Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Krokusy nad Staw Brodowski!

Data publikacji: 21 października 2016 r. 07:37
Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2020 r. 17:30
Krokusy nad Staw Brodowski!
 

To już w tę sobotę, 22 października, zapraszamy wszystkich chętnych nad szczeciński Staw Brodowski. To tam - zgodnie z wyborem naszych Czytelników - tym razem zatkniemy sztandary krokusowej rewolucji.

Zapraszamy naszych Czytelników z całymi rodzinami do wspólnego sadzenia cebul na zieleńcach wokół odnowionych brzegów i skarp Stawu Brodowskiego. Zaczynamy w samo południe. Niewiele trzeba, by włączyć się do tej pożytecznej akcji. Najważniejsze - co zawsze podkreśla Sylwiusz Mołodecki z "Zielonych ogrodów"- to to, by zabrać ze sobą dobry humor i - co równie ważne - jednorazowe rękawiczki.

Mamy nadzieję, że i tym razem - poza frekwencją - nie zawiedzie także pogoda, choć prognozy synoptyków nie są nam przychylne. Na wszelki wypadek zabrać ze sobą kurtkę bądź pelerynę przeciwdeszczową, ewentualnie parasol. Na wszystkich za to czekać będą rozgrzewające napoje: herbata i kawa.

Do posadzenia mamy tylko w tym miejscu 8000 cebulek krokusów, jakie ufundowały redakcja „Kuriera Szczecińskiego" wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

***

W czwartek, 20 października, nasze sztandary „krokusowej rewolucji" powiewały nad Skolwinem, a konkretnie przed Zespołem Szkół nr 10 przy ul. Karpackiej. Uczniowie placówki to nasi przyjaciele chętni do upiększania Szczecina nie od dziś. Wcześniej z ich udziałem posadzonych zostało już tysiąc krokusów. Tym razem uczniów klas 5a, 6a i 6b czekało większe wyzwanie -do posadzenia było 2500 nowych. Ich zakup sfinansowali sponsorzy prywatni pp. Anna i Andrzeja Kawka, rodzice piątoklasisty Witka, jednego z uczniów szkoły. Efekt swojej pracy w plenerze i przemianę trawnika wzdłuż szpaleru jarząbów na przyszkolnym placu w nowy dywan kwiatowy z zasadzonych przez siebie wczoraj fioletowych i niebieskich w paski cebulek krokusów uczniowie, ich najbliżsi, nauczyciele i mieszkańcy Skolwina i nie tylko ujrzą już za kilka miesięcy, na wiosnę.

***

W minionym tygodniu krokusowa rewolucja przekroczyła również ponownie granice Szczecina. W Nowogardzie uczniowie LO nr 2 Zespołu Szkół Ogólnokształcących posadzili już 1300 cebul krokusowych. Dziś w piątek, 21 października, dosadzą ich jeszcze 1850, w tym tysiąc ufundowanych przez naszą redakcję.

***

W najbliższą sobotę oprócz spotkania nad Stawem Brodowskim w godz. 12-14, gdzie zasadzimy krokusy wspólnie zgodnie z wyborem naszych Czytelników w wyniku sms-owego głosowania, już od godz. 9 cebulki kwiatów wiosny zaczną sadzić mieszkańcy domów SM ARS przy ul. Chopina w Szczecinie. A od godz. 11 krokusowe dywany z tysiąca cebul od naszej redakcji urządzać będą przy ul. Zoologicznej wszyscy, którzy kochają zieleń i Kijewo, chcący dołożyć także własną cegiełkę, by miasto i ich osiedle było piękniejsze. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA