czwartek, 24 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Konferencja ze skargą w tle

Konferencja ze skargą w tle

Konferencja ze skargą w tle
Data publikacji: 2018-06-12 22:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 2325 332721

Najpierw Dariusz Śliwiński miał zostać ogłoszony jako kandydat na prezydenta Świnoujścia, a później fotoreporterzy mieli fotografować polityków PO oraz Nowoczesnej podpisujących tablicę, na której widniał napis „koalicja obywatelska”. Politycy nie przewidzieli w scenariuszu występów mieszkańca Świnoujścia, który postanowił wyjść przed oficjeli, przejąć mikrofon i opowiedzieć o bolączkach Świnoujścia. – Przez tyle lat mola nie potrafili wybudować – żalił się.

Na placu Wolności, który – jak podkreślała radna Elżbieta Jabłońska – ze względu na nazwę nie został wybrany przypadkowo na miejsce konferencji, zebrało się piętnastu działaczy: reprezentantów PO oraz świnoujskiejNowoczesnej. Oprócz lokalnych polityków byli także marszałek Olgierd Geblewicz oraz poseł PO Arkadiusz Marchewka. Wraz z radną E. Jabłońską wspomniani oficjele chwalili kandydaturę D. Śliwińskiego, wspominając m.in., że jako prezes uzdrowiska ma „kompetencje zarządcze” i że „na motocyklu zjeździł cały kraj, a jak trzeba, to pojedzie i do Brukseli”.

Sam D. Śliwiński mówił o tym, że będzie budowany tunel i trzeba zweryfikować, jak ulice miasta będą funkcjonować w związku z tą inwestycją. Gdy przyszło do zadawania pytań, przed kamery wyszedł mieszkaniec Świnoujścia i wygłaszał swoje uwagi dotyczące miasta i lokalnej polityki. Skupił się na braku mola, którym mogą się pochwalić sąsiednie Międzyzdroje. W odpowiedzi usłyszał zapewnienia, że najpierw powstanie tunel, a później politycy postarają się o molo, które – jak to już wielokrotnie było powtarzane – miałoby w bliżej nieokreślonej przyszłości powstać przy udziale pieniędzy prywatnych.

– Ja na pana i tak zagłosuję. Bo na Żmurkiewicza już nie – odpowiedział, najwyraźniej udobruchany tymi zapewnieniami mieszkaniec Świnoujścia.

Dodajmy, że D. Śliwiński to trzeci kandydat na fotel prezydenta Świnoujścia oprócz sprawującego obecnie ten urząd Janusza Żmurkiewicza oraz Joanny Agatowskiej z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. D. Śliwiński jest przewodniczącym rady dzięki koalicji w radzie między klubami PO, PiS oraz Grupy Morskiej. ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Swoją kandydaturę na fotel prezydenta Świnoujścia ogłosił Dariusz Śliwiński (przy mikrofonie). Drugą część konferencji zdominował mieszkaniec Świnoujścia, który przejął mikrofon i skarżył się między innymi na to, że na plaży do tej pory nie ma mola.

Komentarze

wi fi
Każde miasto ma swoją Panią Bogusię! Tylko jak rozpędzała konferencje Komorowskiego to wtedy nie mówiono o bezprzykładnym chamstwie i zacietrzewieniu.
2018-06-13 13:31:07
Jak to jest... ?
Ze Wybory Krajowe w dniu 25.10.2015 roku Wygral PiS i Prawica... a w wielu miastach Polski rzadzi dalej... Lewactwo i Lewica ?? A wiec: cos tu Lewa... nie rowna sie Prawej !!
2018-06-13 11:03:12
Kosa vs dO kOSY
Świnoujście nie jest pisowskie tylko lewicowe.
2018-06-13 10:21:39
dO kOSY
Ale jak PIS-owcy obiecują złote góry za nasza kasę to fajnie?
2018-06-13 09:20:11
Kosa
Platformiarze zwąchali kolejne miasto do wydojenia.
2018-06-13 08:59:16
eh
To tylko ustawka ;/
2018-06-13 06:36:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy