piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian

Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian [GALERIA]

Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian
Data publikacji: 2018-06-20 06:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:13
Wywietleń: 1630 334221

Baszta Siedmiu Płaszczy, Filharmonia Szczecińska, port, ale i wątki związane z rodziną, pomaganiem potrzebującym – takie motywy pojawiły na rysunkach nagrodzonych w skierowanym do dzieci i młodzieży konkursie prac plastycznych szczecińskiego magistratu. Konkurs zorganizowano w ramach kampanii „Codziennie Polskę TworzyMY”. Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, wręczył laureatom nagrody i wyróżnienia we wtorek podczas wernisażu w Urzędzie Miasta. 

- Obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowa rocznica. Dlatego i jej obchody muszą być szczególne – mówił prezydent. - Naszą ideą było włączenie w te obchody jak najwięcej środowisk. Szczecin sto lat temu nie był polskim miastem, więc tak naprawdę nie możemy odwołać się do historii powstań i inne rodzaju działań patriotycznych, i dlatego mamy szansę na przeżycie tej rocznicy w bardzo współczesny sposób. Patriotyzm to nie tylko walka z bronią w ręku, ale także codzienność, która ukazuje się w ten sposób, że nasi rodzice chodzą do pracy, wypełniają swoje obowiązki, angażują się w różne działania społeczne, a wy wypełniacie szkolne obowiązki. Patriotyzm to także życzliwość dla drugiego człowieka, szacunek do miejsca, w którym mieszkacie, które jest naszą małą lokalną ojczyzną.

Na konkurs wpłynęło prawie 350 prac. Nagradzano i wyróżniano w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, z klas podstawowych 1-3, z klas 4 - 6, z klasy siódmej i klas gimnazjalnych oraz z klas ponadgimnazjalnych. Przyporządkowane poszczególnym kategoriom tematy to odpowiednio „Spacer z mamą i tatą”, „Ja i moja rodzina”, „Moje talenty”, „Spacer po Szczecinie” oraz „Pomagam innym, czyli wolontariat na co dzień”.

- Moja babcia była największą inspiracją - powiedziała Julia Trojanowska, która wygrała w ostatniej kategorii. - Często jest sama, nie ma kto jej pomóc, wtedy my do niej przyjeżdżamy. Pomyślałam, że każdy może być taką osobą i każdy może być też kimś, kto niesie pomoc. Moja nauczycielka podsunęła mi pomysł na wzięcie udziału w konkursie. Pomyślałam: czemu nie? A jeśli chodzi o Szczecin, to najbardziej lubię w nim fontanny w parku Kasprowicza.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian Konkurs z okazji stulecia niepodległości. Wizje młodych szczecinian

Komentarze

Jakób
Całą radość ze świętowania 100-lecia odzyskania Niepodległości psuje mi obecnie rządząca władza i jej poczynania.
2018-06-20 17:26:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie