Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Komunikacja w wakacje

Data publikacji: 22 czerwca 2016 r. 22:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Komunikacja w wakacje
 

W związku z rozpoczęciem wakacji i okresu urlopowego oraz zamknięciem dla ruchu mostu Cłowego szczeciński ZDiTM wprowadza kolejne zmiany w kursowaniu miejskich autobusów i tramwajów. Pierwsze nowinki w rozkładach zostały już wprowadzone, a następne zaczną obowiązywać od czwartku, 23 czerwca. Zaktualizowane rozkłady jazdy mają pojawiać się na stronie internetowej www.zditm.szczecin.pl, a także na tablicach przystankowych. 

Na liniach tramwajowych pierwsze z wakacyjnych i nie tylko zmiany od najbliższej soboty, 25 czerwca. W dni powszednie do końca sierpnia br. tramwaje linii 10 będą kursowały według letniego rozkładu jazdy z częstotliwością co 24 min w godzinach szczytu, po szczycie bez zmian. Na liniach 1 i 9, przy większej liczbie pasażerów, na polecenie centrali ruchu ZDiTM spółka Tramwaje Szczecińskie ma podmieniać składy na większe od tych, które zwykle je obsługują, czyli inne niż pojedyncze przegubowe tatry. 

Na pętli Turkusowa, gdzie teraz - po zamknięciu dla ruchu mostu Cłowego i przekierowaniu z Basenu Górniczego - dojeżdżają także „siódemki" składy tej linii w kierunku Krzekowa zabierać będą pasażerów z toru przy peronie środkowym, a składy dwójki do Niebuszewa wyruszać będą z toru przy peronie wewnętrznym.

Do 31.08. w dni świąteczne na liniach 11 i 12 obowiązywać będą rozkłady jak przed dniem wolnym, tj. bez dodatkowych kursów realizowanych jako linia 2 na trasie Pomorzany – Dworzec Główny – Dworzec Niebuszewo.

Od czwartku, 23 bm., ZDiTM koryguje rozkłady jazdy autobusów linii 72, 73 i 93, które obsługują osiedla na prawobrzeżu.

Natomiast od 27.06.2016 r. (poniedziałek) na czas wakacji - jak zawsze - ZDiTM zawiesza linie D, E, G, 109 i 110. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię pospieszną „E” mogą korzystać z linii pospiesznej A na odcinku Osiedle Bukowe – Plac Rodła / Plac Rodła LOT oraz z linii tramwajowych na odcinku Plac Rodła – Plac Szarych Szeregów.

Na liniach C, 103, 106 i 122 nie będą realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach.

Linia 69 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 15 minutową częstotliwością w godzinach szczytów przewozowych (po szczycie bez zmian).

Na linii 74 nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła.

Na linii 102 zawieszone zostaną podjazdy pod Prywatne Liceum w Policach.

Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (z likwidacją podjazdów pod Gimnazjum nr 1 w Policach).

Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

W okresie od 01.07 do 31.08.2016 r. nie będą jeździć pośpiechy na linii F. Autobusy na linii B poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będą kursować na skróconej trasie Osiedle Słoneczne – Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek Niemcewicza (14321). W godzinach szczytu dnia powszedniego linia kursować będzie na stałej trasie, tj. Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie. Na linii 107 autobusy w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z 8-minutową częstotliwością w godzinach szczytu i 10-minutową w godzinach po szczycie; w godzinach wieczornych, w soboty i dni świąteczne bez zmian.

Letnie rozkłady jazdy także od 27 bm. do 30 września na liniach 53 i 60. W dni powszednie kursować będą z 15-minutową częstotliwością w godzinach szczytu, w pozostałych godzinach bez zmian. ©

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pol
2016-06-26 14:42:52
Również w tym roku odcina się Osiedle Arkońskie,w sobote i niedziele oraz poza godzinami szczytu od bezpośredniego połączenia z Centrum Szczecina i Osiedlem Słonecznym .Przyjedzie 51 z Osowa na Niemcewicza a po "B" smród tylko pozostanie a na następny trzeba będzie czekać około 20 minut.W drugą strone jest podobnie.Ostatni autobus "B" odjezdzajacy z Osiedla Słonecznego o godzinie 22:35 a na Niemcewicza jest o godzinie 22:31 nie ma polaczenia z ostatnim 51,który to odjezdza o godzinie 22:51.
Gosia
2016-06-24 08:50:05
I znowu linia B skrócona. Zastanawiam się jak można zostawić mieszkańców dużego osiedla Arkońskiego i okolic w weekendy z jednym autobusem dojeżdżającym tylko do Kołłątaja? Mieszkańcy ulic Wiosny Ludów, Zakole, Bartnicza oraz pobliskich po raz kolejny zostali potraktowani jakby mieszkali na totalnym odludziu (na zadupiu). Linia B, która dodatkowo nie kursuje w weekendy pozostawia mieszkańcom do dyspozycji JEDYNY autobus 51.. Mam 3-miesięczną sieciówkę na B i co z tego jak autobus jeździ tylko w godzinach szczytu w dni robocze, a co poza tymi godzinami? A co z osobami, które pracują do 21-22 i dojeżdżają do pracy z Arkońskiego na Słoneczne mogą sobie teraz urozmaicić i wydłużyć podróż linią 51. Nie po to ludzie kupują sieciówkę na jedną BEZPOŚREDNIĄ linię, żeby się teraz przesiadać. Szkoda, że nikt nie informuje o takich "rewelacyjnych" zmianach przy kupnie biletów sieciowych. Niech Ci mądrzy ludzie z ZDiTM się ogarną i przeprowadzą lepsze badania przed wprowadzaniem idiotycznych i nieprzemyślanych zmian w komunikacji (nie tylko na Osiedlu Arkońskim). Bo zamiast zachęcić mieszkańców do korzystania z autobusów i tramwajów odnoszą tylko odwrotny skutek. Sama wróciłam do swoich czterech kółek. Wolę dojechać wszędzie i o każdej porze (bez przesiadek) czasem stojąc w korku niż być uzależniona od beznadziejnie rozplanowanej komunikacji.
gościu, esbek się tak wystraszył bo nie miał już Nagana za pazuchą.
2016-06-23 10:18:52
.
dotyczy G
2016-06-23 09:48:23
Dlaczego autobus linii G jest zawieszany na czas wakacji? To nie Gimbus, dowozi ludzi do szpitala oraz do pracy w mieście. Powinien jeździć całe wakacje ewentualnie z mniejszą częstotliwością.
gosc
2016-06-23 09:18:34
Tak przechodzil kolega esbek agent Antoniego oraz nowy doradca Edmund oraz arcybiskup Józef P.
Dziś ok. 17:30 byłem na placu Zamenhofa. Koło FRYGI stała erka na światłach.
2016-06-22 22:47:18
Czy może ktoś nowy tamtędy przechodził, sPOjrzał na FRYGĘ i trafił go szlag ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA