poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kradli silniki do łodzi motorowych

Kradli silniki do łodzi motorowych

Kradli silniki do łodzi motorowych
Data publikacji: 2015-10-10 21:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1627 27499

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli silniki do łodzi motorowych o wartości ponad 11 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy kradli silniki zarówno z przystani znajdującej się w okolicach Koszalina, ale również z terenu innych powiatów. 

W jednej z pod koszalińskich miejscowości prywatne osoby przechowują swoje łodzie motorowe. Do komendy Policji jednego dnia wpłynęły, aż trzy zgłoszenia od pokrzywdzonych o tym, że z ich sprzętu pływającego zdemontowane zostały silniki zaburtowe o łącznej wartości ponad 11 tysięcy złotych.  

Z relacji właścicieli łodzi wynikało, że sprawcy działając pod osłoną nocy, odcumowali  z przystani sprzęt i odpłynęli nim w inne, ustronne miejsce. Tam zdemontowali silniki, a łódź zostawili w zaroślach. 

Policjanci w wyniku  pracy operacyjnej ustalili, że złodzieje najprawdopodobniej poruszają się Drogą Krajową nr 3, jadąc w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. 

Wspólne i skoordynowane działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży. Mężczyźni w samochodzie, którym się poruszali mieli silniki, których kradzieży dopuścili się kilka godzin wcześniej. Kryminalni zabezpieczyli i odzyskali mienie, które już zostało przekazane prawowitym właścicielom. 

Zatrzymanym mężczyznom w wieku 46 i 47-lat  już  przedstawione zostały zarzuty. Teraz ich sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary dla podejrzanych. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Obaj mieszkańcy Świnoujścia w przeszłości wielokrotnie karani byli za przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawa ma charakter rozwojowy i kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

(isz)

Komentarze

Rybak,
Brawo Policja w powyzszej sprawie ! A jak dziala UC w Swinoujsciu czy Gdansku i Gdyni - w sprawie silnikow ktore kradzione sa przez Polakow w Skandynawi...??
2015-10-11 20:47:01
Mikrus
W zachodniopomorskim skradziono setki silników i w końcu kogoś złapano. Mamy najgorszą policję w Europie,
2015-10-11 05:58:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie