Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Krew z okazji Święta Niepodległości

Data publikacji: 10 listopada 2015 r. 08:53
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Krew z okazji Święta Niepodległości
 

Piątek 13 listopada będzie dla szczecińskich mundurowych wyjątkowo... krwawy. Tego dnia bowiem odbędzie się wielka akcja krwiodawstwa, zorganizowana z okazji przypadającego dwa dni wcześniej Święta Niepodległości.

Wydarzenie przygotował Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Szczecinie, rozpoczyna się o godz. 7.15. Tym, co najcenniejsze będą się dzielić m.in. żołnierze z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, 12. Brygady Zmechanizowanej, 12. Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich, żandarmerii wojskowej, 5. Pułku Inżynieryjnego - Szczecin-Podjuchy, policjanci z Oddziału Prewencji, a także mundurowi z: Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Szczecinie, Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego.

Uczestnicy mają jeszcze jedną szansę na dobry uczynek - mogą przeznaczyć czekolady, które otrzymają za oddanie krwi, dla podopiecznych szczecińskich świetlic środowiskowych. Będą mogli wylosować drobne upominki, ufundowane przez sponsorów.

- Akcja z okazji Święta Niepodległości przygotowana jest po raz drugi, natomiast podobne odbywają także w Dniu Weterana i podczas Święta Wojska Polskiego. W ubiegłym roku wzięło w niej udział około sto sześćdziesiąt osób, liczymy, że teraz przyjdzie około dwustu. Ponieważ większość z nich to regularni dawcy, dlatego czekolada już się im przejadła i chętnie dzielą się nią z innymi. Zwłaszcza że cel jest szczytny. Mundurowym, podobnie zresztą jak i innym pracującym, w dniu pobrania krwi należy się wolne -  mówi por. Radosław Grzesiuk, koordynator akcji. ©℗

(kol)

Fot. Dariusz R. JANOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA