środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koronawirus w gryfińskim magistracie

Koronawirus w gryfińskim magistracie (akt. 1)

Koronawirus w gryfińskim magistracie
Data publikacji: 2020-09-28 12:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28 14:33
Wywietleń: 1089 477027

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn - we wpisie na Facebooku - potwierdził wcześniejsze doniesienia „Kuriera", o koronawirusie w tamtejszym urzędzie miejskim.

„W związku z otrzymaniem pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa u jednego z pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie informuję, że Urząd działa zgodnie z ustalonymi wcześniej procedurami, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Organizacja pracy została skonsultowana z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gryfinie” - czytamy w komunikacie umieszczonym w mediach społecznościowych.

„Do dnia 5 października 2020 r. ograniczeniu ulega praca Urzędu Stanu Cywilnego, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych. Bezpośrednia obsługa umożliwia tylko załatwienie spraw związanych ze sporządzaniem aktów zgonów. Wnioski w pozostałych sprawach należy kierować drogą elektroniczną na adres usc@gryfino.pl, za pośrednictwem poczty lub składać do urny znajdującej się przy Biurze Interesantów Urzędu. W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, zwracam się z prośbą do mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie do spraw najważniejszych” - dodaje we wpisie burmistrz.

W związku z zaistniałą sytuacją miejscy urzędnicy z Gryfina zalecają korzystanie z alternatywnych form kontaktu:

  • drogą telefoniczną: Biuro Obsługi Interesantów, tel. 91 416 20 11, wew. 106 lub 156;
  • pocztą elektroniczną: boi@gryfino.pl;
  • za pośrednictwem platformy ePUAP przy użyciu Elektronicznej Skrzynki Podawczej urzędu: /UMIGG/skrytka lub /UMIGG/SkrytkaESP oraz posiadanego e-podpisu, tzw. podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego.

oprac. (mj)

***

Wcześniejsza informacja

W poniedziałek rano (28 września) krótko po godzinie ósmej otrzymaliśmy kilka sygnałów, że jeden z urzędników gryfińskiego Urzędu Miasta i Gminy jest zarażony koronawirusem.

- Dowiedzieliśmy się o tym wczoraj wieczorem pocztą pantoflową. Nic tak naprawdę oficjalnie nie wiemy. Jest strach. Burmistrz powinien poinformować nas o tym, choćby wewnętrznym komunikatem - przekazuje proszący o anonimowość pracownik magistratu.

Próbowaliśmy dodzwonić się do Sekretarza Miasta i Gminy, telefon nie został odebrany. Z kolei kierownicy: Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej po odpowiedź odesłali nas do... sekretarza MiG. Pytania wysłaliśmy więc e-mailem; również do gryfińskiego sanepidu. Do tematu wrócimy.

Tekst i fot. (akme)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie