piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Komendant podał się do dymisji

Komendant podał się do dymisji

Komendant podał się do dymisji
Data publikacji: 2017-11-09 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:55
Wywietleń: 2028 300215

Dotychczasowy komendant Straży Gminnej w Kobylance, który kilka dni temu prowadził auto po pijanemu, złożył rezygnację z pełnienia swej funkcji. Do czasu powołania nowego szefa, jednostką zarządza jeden strażnik.

Przypomnijmy. W środowy (1 listopada) wieczór komendant Straży Gminnej w Kobylance 52-letni Robert S. jechał swym audi po pijanemu i doprowadził do kolizji z udziałem trzech aut na ul. Gdańskiej w Stargardzie. Choć w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń, za jazdę pod wpływem alkoholu szef strażników gminnych stanie przed sądem. W tej sprawie toczy się już postępowanie prokuratorskie. Robertowi S., który funkcję komendanta SG pełnił w Kobylance od 2009 r., grozi kara grzywny, ograniczenia lub nawet pozbawienia wolności.

Jak informuje wójt Kobylanki Mirosław Przysiwek, komendant SG już w pierwszym dniu po urlopie, na którym przebywał przez kilka dni przed tym niefortunnym zdarzeniem, złożył rezygnację i poprosił o zwolnienie z pracy.

– Oczywiście, zaakceptowałem jego wniosek – tłumaczy Mirosław Przysiwek, wójt Kobylanki. – Na razie nasza straż gminna jest jednostką jednoosobową. Kieruje nią pracująca tam jedna osoba. Nowy komendant zostanie powołany bez zbędnej zwłoki, w czasie możliwie najkrótszym. Długość tego okresu wyznaczają zarówno procedury wyłaniania pracowników straży gminnej, jak i sposób powołania, na który się zdecyduję.

Wójt wyjaśnia, że stanowisko komendanta Straży Gminnej w Kobylance nowa osoba obejmie w ciągu tygodnia albo najpóźniej miesiąca. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

mono-PO-lowy
No niestety "plynne %-ty"... juz nie jedna Osobe zalatwily !!
2017-11-09 23:48:27
rtg
'psu na budę' potrzebna im tam straż gminna może tylko jako ochrona wójta?
2017-11-09 18:06:02
ciekaff
Bardzo ciekawa sytuacja. Pan Komendant niby był na urlopie ale w Grafiku na Pazdziernik nie był !! Grafik z Pazdziernika JUŻ niedostępny na stronie Kobylanki. Zresztą tabela za Wrzesień też arcyciekawa - "Kontrole obiektów użyteczności publicznej (szkoły,stadiony,świetlice,itp.) ilość 696 (!!!). Jak to rozumieć -mijałem obiekt autem- łapie się do tabelki ! Pan Wójt powinien zwolnić dyscyplinarnie a nie przyjmować dymisję która jest szyta grubymi nićmi- patrz* urlop ! Zresztą do dymisji to może podać się Minister, Wojewoda, Prezydent a nie Komendant Straży Gminnej bo to jest śmieszne !! Urzędnik Gminny podlegający ochronie prawnej podczas wykonywania czynności służbowych jak funkcjonariusz publiczny może się zwolnić i tyle w temacie. Ale skoro Wojt nie zastosował art.52 Kodeksu Pracy ;to czeka na prawomocny wyrok. Zgodnie z prawem... Może jeszcze "wierny powróci"... do Gminy !
2017-11-09 16:15:52
obywatel
Ciekawe dlaczego komendant nie dostał dyscyplinarki ? Układy robią swoje !
2017-11-09 13:49:23
%
Wpis do akt - zakaz podejmowania pracy w jakiejkolwiek instytucji budżetowej. Niech sobie prywaciarze zatrudniają pijaków, a nie, finansować ich z naszych pieniędzy. Wstyd.
2017-11-09 12:32:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie