Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Krokusowa rewolucja w Przecławiu [GALERIA]

Data publikacji: 2021-10-26 07:48
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-27 00:17
Krokusowa rewolucja w Przecławiu
Pogoda dopisała, podczas akcji posadzono 1500 cebulek krokusów. Fot. Sylwiusz Mołodecki  

Krokusowa Rewolucja gościła w sobotnie południe w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Na zaproszenie Klubu Młodych Ekologów, wraz z mieszkańcami gminy Kołbaskowo, sadzono krokusy na terenie przylegającym do GPKSiR. Posadzono tam 1500 cebulek krokusów.

Pogoda dopisała i wspólnie obsadzono misy przy prawie 100 drzewach rosnących przy obiektach GOKSiR. Do sadzenia przyłączyły się rodziny - m.in. pani Alicja z dziećmi i pan Krzysztof z córką. Główne zadanie spadło jednak na młodych ekologów i ich opiekuna - koordynatora KME Roberta Sokołowskiego. To pasjonat potrafiący oderwać dzieciaki od komputerów i zachęcić do realizacji wspólnych zadań przyrodniczych i ekologicznych. Klub ekologów działa od roku, ale już zdążył pozyskać środki i stworzyć ogród warzywny na terenie GOKSiR.

- Coraz więcej dzieci ze szkół podstawowych gminy Kołbaskowo uczestniczy w naszych zajęciach – mówi Robert Sokołowski. - To sadzenie krokusów wpisuje się pięknie w nasze zadania. Frekwencja młodzieży i jej zaangażowanie świadczy o tym, że to fajna akcja i będziemy ją kontynuować w kolejnych latach. Mamy wiele planów na przyszłość, w tym wyprawę ekologów do Peru. Niemożliwe? Kto nie marzy, nie leci do gwiazd!

Krokusowa rewolucja na Przecławiu

Wspólnie sadziły krokusy m.in. Oliwia Lubińska i Nadia Krzywdzińska. W Klubie Młodych Ekologów są od początku. Z dumą opowiadają jak powstawał ich ogród i jak uprawiają wspólnie warzywa o których istnieniu nawet wcześniej nie wiedziały. Sprzątają swoje osiedle i wieś, mówią o planach pomocy schronisku dla zwierząt w Dobrej oraz planach wspierania WOŚP. Cieszą się z posadzonych krokusów i z niecierpliwością będą oczekiwać wiosennego efektu Krokusowej Rewolucji w Przecławiu.

Obok nich sadził cebulki Oliwier z klasy III d SP w Przecławiu. Mówił, że lubi kwiaty i wiosną przyjdzie tu z rodzicami, by pokazać efekt swojej pracy. - To będą krokusy dla mojej mamy - zapowiedział.

Tysiąc cebulek krokusów na tę akcję przekazał Urząd Gminy Kołbaskowo, kolejne 500 posadzono dzięki wsparciu przez firmę Zielone Ogrody Sylwiusza Mołodeckiego.

Partnerem "Krokusowej Rewolucji" jest Kurier Szczeciński.

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

yyyyyyyyyyyyyy
2021-10-26 23:36:21
dziki zaraz będą buchtować XD XD XD i nici z krokusów, ale jak Adam zaznaczył. ktoś zgarnie za to niezły szmal :D :D :D
????
2021-10-26 16:20:33
W tym regionie trwa chyba konkurs na najbardziej bezsensowną inicjatywę. O przepraszam, rewolucję. No i o co chodzi z tymi krokusami? Ładne kwiaty, które kwitną przez kilka dni w roku. I tyle. Nie lepiej lawendę? Raz , że długo kwitnie stanowiąc realną ozdobę, przyciąga pszczoły stanowiąc dla nich pokarm, tworząc zwartą bryłę korzeniową przyczynia się do zatrzymywania wody w glebie. Podobnie tymianek. I wiele innych o wiele bardziej pożytecznych roślin. Zamiast myślenia REWOLUCJE
Adam
2021-10-26 09:03:21
Tysiące posadzonych a Zdrijach, Dąbiu i ani śladu po większości. Ktoś nieźle zarabia...
PpP
2021-10-26 08:25:21
Następna rewolucja???? Jaka jeszcze nas czeka? A może dla odmiany jakieś przemyślane, długofalowe działanie, które przyniosłoby wymierne rezultaty?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA