Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Kosztowne okazje

Data publikacji: 2018-02-10 16:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
Kosztowne okazje
 

Na pokazy różnych produktów pewne firmy zapraszają wciąż tę samą grupę osób. Najczęściej emerytów, którzy mają stałe dochody i możliwość zaciągania kredytów. Oferują im: maty masujące, urządzenia wspomagające gojenie ran, garnki, pościel wełnianą… Wszystko, zapewniają, w promocyjnych cenach i tylko dla wybranych klientów.

Formalności związane z zakupem ratalnym można załatwić na miejscu, już podczas pokazu. Niezdecydowanych do udziału w spotkaniu kuszą prezentami, wydarzeniem towarzyskim… Ale zamiast miłych wspomnień zostaje niesmak i spory dług. Warto wtedy jak najszybciej skontaktować się z rzecznikiem konsumentów.

Powiatowa Rzeczniczka Konsumentów w Policach przyznaje, że regularnie trafiają do niej osoby, które podpisały umowy na zakup różnych produktów właśnie na tego rodzaju pokazach.

– To są często starsze osoby, które nie były świadome tego, co i za ile kupują – przyznaje Elżbieta Jaźwińska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Policach. – Zostali przekonani podczas pokazu, że właśnie stają przed niepowtarzalną okazją zakupu produktu po bardzo okazyjnej cenie. Dopiero w domu, gdy emocje opadają, uświadamiają sobie, że to co kupili za kilka tysięcy złotych, można dostać nawet za kilkadziesiąt czy kilkaset. Często w tym uświadamianiu pomagają im dzieci lub znajomi. 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 9 lutego 2018 r.

Agnieszka SPIRYDOWICZ

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jasio
2018-02-11 15:09:07
"Najczęściej emerytów, którzy mają stałe dochody i możliwość zaciągania kredytów". Pytanie kto udziela naganiaczom telefonicznym danych personalnych takich osób. Każdy kto przechodzi na rentę lub emeryturę wie że już w kilka dni po tym zaczynają dzwonić i nagabywać. Dane wrażliwe (w tym o stanie zdrowia) są chronione zatem ktoś bezprawnie przetwarza je być może nawet nimi handluje. Grupa osób która nimi dysponuje jest zamknięta. Zatem gdzie są prokuratorzy i policjanci, gdzie GIODO ?!
pomagam
2018-02-10 21:35:46
Jak ktokolwiek chce coś zrobić i pomóc zamiast marnować tu czas to niech codziennie wchodzi na strony www.poomoc.pl ,www.codzienniepomagam.pl ,www.siepomaga.pl/s/klikaj, www.greatergood.com - tu akurat m.in walka z Alzheimerem, klikajcie zamiast marudzić i narzekać, to nic nie kosztuje a można pomóc bardzo duzo no ale o tym w fakcie ,superekspresie czy na ambonie nic wam nie powiedzą ;-(.
gg
2018-02-10 21:03:13
@Do głupkowatego "gg" :Do mnie nie miej akurat pretensji o tą złotą mysl ,niestety oddawanie kasy za życie wieczne w chmurkach jest praktykowane już od urodzenia i szkodzi na całe zycie,niestety to oddawanie kasy w żadnym stopniu nie przyczynia się do leczenia chorób np Alzheimera,gdyby każdy był wyznawcą nadal byloby tu sredniowiecze a niektorzy jeszcze maja czelnosc cokolwiek zarzucac lekarzom.
Do głupkowatego "gg"
2018-02-10 18:16:49
Ciemniaku jak będziesz chorował na "Alzheimera" lub tym podobną przypadłość też wszystko kupisz'po za tym wiek robi swoje.Tobie "jołopie" to też grozi.
gg
2018-02-10 16:33:40
Cytując klasyka: ciemny lud wszystko kupi...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA