Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Konar drzewa przygniótł dzieci na osiedlu Bukowym [GALERIA, FILM] (akt. 3)

Data publikacji: 29 marca 2024 r. 10:25
Ostatnia aktualizacja: 31 marca 2024 r. 11:23
Konar drzewa przygniótł dzieci na osiedlu Bukowym
Fot. Ryszard Pakieser  

Z pierwszych informacji, jakie przekazuje Nadleśnictwo Gryfino wynika, że dzieci to grupa przedszkolna, która na wycieczkę do lasu wybrała się pod opieką nauczyciela.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że poszkodowane dzieci uczęszczają do Przedszkola Publicznego nr 8 - „Muzycznej Ósemki" przy ul. Różowej 24 w Szczecinie. Ta kameralna placówka, jedna z najmłodszych w mieście, leży na skraju Puszczy Bukowej. 

- Przedszkolaki weszły na leżący na ziemi pień drzewa, pozostawiony przez służby leśne po wycince martwego drzewa, które rosło nieopodal leśnej ścieżki - stwierdza Lidia Kmiecińska, rzeczniczka Nadleśnictwa Gryfino. - Jak przekazują leśnicy z Klęskowa, z całą pewnością nie było to odłamanie się konara, ale przesunięcie się pnia. 

Straż Pożarna zgłoszenie o wypadku otrzymała o godz. 9.36. Na ul. Chłopskiej, gdzie doszło do zdarzenia, pracowały dwa zastępy strażaków.

- Poszkodowana została czwórka dzieci w wieku 4-5 lat - mówi Franciszek Goliński, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. - Jedno z dzieci miało przygniecioną nóżkę, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by uwolnić dziecko spod pnia. Kłoda drzewa była dużych rozmiarów - o długości trzech metrów i półmetrowej średnicy. Czworo przedszkolaków zostało zabranych do szpitala.

Akcja strażaków zakończyła się o godz. 10.34.

Stan zdrowia poszkodowanych

Na miejscu zdarzenia przedszkolakom przygniecionym przez pień drzewa pomocy udzielały cztery zespoły ratownictwa medycznego. Czworo dzieci oraz 42-letnia kobieta zostali przewiezieni do szpitala. Ich stan nie zagraża życiu.

- Na miejscu wezwania, na wysokości wjazdu do Nadleśnictwa Klęskowo przy ul. Chłopskiej znajdowali się poszkodowani: czterolatek z urazem głowy, miednicy i kończyn dolnych, troje 4-latków z urazami kończyn dolnych oraz kobieta z urazem pleców - informuje Natalia Dorochowicz, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Wymienieni pacjenci byli przytomni, w stanie stabilnym. Po dokonaniu niezbędnych czynności ratunkowych zostali przewiezieni do szpitala. Ostatni z pacjentów nie wymagał hospitalizacji i pozostał na miejscu zdarzenia z opiekunem.

(kel)

***

Wcześniejsza informacja

Konar drzewa przygniótł dzieci, dwoje z nich jest poszkodowanych. Do wypadku doszło w piątek 29 marca rano przy ul. Chłopskiej (os. Bukowe) w Szczecinie. Na miejscu jest pogotowie.

- Mamy bardzo wstępną informację, że dzieci były w nadleśnictwie Klęskowo na wycieczce - mówi kom. Anna Gembala z KMP w Szczecinie. - Konar drzewa przygniótł troje dzieci, trudno jeszcze powiedzieć, co się dokładnie stało. Dwójce poszkodowanych udzielana jest pomoc w karetce. (K)

Autor filmu: Roman Ciepliński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2024-04-04 13:11:53
@ysac - nie wiem dlaczego mieszasz politykę do gospodarki. Nadleśnictwo usunęło drzewo niebezpieczne, zgodnie z ekoidiotycznymi wytycznymi pozostawiło do naturalnego rozkładu. To że dzieci naruszyły jego stabilność należy rozpatrywać jako nieszczęśliwy wypadek i można tylko współczuć opiekunce i dzieciom.
Iwona
2024-03-31 11:15:38
Jesteście ograniczeni umysłowo wszyscy! Akurat ta pani była jedyną zaangażowaną osobą w tym przedszkolu w odróżnieniu od innych pań, którym nie chciało się nawet palcem kiwnąć by coś dla dzieci zrobić. Starszne że chciała się przejść kawałek z dziećmi na spacer. To był wypadek, niepotrzebny ale jednak wypadek. Wszyscy tacy mądrzy a nawet pewnie dwójki swoich dzieci wielokrotnie nie umieli upilnować a co dopiero takiego stadka
Del
2024-03-30 23:55:08
Z jakiego przedszkola były dzieci?
ysac
2024-03-30 16:09:08
pisowski nadlesniczy powinien zgnic w wiezieniu
klemens
2024-03-30 08:45:07
to już nie wiem , konar czy pień ?
@ @piszących
2024-03-30 08:42:02
Wreszcie normalny człowiek pośród tu piszących (jeden z nie wielu). Ściskam Ci rękę z szacunkiem.
Leśnicy
2024-03-30 07:00:54
Leśnicy zauważyli tam samotną, zaniepokojoną samicę żubra. Po zbadaniu sytuacji odkryli, że w pobliżu leży przygnieciony suchym, martwym drzewem cielak. Do wypadku doszło, gdy 7-miesięczny byczek przechodził tamtędy w towarzystwie całego stada. Młode żubrzątko zostało przygniecione suchym odłamem martwej iwy, która nie została usunięta z lasu.Przeprowadzona sekcja potwierdziła wstępną diagnozę, miało ono złamaną łopatkę i połamane żebra, prawdopodobnie doszło także do uszkodzenia kręgosłupa .
Ja
2024-03-30 06:22:58
Jacy wszyscy mądrzy piszący przy komputerach telefonach z pozycji siedzącej.... Dużo zdrowia dzieciom a Pani opiekunce spokoju i wytrwałości....
@bieta
2024-03-30 05:44:52
Dlaczego leśnicy zostawili konar w lesie ? No fakt mogli zostawić na ulicy albo placu zabaw.Las to bioróżnorodność i taki konar to naturalne miejsce życia dla ekosystemów.Na biologii i geografii nie uczyli czy do szkoły pod górkę było
yyyyyyyyyyyyyy
2024-03-29 21:26:39
widzę ostrą dyskusję na temat prowadzenia 4 letnich dzieci do lasu. oczywiście że jest to głupotą, pamiętam pierwszy raz zabrali nas do lasu ze szkoły w wieku chyba 10 lat 4- 5 klasa, drzewa to najmniejszy problem, gdyby trafili stado dzików mogłoby skończyć się nekrologami. do lasu mogą rodzice sobie prowadzać swoje dzieci na swoją odpowiedzialność. a nie placówka prywatna czy publiczna pod opieką kobiety, takie wycieczki tylko z odpowiednią liczbą opiekunów, albo z leśniczym
@bieta
2024-03-29 20:08:19
Las to żywy organizm i to nie jest odpowiednie miejsce na zabawę dla 4-5 letnich dzieci .Skoro gołym okiem widać wycinkę , pniaki pozostałe po wycince drzew to naturalnym elementem są zwalone kłody . Trzeba być ograniczonym umysłowo, żebuy pozwolić dzieciom na zabawę w takim miejscu i to poza wyznaczonym szlakiem .Równie dobrze można się było bawić klockami na torach kolejowych
lolo
2024-03-29 20:01:04
To przedszkole w środku to dramat. Od jego budowy minęło ponad 34 lata, a tam się nic nie zmienia. Ponuro, jest strasznie jak na XXI wiek. Na płytkach chodnikowych można zęby wybić, schody do kuchni jak po działaniach wojennych, wycieraczki wejściowe obskurne i brudne. Oczywiście Urząd Miejski ma to gdzieś, stale się tłumaczą, że nie ma pieniędzy. Ale czarnym ziemię to za darmo oddają. Tak im dzieci na sercu leżą. Grupa zerowa dzieli toaletę z maluchami. Tam jest tragiczne.
@piszacych
2024-03-29 19:42:54
Bardzo wspolczuje Pani opiekunce tych dzieci. To musi być dla nie straszne przeżyciem.Sam bylem wychowawca kolonijnym i wiem co to znaczy opiekować się nieswoimi dziećmi.Bardzo mi zal tej Pani i poszkodowanych maluszków. Pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy uczestniczyli w tym wypadku i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.Duzo zdrówka.
bieta
2024-03-29 19:42:02
Boże, po pierwsze dlaczego tzw fachowcy pozostawili tam to ścięte drzewo , po drugie , o czym myślała ta kobieta idąc tam z małymi dzieciakami ?! Nie ma innych bezpiecznych miejsc ?
@Do hejterów
2024-03-29 19:22:34
Następnym razem proponuję zabrać dzieci na wycieczkę na Poligon i zabawę w piasku nie wybuchami. skoro widać żeby trwa wycinka Puszczy i leżą na zboczu konary to należy takie miejsce omijać , zwłaszcza z przedszkolakami.
Kotka
2024-03-29 19:21:25
Edek masz rozumu tyle co kura
Do hejterów
2024-03-29 18:52:06
Tacy jesteście święci? Wypada mieć tylko nadzieję, że gdy w Waszej obecności coś się stanie Waszym dzieciom lub wnukom to z automatu będziecie pozbawieni praw rodzicielskich, a dzieciaczki trafią do rodzin zastępczych lub domów dziecka. Wasze dzieciaczki przecież nigdy się nie skaleczyły przy Was, nie nabiły sobie guza i pszczółka też nigdy je nie użądliła.
Mancia
2024-03-29 18:18:25
Debili w komentarzach nie brakuje. Nie znacie dokładnie okoliczności i chyba też nie posiadacie dzieci jeśli myślicie, że zawsze wszystkie trzymają się przy nodze. Opiekunka nie musiała pozwalać dzieciom na nic by te wlazły w sekundę. To wszystko jest chwila. Jesteśmy wszyscy ludźmi. Żeby tak wszystkim opiekunkom chciało się ruszyć dupę po za przedszkole i poszły z dziećmi na spacer. Sami mądrzy się wypowiadają i oceniają. Żałosne
@Edek
2024-03-29 17:51:16
Ktoś kto odwiedza LAS powinien wiedzieć jak ma się w nim zachować i czego nie powinien robić . Kto pozwala Przedszkolakom na siadanie na powalonym konarze drzewa ? Sprawa dla Prokuratury i Kuratorium
@Edek
2024-03-29 17:46:08
Co za Kretyni ( czytaj OPIEKUNOWIE ) prowadzę 3-4 letnie dzieci na parcele leśne gdzie są wycinane drzewa ? Czy tamtędy prowadził wytyczony Szlak ? Czy w ogóle te dzieci miały tam prawo przebywać ? Las to nie piaskownica
Edek
2024-03-29 17:33:58
Co za kretyni scieli to drzewo i zostawili na pochylym gruncie?Wystarczyło pociac to drzewo na mniejsze odcinki lub zostawić na pol metra od pnia kawałek bocznego konara i pien by się nie sturlał. Przez takich fachowców od wycinki drzew mogło dojść do ogromnej tragedi.Mam nadzieje ze przedszkole i rodzice zloza doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.Przeciez to drzewo mogło się zsunac na każdego z nas. Wspolczuje wszystkim poszkodowanym i życzę powrotu do zdrowia.
Wandzia
2024-03-29 17:19:21
Idiotka nie podumała i zaprowadziła dzieci w miejsce, gdzie nie powinny być. Ciekawe czy za to odpowie. Przy wielu okazjach ludzie gardłują, że nauczyciele odpowiadają za dzieci karnie i to ważna praca. A ja bym tym wszystkim idiotkom nawet chomika nie powierzyła do opieki.
Adam
2024-03-29 17:11:20
Jakaś mocno ograniczona umysłowo jest kadra w tym przedszkolu. Serio opiekunka pozwoliła na taka zabawę? Bałbym się puścić dziecko do takiej placówki.
dla Prokuratora
2024-03-29 17:06:52
Sprawą powinien z Urzędu zainteresować się Prokurator.Opiekunowie dzieci dopowadzili do Wypadku pozwalając kilkuletnim dzieciom na siadanie na konarze drzewa. Las to nie to samo co Miejski Park czy Plac Zabaw z ławkami i huśtawkami. Absolutna wina OPIEKUNÓW
Lena
2024-03-29 17:05:14
Rodzice powinni pozwać przedszkole i jeszcze osobno opiekunkę.
Pati koti
2024-03-29 17:04:02
Wstrętna, podła i głupia kobieta to ta opiekunka. Mogło dojść do tragedii.
@@@ salomea
2024-03-29 17:02:15
Masz racje wina opiekunki! Siedział pewnie w telefonie odpadając instagram, fb lub inne g… i w dupie miała dzieci. Stad wypadek. Nie uwierzę, ze pozwoliła maluchom usiąść na zwalonym drzewie leżącym na górce. Chroń nas Panie przed takimi opiekunkami do dzieci!
Julian
2024-03-29 16:59:17
No tak wina ściętego drzewa, złośliwie leżało na wzniesieniu i ośmieliło się stoczyć w dół …. A tak na poważnie to Przez głupotę opiekunki mogła stać się tragedia. Niech zgadnę opiekunka jest z ukrolandii i jest świata? Zwolnić opiekunkę bo nie panuje nad przedszkolakami!
@ Salomea
2024-03-29 16:22:29
Wstrętna, podła, głupia kobieto.
@ Leśnik
2024-03-29 15:23:30
ciebie już ktoś walnął. Wracaj do technikum. Posusz przechodzi w próchno, które jest jedynym schronieniem i pożywieniem dla setek gatunków istot żywych - zwierząt i roślin, które nie pożywią się asfaltem ani betonem, ani zdrowym drzewem.
Salomea
2024-03-29 15:09:00
Opiekunka pozwoliła usiąść dzieciom Na takim ściętym drzewie leżącym na wzniesieniu?? Tu chyba pozew wobec opiekunki powinien być wytoczony.
Lesnik
2024-03-29 13:48:42
Do gościa -walnij się w ten durny cymbał .to są efekty przyrodników ,którzy chcą aby zostawiać posusz w lesie
Gosc
2024-03-29 13:18:10
Skutek wycinki drzew przez ostatnie 8 lat i wysyłania drzew do Chin ,tak by sobie rosły spokojnie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA