poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kontrowersyjny temat wróci? Kontenery zamiast plaży i drzew

Kontrowersyjny temat wróci? Kontenery zamiast plaży i drzew

Kontrowersyjny temat wróci?  Kontenery zamiast plaży i drzew
Data publikacji: 2018-03-07 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-08 19:44
Wywietleń: 1547 317205

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej domagają się, żeby sprawa terminala kontenerowego wróciła na publiczne forum Świnoujścia. – Mówi się o tym wszędzie, tylko nie w naszym mieście. Mieszkańcom należą się informacje i wyjaśnienia – mówią rajcy świnoujskiej lewicy.

Przypomnijmy, że plany budowy terminala kontenerowego od początku wzbudzają sprzeciw części mieszkańców Świnoujścia. Pod inwestycję miałoby bowiem zostać zajęte kąpielisko na Warszowie oraz tamtejszy las. Część mieszkańców protestuje. Od kilku tygodni na słupach ogłoszeniowych w mieście znowu zaczęły pojawiać się plakaty z napisem „terminal kontenerowy stop”. W magistracie odpowiadają, że na szczegółową koncepcję inwestycji będzie jeszcze trzeba poczekać, ale rajcy opozycyjni uważają, że już teraz decydenci dobrze wiedzą, jaka jest ta koncepcja, ale tematu unikają.

– Koncepcja terminala kontenerowego jest opracowana. Jest oficjalnie przedstawiona w internecie. Każdy może się z nią zapoznać – mówił na niedawnej sesji radny Stanisław Bartkowiak z SLD. – I przypominam o zobowiązaniu prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście dotyczącym opracowania analizy korzyści i strat jakie miasto oraz mieszkańcy poniosą z tytułu lokalizacji terminala kontenerowego. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 7 marca 2018 r.

Tekst i fot. BaT

Komentarze

do Mieszkaniec Warszowa
O, odezwał się Jaś suwnicowy. Co myślisz, że będziesz biegał z miotłą wokół kontenerów? Słyszałam, jak budowano gazoport, że gaz będzie prawie darmo dla mieszkańców prawobrzeża. Ha, ha, ha. Ot takie cymbałki ;) Za paciorki i parówki sprzedadzą to Świnoujście.
2018-03-08 19:04:06
do Roberta
w tych chaszczach to dziesiątki mieszkańców Szczecina i całego zachodniopomorskiego wypoczywa w okresie letnim. Co za arogancja i zacofany, nieobyty ciemnogród :(
2018-03-08 18:27:43
Mieszkaniec Warszowa
My mieszkańcy Warszowa czekamy na terminal! Mamy dość usługiwania !
2018-03-08 13:49:39
Joachim
Jedyną szansą by nie wybudowano portu kontenerowego jest nazwanie plaży jakimś imieniem patrona adeqwatnego dla polityków - np Im Jana Pawla II
2018-03-08 12:59:41
do Roberta
TE "chaszcze" to tereny NATURA 2000. A "plaża obok gazoportu" to ta plaża, która miała po wybudowaniu wspomnianego zostać nietknięta. Przestań siać propagandę. Zresztą mieszkańcy na to nie pozwolą. Stawiaj sobie kontenery na wałach w Szczecinie
2018-03-08 10:31:06
jas
I nazwac imieniem kaczynskiego
2018-03-08 08:37:31
Robert
Warszów to osiedle z funkcją portową, a nie uzdrowiskową. Ktoś kto tam mieszka musi się z tym liczyć. Nie można rezygnować z potężnej i bardzo istotnej inwestycji dla regionu, tylko dlatego żeby grupka osób miała zachowane chaszcze i dostęp do morza obok gazoportu.
2018-03-08 07:31:09
Demokrata
Czy w naszym państwie będą liczyć się kiedykolwiek ludzie ?
2018-03-07 20:43:40
morena
Kontenery to niech sobie pomysłodawcy zabiorą za swoją miedzę... a od naszej plaży daleko.......
2018-03-07 20:34:19
osada
Mierny obserwator (1) który nad bezpieczeństwo i spokojne życie mieszkańców nie tylko dzielnicy Warszów, ale i całego kurortu Świnoujście, bezpowrotne zniszczenie 2 km plaży i 500 ha lasu przedkłada co? strach niemców??? Taka ciemnota prowincjonalna, która zagościła w Świnoujściu z Psin Dolnych.
2018-03-07 20:32:52
0
Kampania zbliża się :)
2018-03-07 17:51:52
obserwator( 1)
DB PORT WYSTARCZY. ALE ROZUMIEM,ZE NIEMCY JUZ ROBIA W GACIE ZE STRACHU JAK KONTENERY IM UCIEKNA DO SWINOUJSCIA.BRAWO PIS , BRAWO JA , BRAWO TY.
2018-03-07 16:13:24