkie ulice. Pługi nie są w stanie być wszędzie. Do odśnieżenia mają 760 ulic!

O tym, że drogowcy rzeczywiście nie dali się zaskoczyć, mówią również policjanci - opierając się na liczbie zgłoszeń o wypadkach i stłuczkach. Okazuje się, że wczoraj wcale nie było pod tym względem tak źle.

- Nie było zgłoszeń o zdarzeniach drogowych - dowiadujemy się w biurze prasowym KWP w Szczecinie. - Jest spokojnie. Kierowcy jeżdżą uważnie. Rano było ślisko, więc wszyscy poruszali się dużo wolniej.

Ale nasi Czytelnicy byli innego zdania. Z ich relacji wynika, że wcześnie rano w Szczecinie i na drogach województwa było ślisko. Dodatkowo wiejący wciąż wiatr nawiał śnieg na drogi. Choć przyznają, że w centrum dość szybko sytuacja została opanowana, to na peryferiach długo było nieprzyjemnie. Kierowcy od samego rana informują więc o trudnościach komunikacyjnych.

- Korek utworzył się na trasie do Mierzyna - ostrzega jeden z dzwoniących. - Ulica Ku Słońcu jest nieprzejezdna praktycznie od ronda Gierosa.

Drogi zablokowane były również na Bezrzeczu, pomiędzy Dobrą a Wołczkowem, na rondzie Hakena (i dalej, na drodze w kierunku Kołbaskowa). Bardzo utrudniony był też ruch na dojeździe ze Szczecina na granicę w Lubieszynie.

- Jest szklanka - alarmował kierowca skody octavii. - Nie panuje się nad pojazdem. O hamowaniu nie ma nawet co marzyć.

Dowiedzieliśmy się, że doszło jednak do kilku kolizji (np. w Mierzynie, na rondzie Hakena, przed Kołbaskowem - w pobliżu Amazon). Kolizje miały też autobusy komunikacji miejskiej linii 61 i 53.

Poza miastem nie było lepiej. Kłopoty z przejazdem kierowcy mieli pod Gryfinem, na drodze w kierunku Chociwla, w powiecie polickim... Jeszcze przed południem sytuacja została jednak całkowicie opanowana. Drogi były już czarne. Zrobiło się cieplej. ©℗

Leszek Wójcik

Fot. Grzegorz Siwa

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zs
2019-01-04 23:30:25
w takim razie trzeba mieć łyżwy w bagażniku.
gh
2019-01-04 08:34:29
@Piszący do Ola2 - proszę Cię wyrażaj swoje zdanie, ale nie używaj epitetów - to świadczy tylko o Tobie. Nie neguję wczorajszej szklanki, ale sporo kierowców nie potrafiło sobie poradzić z warunkami - nawet na odśnieżonych odcinkach. Przykład - pani jadąca lewym pasem Mieszka z prędkością 30 km/ha; pan włączający się do ruchu zaśnieżonym samochodem ze śniegiem jedynie odgarniętym na szybie wycieraczkami.
@Ola 2
2019-01-03 20:58:58
Drogie dziewczę , nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia dzisiaj od godz. 6.45. do Wołczkowa i z nie można było bezpiecznie wjechać ani wyjechać ( jestem kierowcą roczny przebieg 60-70 tys. km) na nogach nie szło ustać !! O godz. 9.10 droga z Dobrej do Lubieszyna kilkumiesięczny VW polo nowe opony zimowe !! na zaciągniętym hamulcu ręcznym stojąc zsuwał się do rowu !!Jeszcze jakieś pytania tępa dzido ???
Ola2
2019-01-03 19:48:41
To nie drogowców tylko kierowców zaskoczyła zima, bo zapomnieli jak należy jeździć zimą a co niektórzy zapomnieli wymienić opony. Poza tym wypada rano wyjechać trochę wcześniej z domu. Powodzenia jutro rano:-)
Ola
2019-01-03 14:32:25
Jak zwykle drogowców zima zaskoczyła. To już przestaje być kabaretem, to już tragedia. Powywalała bym osoby nieudolnie zarządzające. Kto to widział, żeby w styczniu zima drogowców zaskoczyła. Nie mają telefonów komórkowych, żeby sprawdzić prognozę pogody. Telewizji też chyba nie oglądają z prognozą pogody - a przydałoby się choć tyle to może przewidzieliby, że w styczniu jest zima.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA