Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Kontrole prędkości i trzeźwości w długi weekend

Data publikacji: 01 maja 2018 r. 07:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:09
Kontrole prędkości i trzeźwości w długi weekend
 

W majowy długi weekend policjanci ze Szczecina intensyfikują kontrole drogowe, które maja wyeliminowania z ruchu kierujących na tzw. podwójnym gazie lub znajdujących się pod wpływem środków odurzających. Na celowniku szczecińskiej drogówki znajdują się także kierujący, którzy zapomnieli o obowiązujących ograniczeniach prędkości.

Już od piątku 27 kwietnia także w Zachodniopomorskiem trwa ogólnopolska akcja „Bezpieczny weekend”. Na początku długiego weekendu policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy poruszali się z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany na ul. Zwierzynieckiej w Szczecinie, który jechał z prędkością 124 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości kierowcom tym zostało zatrzymane prawo jazdy.

- Wielu kierowców lekceważy sobie ograniczenia prędkości, twierdząc, że te parę kilometrów więcej nic nie zmienia, a prawda jest zupełnie inna. Jadąc z przepisową prędkością 50 km/h , w ciągu 1 sekundy przejeżdżamy około 15 m. Zwiększając prędkość jazdy automatycznie wydłużamy drogę hamowania. Te kilka metrów, które może nam zabraknąć , aby uniknąć wypadku, jest bezcenne - ocenia st. asp. Marta Kucharska.

(k)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkańcy Załomia, Pucic, Klinisk Wielkich, Czarnej Łąki i Rurzycy.
2018-05-01 10:33:53
Zapraszamy szanownych Policjantów na pomiary prędkości drogi alternatywnej. S-3 zakorkowana więc wszyscy "pakują" się przez Załom, Pucice itd. i za nic mają przepisy i Nas mieszkańców. Nie mamy nic przeciwko korzystaniu z Naszej drogi, ale ludzie opamiętajcie się, kto będzie naprawiał Naszą drogę, kasa Powiatu Goleniowskiego nie śmierdzi groszem, a pasy zieleni "zryte", pobocza "zryte", nieprzestrzeganie ograniczenia prędkości itd.itd.itd.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA