Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Koniec sezonu na lodowisku. Na Arkonkę wróci skatepark

Data publikacji: 29 lutego 2020 r. 09:43
Ostatnia aktualizacja: 02 marca 2020 r. 19:47
Koniec sezonu na lodowisku. Na Arkonkę wróci skatepark
 

Dobiegł końca sezon na lodowisku szczecińskiej Arkonki. Jego tafla jest  rozmrażana. Niebawem na swoje miejsce wrócą urządzenia dla miłośników jazdy na deskorolkach.

Lodowisko na kąpielisku Arkonka odwiedziło w zakończonym właśnie sezonie blisko 16 000 osób. Na łyżwach ponownie będą mogły się tam poślizgać w grudniu.

- Niebawem, po rozmrożeniu tafli, na swoje miejsce wrócą urządzenia dla skateowców - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Zmieniły się również godziny otwarcia kompleksu. Szczecińska Majorka czynna jest teraz od godziny 10 do 18. W tym czasie można korzystać z placu zabaw, boisk do plażowej piłki siatkowej, najtańszych w Szczecinie kortów do tenisa (15 zł za godzinę) oraz kortów do badmintona (5 zł za godzinę). Jest siłownia pod chmurką, są stoły do szachów, a nawet miejsca grillowe. Na Arkonkę można już dojechać samochodem. Przejezdna jest bowiem ulica Arkońska. Czynny jest także znajdujący się przy kompleksie parking. Oczywiście na miejsce można dostać się również komunikacją miejską, oraz rowerem. Wzdłuż ul. Arkońskiej powstała bowiem droga rowerowa, która prowadzi do samego kompleksu.

Baseny otwarte zostaną 1 czerwca.

- Już teraz prowadzone będą intensywne przygotowania - dodaje rzecznik. - Przed rozpoczęciem wodnego szaleństwa wszystkie urządzenia technologiczne muszą przejść niezbędne przeglądy. Niecki basenowe zostaną także ręcznie wyczyszczone.

(ip)

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA