wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koronawirus w szpitalu w Zdunowie. Oddział zamknięty

Koronawirus w szpitalu w Zdunowie. Oddział zamknięty (akt. 1)

Koronawirus w szpitalu w Zdunowie. Oddział zamknięty
Data publikacji: 2020-07-29 11:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-30 10:26
Wywietleń: 3133 467192

Siedem przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wykryto w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie (na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej przy ul. Alfreda Sokołowskiego). Zakażonych jest sześciu pacjentów i jeden pracownik medyczny.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób koronawirus dotarł na szpitalny oddział - Sanepid prowadzi właśnie w tej sprawie wywiad epidemiologiczny. Wiemy tylko, że wykryto go we wtorek po południu - wtedy gotowe były wyniki badań. Wszyscy zakażeni przebywają pod opieką personelu medycznego. Oddział jest zamknięty.

- U pozostałych osób, które mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi nie wykryto obecności SARS-CoV-2 - zapewnia Mateusz Iżakowski, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Wszyscy pacjenci oddziału urazowo-ortopedycznego, u których badania nie wykazały obecności wirusa, zostali przeniesieni do drugiego, bliźniaczego oddziału, który działa bez przeszkód.

- Tak jak pozostałe oddziały naszego szpitala - podkreśla rzecznik Iżakowski.

Zakażenia w szpitalu w Zdunowie nie są jednak niestety jedynymi przypadkami wykrycia w Szczecinie koronawirusa. Jak podaje Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, do wczorajszego południa wynik dodatni odnotowano jeszcze u dwóch kolejnych osób.

Poza tym kolejne przypadki zachorowania na COVID-19 mamy jeszcze na terenie województwa zachodniopomorskiego. W powiecie stargardzkim zakaziły się dwie osoby (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku) a w powiecie pyrzyckim również kobieta w średnim wieku.

W sumie w Zachodniopomorskiem liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi dziś 715. Od początku pandemii zmarły u nas na COVID-19 23 osoby.

(lw)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

Co to się staneuo
To efekt nieudolnego zarządzania przez dyrekcję w szpitalu. Apelowaliśmy o to by każdemu pacjentowi przed przyjęciem na oddziały był robiony wymaz (bo to logiczne). Mieli czas od marca by przygotować się logistycznie. Gratulacje dla p. Dyrektor...totalnej niekompetencji i narażania pacjentów i personelu na koronę...mamy kolejnego czempiona a właściwie to czempionkę
2020-07-29 18:33:42
Miś
I "ciecia" osoba w państwie to toleruje???
2020-07-29 15:46:45
zazeł
To na rodzimym Niebuszewie nic nie mogli jej znaleźć?
2020-07-29 14:24:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie