Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kradli silniki do łodzi motorowych

Data publikacji: 10 października 2015 r. 21:32
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Kradli silniki do łodzi motorowych
Fot. Robert Wojciechowski  

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli silniki do łodzi motorowych o wartości ponad 11 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy kradli silniki zarówno z przystani znajdującej się w okolicach Koszalina, ale również z terenu innych powiatów. 

W jednej z pod koszalińskich miejscowości prywatne osoby przechowują swoje łodzie motorowe. Do komendy Policji jednego dnia wpłynęły, aż trzy zgłoszenia od pokrzywdzonych o tym, że z ich sprzętu pływającego zdemontowane zostały silniki zaburtowe o łącznej wartości ponad 11 tysięcy złotych.  

Z relacji właścicieli łodzi wynikało, że sprawcy działając pod osłoną nocy, odcumowali  z przystani sprzęt i odpłynęli nim w inne, ustronne miejsce. Tam zdemontowali silniki, a łódź zostawili w zaroślach. 

Policjanci w wyniku  pracy operacyjnej ustalili, że złodzieje najprawdopodobniej poruszają się Drogą Krajową nr 3, jadąc w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. 

Wspólne i skoordynowane działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży. Mężczyźni w samochodzie, którym się poruszali mieli silniki, których kradzieży dopuścili się kilka godzin wcześniej. Kryminalni zabezpieczyli i odzyskali mienie, które już zostało przekazane prawowitym właścicielom. 

Zatrzymanym mężczyznom w wieku 46 i 47-lat  już  przedstawione zostały zarzuty. Teraz ich sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary dla podejrzanych. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Obaj mieszkańcy Świnoujścia w przeszłości wielokrotnie karani byli za przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawa ma charakter rozwojowy i kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rybak,
2015-10-11 20:47:01
Brawo Policja w powyzszej sprawie ! A jak dziala UC w Swinoujsciu czy Gdansku i Gdyni - w sprawie silnikow ktore kradzione sa przez Polakow w Skandynawi...??
Mikrus
2015-10-11 05:58:18
W zachodniopomorskim skradziono setki silników i w końcu kogoś złapano. Mamy najgorszą policję w Europie,

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA