Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Korpus świętuje. Zmiany w komunikacji i organizacji ruchu

Data publikacji: 2019-09-19 16:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 00:55
Korpus świętuje. Zmiany w komunikacji i organizacji ruchu
 

W związku z weekendowymi obchodami 20-lecia Korpusu NATO w Szczecinie nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Pierwsze będą wprowadzane już od godz. 18 w czwartek (19 września). 

Czasowa organizacja ruchu, trwająca od czwartku (19 września) do poniedziałku (23 bm.), będzie podzielona na dwa etapy.

 Etap I

W czwartek o godz. 18  nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic: Małopolska - całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej, Komandorska – całkowite zamknięcie, Admiralska - całkowite zamknięcie od ul. Jana z Kolna do ul. Wawelskiej.

 Etap II

W piątek o godz. 9 nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic: Jana z Kolna – całkowite zamknięcie dwóch jezdni na odcinku od ul. Kapitańskiej do zjazdu z Trasy Zamkowej (kierunek most Długi), Trasa Zamkowa –umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej od str. pl. Żołnierza w kierunku ul. Wyszyńskiego, jak również wjazd na Trasę Zamkową od strony ul. Wyszyńskiego. Prawy pas ruchu na Trasie Zamkowej umożliwiający zjazd w ul. Jana z Kolna na kierunku do ul. Kapitańskiej zostanie wyłączony z ruchu pojazdów; ul. Storrady od ul. Kapitańskiej, ul. Wały Chrobrego - całkowite zamknięcie, ul. Zygmunta Starego – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, ul. Szczerbcowa – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, ul. Wawelska – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, ul. Storrady – całkowite zamknięcie od ul. Kapitańskiej do ul. Jana z Kolna, ul. Łady – ograniczony wjazd pojazdów na odcinku od skrzyżowania ul. Dubois do skrzyżowania z ul. Kapitańską.

Wyznaczone zostaną specjalne parkingi i przystanki autobusowej komunikacji miejskiej.

- zamknięcie parkingu pod Trasą Zamkową od skrzyżowania z ul. Panieńską do ul. Jana z Kolna.

- wprowadzenie ograniczenia ruchu kołowego (poprzez przepustki) w ciągu ul. Kapitańskiej,

- na ulicy Zygmunta Starego na odcinku od pl. Hołdu Pruskiego do ul. Starzyńskiego umiejscowione zostaną postoje TAXI.

- objazd ulicami Trasa Zamkowa, Matejki, Malczewskiego Parkowa Dubois.

 Od piątku do niedzieli (20 – 22 września) w godzinach 9-3 wyłączony z ruchu pojazdów ciężarowych zostanie odcinek Trasy Zamkowej.

 Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi najpóźniej 23 września (poniedziałek) o godz. 5 z możliwością wcześniejszego usunięcia zapór drogowych w ciągu wymienionych ulic.

* Organizacja ruchu komunikacji miejskiej od godz.18 w czwartek (19 września) do godz. 4.30 w poniedziałek (23 bm.)

 Linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem: W kierunku Urzędu Miasta: jadąc w kierunku Urzędu Miasta od przystanku „Wyszyńskiego” pojedzie zmienioną trasą, przez: Nabrzeże Wieleckie – Trasą Zamkową – Matejki – plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego” zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki zlokalizowany przy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. W kierunku Kamieńca: Plac Rodła – Wyzwolenia – Pl. Żołnierza Polskiego – Trasa Zamkowa – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie - i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na Pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

 * Organizacja ruchu od piątku do godz.4.30 w poniedziałek:

 Linia tramwajowa nr 6 – kursowanie linii zostaje zawieszone.
Linia tramwajowa nr 16 – Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego następnie przez Bramę Portową – al. Niepodległości – plac Żołnierza Polskiego – plac Hołdu Pruskiego – ul. Matejki – ul. Malczewskiego – ul. Parkową – ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania zawieszonej linii 6.
Linia autobusowa – 526 (od nocy z 20 na 21 bm.). kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku ,,Wyszyńskiego’’ przez: Jana z Kolna – Trasa Zamkowa – Matejki – Malczewskiego – Parkową - Dubois, do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki: Wały Chrobrego i Dworzec Morski.

(g)

Fot. Dariusz Gorajski

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ