czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kradli silniki do łodzi motorowych

Kradli silniki do łodzi motorowych

Kradli silniki do łodzi motorowych
Data publikacji: 2015-10-10 21:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1777 27499

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli silniki do łodzi motorowych o wartości ponad 11 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy kradli silniki zarówno z przystani znajdującej się w okolicach Koszalina, ale również z terenu innych powiatów. 

W jednej z pod koszalińskich miejscowości prywatne osoby przechowują swoje łodzie motorowe. Do komendy Policji jednego dnia wpłynęły, aż trzy zgłoszenia od pokrzywdzonych o tym, że z ich sprzętu pływającego zdemontowane zostały silniki zaburtowe o łącznej wartości ponad 11 tysięcy złotych.  

Z relacji właścicieli łodzi wynikało, że sprawcy działając pod osłoną nocy, odcumowali  z przystani sprzęt i odpłynęli nim w inne, ustronne miejsce. Tam zdemontowali silniki, a łódź zostawili w zaroślach. 

Policjanci w wyniku  pracy operacyjnej ustalili, że złodzieje najprawdopodobniej poruszają się Drogą Krajową nr 3, jadąc w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. 

Wspólne i skoordynowane działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży. Mężczyźni w samochodzie, którym się poruszali mieli silniki, których kradzieży dopuścili się kilka godzin wcześniej. Kryminalni zabezpieczyli i odzyskali mienie, które już zostało przekazane prawowitym właścicielom. 

Zatrzymanym mężczyznom w wieku 46 i 47-lat  już  przedstawione zostały zarzuty. Teraz ich sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary dla podejrzanych. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Obaj mieszkańcy Świnoujścia w przeszłości wielokrotnie karani byli za przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawa ma charakter rozwojowy i kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

(isz)

Komentarze

Rybak,
Brawo Policja w powyzszej sprawie ! A jak dziala UC w Swinoujsciu czy Gdansku i Gdyni - w sprawie silnikow ktore kradzione sa przez Polakow w Skandynawi...??
2015-10-11 20:47:01
Mikrus
W zachodniopomorskim skradziono setki silników i w końcu kogoś złapano. Mamy najgorszą policję w Europie,
2015-10-11 05:58:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie