Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

KONKURS. Skoki z Trasy Zamkowej i wodne akrobacje

Data publikacji: 11 sierpnia 2016 r. 12:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
KONKURS. Skoki z Trasy Zamkowej i wodne akrobacje
 

Jednym z wydarzeń towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Sztucznych Ogni Pyromagic będzie impreza Water Show Szczecin 2016, która odbędzie się na Wałach Chrobrego w sobotę w godz. 15-21 i będzie to – jak zapewniają organizatorzy – połączenie ognia z wodą. Wstęp dla widzów jest bezpłatny.

Główną konkurencją będzie high diving, czyli akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów. Jury ocenia technikę skoku, a także rozmaite akrobacje. Jest to nowa dyscyplina sportu ekstremalnego, która stara się o olimpijską nominację.

Skoki prosto do Odry z tak dużej wysokości będą możliwe dzięki temu, że na Trasie Zamkowej ustawiona zostanie 11-metrowa wieża. W Szczecinie w akcji zobaczymy m. in. światowe gwiazdy: tegoroczną wicemistrzynię świata Helenę Merten (Australia), Michala Navratila (Czechy), Alessandro de Rosę (Włochy), Todora Spasowa (Bułgaria) oraz naszego rodaka Krzysztofa Kolanusa.

– Miejsce zawodów musi spełniać odpowiednie kryteria, jak akwen o odpowiedniej głębokości, uwarunkowania pozwalające na wykonywanie skoków, spenetrowane dno oraz dołożenie do skoków atrakcji dodatkowych – mówi Krzysztof Mastylak, który jest organizatorem imprezy. – Most na Trasie Zamkowej, Odra i przepiękna lokalizacja przy Wałach Chrobrego spełniają te wymagania znakomicie. Ale jesteśmy świadomi, że dla większości osób, które o imprezie się dowiedzą, takie widowisko jest wręcz pomysłem szalonym…

Będą nie tylko skoki, bo szczecinianom zaprezentują się także czołowi europejscy i polscy zawodnicy w kolejnej wodnej ekstremalnej dyscyplinie sportu, jaką jest flyboard (można to przetłumaczyć na język polski jako akrobacje hydroodrzutowe, ale przyjęła się potoczna nazwa „latające papcie”). Niezwykle widowiskowe pokazy zawierać będą między innymi akrobacje wykonywane nawet na wysokości 20 metrów. Najlepsi zawodnicy potrafią naśladować akrobacje delfinów zarówno nad, jak i pod wodą. Organizatorzy zaprosili znakomitych zawodników z kraju i zagranicy.

– Dla nas największą satysfakcją i radością jest fakt, że spełnianie marzeń o zawodach w Polsce rangi europejskiej staje się rzeczywistością – powiedział Kajetan Sikorski, założyciel fly-board.pl, team Latające Papcie. – Kwintesencją tej dyscypliny jest adrenalina i ciągłe ładowanie pozytywnej energii. Zapraszam na spektakularny pokaz, który udowodni, że latanie nie jest już tylko w naszej wyobraźni. To codzienność. Imponująca i widowiskowa!

Na miejscu będzie również możliwość sprawdzenia własnych sił. Instruktorzy ze sprzętem będą gotowi do realizacji indywidualnych lotów dla kibiców.

Kolejną wielką atrakcją będą pokazy akrobacji na stojących skuterach wodnych JetSki, które mogą okazać się maszynami do… latania, skakania i nurkowania! Świetnie w Szczecinie znane smocze łodzie podczas sobotniej imprezy wystąpią w nowej zadziwiającej roli. Częścią widowiska będzie wakeboard (narciarstwo wodne), czyli pokazy akrobacji na deskach wodnych ciągniętych przez motorówki. Na deser podane zostaną… pływające fontanny.

Po obu stronach Odry stworzone zostaną specjalne strefy dla publiczności, z których popisy śmiałków będą znakomicie widoczne. Organizatorzy dla podniesienia atrakcyjności odbioru pokazów – tak aby nie umknął widzom żaden szczegół – zainstalują telebimy transmitujące na żywo (i w zwolnionym tempie) wszystko to, co dziać się będzie podczas tego ekscytującego widowiska.

* * *

Dla naszych Czytelników mamy nagrody w konkursie: voucher na przelot w latających papciach, ważny do końca sezonu, i 2 wejściówki na wieżę do skoków. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.papcie.

Na SMS-y czekamy do 12 sierpnia do godz. 11.59. O godz. 12 wyślemy do Państwa SMS-a z pytaniem, a nagrody otrzymają osoby, które najszybciej i prawidłowo odpowiedzą na to pytanie. (Pierwsza osoba otrzyma voucher, druga i trzecia wejściówkę na wieżę do skoków). Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT. ©℗

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA