sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kotrolują kolonie i obozy

Kotrolują kolonie i obozy

Kotrolują kolonie i obozy
Data publikacji: 2018-07-20 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:50
Wywietleń: 959 338883

Wakacje w pełni. Od początku lipca wizytatorzy Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty przeprowadzają kontrole różnych form wypoczynku dzieci i młodzieży w naszym regionie. Do tej pory stwierdzili 49 nieprawidłowości.

Do bazy kuratorium w Szczecinie zostało zgłoszonych ponad 2 tysiące różnych form wypoczynku dla uczniów. Są to obozy, kolonie, półkolonie i wycieczki na terenie naszego województwa, których organizatorzy pochodzą zarówno z naszego regionu, jak i całej Polski. Są one codziennie kontrolowane przez pracowników kuratorium Do poniedziałku przeprowadzili 167 kontroli wypoczynków. W 49 miejscach stwierdzili nieprawidłowości i  zalecili ich usunięcie.

Jak nas powiadomił Daniel Wróbel z Wydziału Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty, najczęstsze nieprawidłowości odnotowane do tej pory dotyczyły spraw formalnych. Wizytatorzy odnotowali, że karty kwalifikacyjne uczestników wypoczynku oraz dzienniki zajęć nie są zgodne ze wzorem określonym w rozporządzeniu. Ponadto w niektórych przypadkach zdarzały się zaniedbania ze strony kierowników, którzy nie wykonali swoich podstawowych obowiązków. Nie przydzielili oni zakresów obowiązków wychowawcom, nie zorganizowali pracy w oparciu o program wypoczynku i nie opracowali planu pracy. Na części skontrolowanych obozów kierownicy wypoczynku nie zapoznali dzieci i młodzieży z regulaminem wypoczynku.

Do tej pory najwięcej, bo aż 106, kontroli wizytatorzy przeprowadzili w Szczecinie, gdzie w 26 przypadkach pozostawili swoje zalecenia. W Koszalinie 54 kontrole zakończyły się 18 zaleceniami. Natomiast siedem kontroli w Wałczu aż pięcioma zaleceniami.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego tego lata będzie wypoczywać ponad 33,6 tys. uczniów z województwa zachodniopomorskiego będzie wypoczywać na obozach, koloniach, wycieczkach. Do kuratorium zgłoszono ponad dwa tysiące różnych form wypoczynku dzieci i młodzieży, w tym 31 zagranicznych i 315 półkolonii. Łącznie 33 673 dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego będzie wypoczywać w te wakacje na koloniach, obozach, półkoloniach i wycieczkach zagranicznych, w tym w 507 zorganizowanych na terenie naszego kraju, głównie koloniach i obozach sportowych, weźmie udział 22 324 dzieci.

Wizytatorzy kuratorium przez całe wakacje prowadzić będą standardowe kontrole zgłoszonych do bazy kuratorium form wypoczynku. Skontrolują również te miejsca, co do których swoje uwagi zgłaszają im rodzice.

Czy kolonie i obozy są zorganizowane legalnie można sprawdzić w specjalnej bazie wypoczynku dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.wypoczynek.men.gov.pl. Jest tam wykaz wszystkich legalnie organizowanych form wypoczynku uczniów zarówno w kraju, jak i za granicą.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Marzena Domaradzka

Na zdjęciu: Najwięcej uczniów w Polsce wypoczywa w województwie zachodniopomorskim

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie