Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Kradła rowery i pieniądze z toalety

Data publikacji: 25 lipca 2016 r. 13:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Kradła rowery i pieniądze z toalety
 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali seryjną złodziejkę rowerów. 37-latce udowodniono kradzież sześciu rowerów o łącznej wartości blisko 10.000 zł oraz trzykrotnego włamania i kradzieży pieniędzy z wrzutowej automatycznej toalety miejskiej.

Od kilku miesięcy do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wpływały kolejne zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajęli się wyjaśnianiem tych przestępstw. Mimo ustalenia i zatrzymania dwóch sprawców kradzieży jednośladów, rowery nadal ginęły. Dalsze ustalenia stróży prawa dowiodły, że dokonywała ich kobieta bez stałego miejsca zameldowania.

- Po zebraniu dowodów winy, policjanci zatrzymali 37-latkę. Kobiecie udowodniono kradzież sześciu rowerów na kwotę blisko 10.000 zł. Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymana jest odpowiedzialna także za trzykrotne włamanie do wrzutowej automatycznej toalety miejskiej przy ulicy Malczewskiego, gdzie wyłamała zamki zabezpieczające drzwi i dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 700 zł, powodując kilkutysięczne straty w zniszczonym mieniu - informuje asp. sztab. Beata Olszewska.

Takiej treści zarzuty policjanci przedstawili 37-latce, która do wszystkich się przyznała. Policjanci odzyskali dwa skradzione rowery, jednak nadal prowadzą czynności zmierzające do odzyskania kolejnych jednośladów. Mundurowi przestrzegają przed kupowaniem rowerów pochodzących z niewiadomego źródła, gdyż naraża się w ten sposób na zarzut paserstwa, co grozi odpowiedzialnością karną.

Kobieta wkrótce stanie przed sądem. Za serię przestępstw kradzieży i kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kolarka
2016-07-25 14:13:55
To żadna kobieta, tylko pospolita złodziejka, z której już nigdy nic nie będzie, bo za późno na cudowne nawrócenie.
Emancypantka.
2016-07-25 14:09:59
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA