Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Krawcowe z teatrów uszyją maseczki i pościel. To pomoc dla szpitali

Data publikacji: 2020-03-21 15:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-23 10:03
Krawcowe z teatrów uszyją maseczki i pościel. To pomoc dla szpitali
 

Trzy tysiące maseczek na gumkach, a także pościel dla szpitali, uszyją krawcowe szczecińskich instytucji kultury - Teatru Polskiego i Opery na Zamku. Te pierwsze powstaną z atestowanych materiałów przekazanych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego.

Inicjatorką pomocy jednostkom służby zdrowia w walce z pandemią jest wicedyrektorka Teatru Polskiego, Aleksandra Kopińska - Szykuć. 

 – Byliśmy w kontakcie z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie. Otrzymaliśmy konkretne rekomendacje, jakie zabezpieczenia będą przydatne. Działamy według tych rekomendacji - mówi wicedyrektorka Teatru. - Kupiliśmy niezbędne materiały. Przystosowujemy stanowiska. Z szyciem ruszamy od poniedziałku.

W Operze Na Zamku prace rozpoczęły się już w sobotę. "Nasza wspaniałe i zdolne krawcowe, w bezpiecznych warunkach, szyją ochronne maseczki z przeznaczeniem dla pracowników służby zdrowia" - czytamy we wpisie na Facebooku.

Łącznie w teatrze i operze przystosowano, do nowej produkcji, dziesięć stanowisk krawieckich. Zostaną tu uszyte m.in. bawełniane maski na gumkach wielokrotnego użytku, które będą prane i prasowane. Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, takie maseczki nie zastąpią wyspecjalizowanych masek z certyfikatami, ale pozwalają zabezpieczyć usta i nos przed dotykaniem oraz mechanicznie zatrzymują ślinę podczas mówienia. Maski trafią do szpitali - na Pomorzanach i  przy ul. Unii Lubelskiej oraz do pogotowia.

Pracownie teatralne będą szyły także maski z flizeliną oraz pościel stosowaną w szpitalach (270 kompletów).

- Wszystkie kroki, które podejmujemy, są zgodne z wytycznymi placówek ochrony zdrowia. Uszyte maseczki będą dowożone przez pracowników Opery na Zamku bezpośrednio do szpitali i pogotowia – podkreśla dyrektor Opery Na Zamku, Jacek Jekiel. 

(MON)

Fot. Facebook.com/OperaNaZamku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mala
2020-03-22 10:53:09
Zakaz może i będzie,ale są ludzie którzy muszą pracowac,ich trzeba zabezpieczyć,żeby nie mogli zarażać innych
Urszula
2020-03-22 10:38:53
Bardzo dobrze. Ludzie nie mogą pracować w turystyce i kulturze to powinni się teraz przekwalifikowac na szycie maseczek. Ja chcę kupić maseczki , ale nie mogę znaleźć w aptece.
Makaroni.
2020-03-22 00:18:03
Panie Krzysiek wprowadzaj zakaz wychodzenia z domów natychmiast!
Czytelnik
2020-03-21 19:37:09
A na Głębokim całe bandy DEBILI przy ogniskach...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA