Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Krokusowa Rewolucja przy szkołach policealnych [GALERIA]

Data publikacji: 2019-11-16 13:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-17 10:31
Krokusowa Rewolucja przy szkołach policealnych
 

Akcja sadzenia krokusów odbyła się w sobotę na zielonym terenie szkół policealnych przy ul. Broniewskiego w Szczecinie. Za kilka miesięcy, jako zwiastun wiosny, te wielobarwne kwiaty będą cieszyć oczy uczniów i mieszkańców upiększając nasze miasto.

W wydarzenie włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz przedstawiciele Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn.

 - Nasza młodzież działająca w wolontariacie brała dotychczas udział w sadzeniu krokusów przy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej. Teraz postanowiliśmy upiększyć bliski nam teren, ponieważ jak wiadomo Szczecin jest miastem magnolii, ale także krokusów - powiedziała Iwona Mandryk, dyrektor ZCKZiU.- Chcemy, żeby wiosną oprócz rozwoju zawodów, których nauczamy, rozkwitły też w naszej szkole krokusy. 

Sobotnie przedsięwzięcie sadzenia cebulek przy szkołach policealnych uczniowie i nauczyciele nazwali "Krokusowo Odlotowo", a wpisuje się ono w wielką szczecińską akcję "Krokusowa Rewolucja". W wydarzeniu uczestniczyli także pomysłodawcy tej akcji radna Maria Myśliwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn i Sylwiusz Mołodecki.

Uczniowie i nauczyciele ZCKZiU chętnie angażują się w działania na rzecz przyrody. Co roku we wrześniu z okazji Dnia Drzewa sadzą na szkolnym terenie drzewko, gdyż jak podkreślają otaczająca nas zieleń ma duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowe powietrze. Jak podkreśliła dyrektor Iwona Mandryk takie wydarzenie w gronie społeczności szkolnej i osiedla jest także znakomitą okazją do integracji. Dodała też, że sadzenie krokusów stanie się tradycją szkoły i o krokusy dbać będą kolejne roczniki uczniów.©

(el)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nototego
2019-11-16 20:56:03
Wspaniala ta akcja krokusowa.Jestescie super!
Sylwia
2019-11-16 20:14:56
Co to za facet w kalesonach na pierwszym zdjęciu? Lustra nie ma w domu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA