środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Korpus świętuje. Zmiany w komunikacji i organizacji ruchu

Korpus świętuje. Zmiany w komunikacji i organizacji ruchu

Korpus świętuje. Zmiany w komunikacji i organizacji ruchu
Data publikacji: 2019-09-19 16:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 00:55
Wywietleń: 1059 415986

W związku z weekendowymi obchodami 20-lecia Korpusu NATO w Szczecinie nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Pierwsze będą wprowadzane już od godz. 18 w czwartek (19 września). 

Czasowa organizacja ruchu, trwająca od czwartku (19 września) do poniedziałku (23 bm.), będzie podzielona na dwa etapy.

 Etap I

W czwartek o godz. 18  nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic: Małopolska - całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej, Komandorska – całkowite zamknięcie, Admiralska - całkowite zamknięcie od ul. Jana z Kolna do ul. Wawelskiej.

 Etap II

W piątek o godz. 9 nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic: Jana z Kolna – całkowite zamknięcie dwóch jezdni na odcinku od ul. Kapitańskiej do zjazdu z Trasy Zamkowej (kierunek most Długi), Trasa Zamkowa –umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej od str. pl. Żołnierza w kierunku ul. Wyszyńskiego, jak również wjazd na Trasę Zamkową od strony ul. Wyszyńskiego. Prawy pas ruchu na Trasie Zamkowej umożliwiający zjazd w ul. Jana z Kolna na kierunku do ul. Kapitańskiej zostanie wyłączony z ruchu pojazdów; ul. Storrady od ul. Kapitańskiej, ul. Wały Chrobrego - całkowite zamknięcie, ul. Zygmunta Starego – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, ul. Szczerbcowa – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, ul. Wawelska – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, ul. Storrady – całkowite zamknięcie od ul. Kapitańskiej do ul. Jana z Kolna, ul. Łady – ograniczony wjazd pojazdów na odcinku od skrzyżowania ul. Dubois do skrzyżowania z ul. Kapitańską.

Wyznaczone zostaną specjalne parkingi i przystanki autobusowej komunikacji miejskiej.

- zamknięcie parkingu pod Trasą Zamkową od skrzyżowania z ul. Panieńską do ul. Jana z Kolna.

- wprowadzenie ograniczenia ruchu kołowego (poprzez przepustki) w ciągu ul. Kapitańskiej,

- na ulicy Zygmunta Starego na odcinku od pl. Hołdu Pruskiego do ul. Starzyńskiego umiejscowione zostaną postoje TAXI.

- objazd ulicami Trasa Zamkowa, Matejki, Malczewskiego Parkowa Dubois.

 Od piątku do niedzieli (20 – 22 września) w godzinach 9-3 wyłączony z ruchu pojazdów ciężarowych zostanie odcinek Trasy Zamkowej.

 Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi najpóźniej 23 września (poniedziałek) o godz. 5 z możliwością wcześniejszego usunięcia zapór drogowych w ciągu wymienionych ulic.

* Organizacja ruchu komunikacji miejskiej od godz.18 w czwartek (19 września) do godz. 4.30 w poniedziałek (23 bm.)

 Linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem: W kierunku Urzędu Miasta: jadąc w kierunku Urzędu Miasta od przystanku „Wyszyńskiego” pojedzie zmienioną trasą, przez: Nabrzeże Wieleckie – Trasą Zamkową – Matejki – plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego” zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki zlokalizowany przy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. W kierunku Kamieńca: Plac Rodła – Wyzwolenia – Pl. Żołnierza Polskiego – Trasa Zamkowa – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie - i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na Pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

 * Organizacja ruchu od piątku do godz.4.30 w poniedziałek:

 Linia tramwajowa nr 6 – kursowanie linii zostaje zawieszone.
Linia tramwajowa nr 16 – Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego następnie przez Bramę Portową – al. Niepodległości – plac Żołnierza Polskiego – plac Hołdu Pruskiego – ul. Matejki – ul. Malczewskiego – ul. Parkową – ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania zawieszonej linii 6.
Linia autobusowa – 526 (od nocy z 20 na 21 bm.). kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku ,,Wyszyńskiego’’ przez: Jana z Kolna – Trasa Zamkowa – Matejki – Malczewskiego – Parkową - Dubois, do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki: Wały Chrobrego i Dworzec Morski.

(g)

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie