środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krew z okazji Święta Niepodległości

Krew z okazji Święta Niepodległości

Krew z okazji Święta Niepodległości
Data publikacji: 2015-11-10 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1080 36327

Piątek 13 listopada będzie dla szczecińskich mundurowych wyjątkowo... krwawy. Tego dnia bowiem odbędzie się wielka akcja krwiodawstwa, zorganizowana z okazji przypadającego dwa dni wcześniej Święta Niepodległości.

Wydarzenie przygotował Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Szczecinie, rozpoczyna się o godz. 7.15. Tym, co najcenniejsze będą się dzielić m.in. żołnierze z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, 12. Brygady Zmechanizowanej, 12. Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich, żandarmerii wojskowej, 5. Pułku Inżynieryjnego - Szczecin-Podjuchy, policjanci z Oddziału Prewencji, a także mundurowi z: Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Szczecinie, Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego.

Uczestnicy mają jeszcze jedną szansę na dobry uczynek - mogą przeznaczyć czekolady, które otrzymają za oddanie krwi, dla podopiecznych szczecińskich świetlic środowiskowych. Będą mogli wylosować drobne upominki, ufundowane przez sponsorów.

- Akcja z okazji Święta Niepodległości przygotowana jest po raz drugi, natomiast podobne odbywają także w Dniu Weterana i podczas Święta Wojska Polskiego. W ubiegłym roku wzięło w niej udział około sto sześćdziesiąt osób, liczymy, że teraz przyjdzie około dwustu. Ponieważ większość z nich to regularni dawcy, dlatego czekolada już się im przejadła i chętnie dzielą się nią z innymi. Zwłaszcza że cel jest szczytny. Mundurowym, podobnie zresztą jak i innym pracującym, w dniu pobrania krwi należy się wolne -  mówi por. Radosław Grzesiuk, koordynator akcji. ©℗

(kol)

Fot. Dariusz R. JANOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie