czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Król obciachu – mistrz żenady

Król obciachu – mistrz żenady

Król obciachu – mistrz żenady
Data publikacji: 2019-04-09 15:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 2909 384727

Kto parkuje - jak na zdjęciu: niszcząc kwietnik i rozjeżdżając róże - nie może liczyć na społeczną akceptację. Nie ma co pobłażać chamskiemu parkowaniu oraz ekowandalom. Przeciwnie. Miarą lokalnego patriotyzmu jest także dbanie o dobro publiczne. Kto tego nie robi, tym powinna się zająć co najmniej straż miejska. Każdy może jej pomóc w pracy, czy to przekazując sygnał telefonicznie (tel. 986), faksem (dla osób głuchoniemych: +48 91 44 27 629), czy też drogą internetową za pośrednictwem formularza kontaktowego, który jest dostępny na stronie: www.sm.szczecin.pl/kontakt/formularz-kontaktowy.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Komentarze

Korpoltel
Ech, ludzie. Nie ma miejsca? Nie parkować. I nie ma żadnego pierniczenia, że 100m z parkingu do urzędu, albo do mamusi do mieszkania to jest za daleko. A ten tekst o parkowaniu "na pamięć", bo X lat temu były parkingi.. genialne. W 1939 tu była rzesza, to może zacznij po niemiecku mówić?
2019-04-10 13:59:04
Lalo
Nie wiem, co dla aadvocat znaczy "zawsze", gdyż trzeba by się chyba cofnąć do początków lokacji Szczecina...a Szczecin od "zawsze był bardzo zielonym miastem, teraz mocno z tej zieleni ogołacanym. Od bardzo dawna jestem kierowcą i mi także dokucza brak możliwości parkowania samochodu tam, gdzie miałbym najbliżej do założonego celu podróży. Nie skłania mnie to jednak do parkowania tak jak ten "mistrzunio", a już zupełnie do tego, abym negował potrzebę zieleni w mieście. Ulice są wymarłe, gdyż kto tylko może wozi swoje cztery litery samochodem, a nie chodzi po chodnikach, a ponadto zmieniły się nawyki związane choćby z robieniem zakupów. Warto natomiast rozmawiać o rzeczywiście publicznej komunikacji (a nie komunikacji, którą wymyślają dla nas urzędnicy magistraccy - jak np. końcowy przystanek autobusów jadących z Polic i północnych dzielnic Szczecina przy Radissonie, a nie np. na przeciwległym skraju miasta, a także torowiska tylko w niewielkim stopniu przystosowane do ruchu autobusów, choć Szczecin wyróżnia się w Polsce możliwościami odseparowania ruchu autobusów od ruchu innych samochodów.
2019-04-10 12:40:59
aadvocat
Do Lalo: Szanowny Panie lub Pani, różnica polega na tym, że u mnie w bloku przed wejściem do mojego mieszkania od zawsze jest klatka schodowa i nigdy wcześniej nie było tam ubikacji, więc nikt nie może mieć w sposób uprawniony takiej tęsknoty... Odwrotnie niż na Al. Niepodległości, czy na innych ulicach w Śródmieściu, gdzie od zawsze były parkingi, a teraz jest coś innego. Z resztą wystarczy przejechać się po Śródmieściu i zobaczyć, jak to wszystko wygląda: "wymarłe ulice", dziesiątki lokali do wynajęcia, brud i przede wszystkim kompletny brak życia i jakiejkolwiek akcji... To powoduje, że mieszkańcy z ościennych dzielnic i osiedli, mają coraz mniej powodów, żeby się tam wybierać. Niestety... I klomby z różami, zamiast parkingów, nie odwrócą tej tendencji. Nie tędy droga.
2019-04-10 11:30:51
chuchu
Kto projektuje miejsca parkingowe tak żeby nie można było na nich zaparkować ? Budowa takich miejsc parkingowych jest najlepszym przykładem marnowania publicznego pieniądza. Swoją drogą klika z ZDITM winna już dawno wyjechać na długie wczasy na Kaszubach
2019-04-10 09:46:21
Iroslaw
BRAWO lalo
2019-04-10 09:20:11
Lalo
Do: aadvocat Tam gdzie drzwi wejściowe do Twojego mieszkania też powinna być ubikacja. Nie zdziw się więc, gdy kiedyś ujrzysz tam "intuicyjnie czującego, że tam powinna być".
2019-04-10 08:58:49
hah
Co to za dziecinny tekst i tyrada? Czy autor zdjęcia zadzwonił do Straży Miejskiej, czekając na wyegzekwowanie stosownej kary?
2019-04-10 06:49:31
J-23
Do Adwokat- Czy tylko się jeżdzi samochodem do dyskontów.
2019-04-10 05:28:20
To już trochę trwa
To auto w tym miejscu stoi już od kilku dni
2019-04-09 22:56:56
SM = niemoc i indolencja
Tak jest w wielu innych miejscach, gdzie za przyzwoleniem SM (zaniechanie interwencji, to nic innego, jak przyzwolenie) bezkarnie jest rozjeżdżana zieleń. Za zniszczenia w zieleni miejskiej SM jest odpowiedzialna na równi z bezmyślnymi kierowcami, a może nawet bardziej.
2019-04-09 21:25:40
@qqq
Nie ma nic ciekawszego niż kotki i pieski. Dotarło do świni?
2019-04-09 20:01:40
@beee
Autorka niczego nie musiała. Jest jeszcze w polskim prawie instytucja doniesienia publicznego. I jej dokonała. Teraz czas na działanie straży miejskiej. Niech przynajmniej zarobi na swoje utrzymanie.
2019-04-09 19:59:31
aadvocat
Nie tylko, że "nie wychylił nosa poza Szczecin" ale nawet poza Prawobrzeże. Właśnie dlatego mając na swoim osiedlu zarówno Netto, jak i Żabkę, nie mam żadnej potrzeby, żeby w tym celu jechać 10 km na Al. Niepodległości na takie zakupy. Poza tym, ja nic o tych nieszczęsnych rowerach nie pisałem... To chyba ostatnio nawet sam główny inicjator i entuzjasta tych rowerów, czyli Prezydent PK - przyznał, że miasto dopłaca do tego i system niestety nie jest w stanie się sfinansować... A z drugiej strony, to fakt, że "szaleństwo rowerowe w mieście" robi się już od jakiegoś czasu po prostu nieznośne! Pozdrawiam & życzę więcej uśmiechu! :-) :-)
2019-04-09 18:33:30
do aadvocat
No to podaj jakiś przykład "normalnego" miasta. Uwielbiam teksty, w normalnych miastach nie ma ścieżek rowerowych, w normalnych miastach nie ma ozdobników na ulicach. Od razu widać, kto nosa poza Szczecin nie wychylił:)
2019-04-09 17:54:30
aadvocat
A ja popieram tego parkującego lub parkującą... :-) On lub ona po prostu intuicyjnie czują, że tam powinien być parking. Przynajmniej w normalnych miastach i w normalnych warunkach tak jest. A róże są dobre w parku na Różance, a nie na głównej ulicy miasta. A swoją drogą, po co tam w ogóle parkować, skoro dyskonty spożywcze i sklepy typu convenience store mamy w każdej dzielnicy i na każdym osiedlu... W tym celu nie trzeba jechać na główną ulicę miasta.
2019-04-09 17:39:33
qqq
Nie słyszałem jeszcze by SM zareagowała na zgłoszenie przez email. Autorka powinna spróbować i opisać wrażenia. Lektura może być ciekawsza niż kotki, pieski i pl. Orła Białego :)
2019-04-09 17:14:14
Eh
Co za palant
2019-04-09 16:54:35
czerwony Szczecin
Straż miejska nie jest od tego -nie wiadomo od czego ...
2019-04-09 16:51:10
beee
Zdecydowanie popieram. Autorka artykułu powinna dać dobry przykład i przesłać na adres www.sm.szczecin.pl/kontakt/formularz-kontaktowy zdjęcie z widocznymi tablicami rejestracyjnymi tego samochodu, datą, godziną i opisem miejsca wykonania zdjęcia.
2019-04-09 16:19:04