piątek, 10 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krew z okazji Święta Niepodległości

Krew z okazji Święta Niepodległości

Krew z okazji Święta Niepodległości
Data publikacji: 2015-11-10 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1126 36327

Piątek 13 listopada będzie dla szczecińskich mundurowych wyjątkowo... krwawy. Tego dnia bowiem odbędzie się wielka akcja krwiodawstwa, zorganizowana z okazji przypadającego dwa dni wcześniej Święta Niepodległości.

Wydarzenie przygotował Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Szczecinie, rozpoczyna się o godz. 7.15. Tym, co najcenniejsze będą się dzielić m.in. żołnierze z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, 12. Brygady Zmechanizowanej, 12. Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich, żandarmerii wojskowej, 5. Pułku Inżynieryjnego - Szczecin-Podjuchy, policjanci z Oddziału Prewencji, a także mundurowi z: Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Szczecinie, Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego.

Uczestnicy mają jeszcze jedną szansę na dobry uczynek - mogą przeznaczyć czekolady, które otrzymają za oddanie krwi, dla podopiecznych szczecińskich świetlic środowiskowych. Będą mogli wylosować drobne upominki, ufundowane przez sponsorów.

- Akcja z okazji Święta Niepodległości przygotowana jest po raz drugi, natomiast podobne odbywają także w Dniu Weterana i podczas Święta Wojska Polskiego. W ubiegłym roku wzięło w niej udział około sto sześćdziesiąt osób, liczymy, że teraz przyjdzie około dwustu. Ponieważ większość z nich to regularni dawcy, dlatego czekolada już się im przejadła i chętnie dzielą się nią z innymi. Zwłaszcza że cel jest szczytny. Mundurowym, podobnie zresztą jak i innym pracującym, w dniu pobrania krwi należy się wolne -  mówi por. Radosław Grzesiuk, koordynator akcji. ©℗

(kol)

Fot. Dariusz R. JANOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#zostań w domu z "Kurierem Szczecińskim"

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie