niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Komisja pełna kontroli

Komisja pełna kontroli

Komisja pełna kontroli
Data publikacji: 2016-05-31 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 715 135883

Ponad 400 kontroli przeprowadzono w ciągu ubiegłego roku i w pierwszych miesiącach 2016 roku. Z ich wynikami zapoznali się radni z komisji rewizyjnej Rady Miasta Szczecin. I jakby im tego było mało, to chcą jeszcze uzyskać dokumenty z zakończonej właśnie kontroli w ZWiK.

W styczniu ubiegłego roku komisja rewizyjna Rady Miasta wpadła na pomysł informowania jej o kontrolach i audytach prowadzonych przez zewnętrzne organy a dotyczących działalności prezydenta, wydziałów i biur Urzędu Miejskiego, jednostek organizacyjnych i pomocniczych oraz spółek z większościowym udziałem miasta.

Okazuje się, że w ciągu ubiegłego roku i pierwszych pięciu miesięcy 2016 roku przeprowadzono ponad 400 kontroli.

- Nie ma możliwości, aby z nimi wszystkimi zająć się szczegółowo. Myślę, że wyniki kontroli powinny do nas spływać co kwartał, nie częściej. Tylko w pierwszym kwartale tego roku przeprowadzono 89 kontroli w jednostkach organizacyjnych miasta oraz kilka w spółkach miejskich. I tak m.in. 53 kontrole przeprowadzono w szkołach, 16 w przedszkolach, trzy w Pałacu Młodzieży, 2 w Powiatowym Urzędzie Pracy, jedną w Trafostacji Sztuki i jedną w Miejskim Ośrodku Sportu i Rehabilitacji - wylicza Henryk Jerzyk, przewodniczący komisji.

(dar)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 31.05.2016 r.

Fot. Robert STACHNIK 

Komentarze

k-2
Te kontrole to fikcja. Syn gastronomika kupił kamienicę na Niepodległości zgodnie z "prawem" według rewizyjnej.... Problem polega na tym, że w radzie nie ma radnych opozycyjnych. Krzystek "kupił" wszystkich...
2016-05-31 12:55:36
"Kontrol"
Kontrola w ZWiK to wisienka na torcie i każdy mieszkaniec Szczecina chciałby ujrzeć jej wyniki. Oczywiście, każdy uczciwy mieszkaniec Szczecina.
2016-05-31 12:44:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie