środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Komendant podał się do dymisji

Komendant podał się do dymisji

Komendant podał się do dymisji
Data publikacji: 2017-11-09 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:55
Wywietleń: 2167 300215

Dotychczasowy komendant Straży Gminnej w Kobylance, który kilka dni temu prowadził auto po pijanemu, złożył rezygnację z pełnienia swej funkcji. Do czasu powołania nowego szefa, jednostką zarządza jeden strażnik.

Przypomnijmy. W środowy (1 listopada) wieczór komendant Straży Gminnej w Kobylance 52-letni Robert S. jechał swym audi po pijanemu i doprowadził do kolizji z udziałem trzech aut na ul. Gdańskiej w Stargardzie. Choć w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń, za jazdę pod wpływem alkoholu szef strażników gminnych stanie przed sądem. W tej sprawie toczy się już postępowanie prokuratorskie. Robertowi S., który funkcję komendanta SG pełnił w Kobylance od 2009 r., grozi kara grzywny, ograniczenia lub nawet pozbawienia wolności.

Jak informuje wójt Kobylanki Mirosław Przysiwek, komendant SG już w pierwszym dniu po urlopie, na którym przebywał przez kilka dni przed tym niefortunnym zdarzeniem, złożył rezygnację i poprosił o zwolnienie z pracy.

– Oczywiście, zaakceptowałem jego wniosek – tłumaczy Mirosław Przysiwek, wójt Kobylanki. – Na razie nasza straż gminna jest jednostką jednoosobową. Kieruje nią pracująca tam jedna osoba. Nowy komendant zostanie powołany bez zbędnej zwłoki, w czasie możliwie najkrótszym. Długość tego okresu wyznaczają zarówno procedury wyłaniania pracowników straży gminnej, jak i sposób powołania, na który się zdecyduję.

Wójt wyjaśnia, że stanowisko komendanta Straży Gminnej w Kobylance nowa osoba obejmie w ciągu tygodnia albo najpóźniej miesiąca. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

mono-PO-lowy
No niestety "plynne %-ty"... juz nie jedna Osobe zalatwily !!
2017-11-09 23:48:27
rtg
'psu na budę' potrzebna im tam straż gminna może tylko jako ochrona wójta?
2017-11-09 18:06:02
ciekaff
Bardzo ciekawa sytuacja. Pan Komendant niby był na urlopie ale w Grafiku na Pazdziernik nie był !! Grafik z Pazdziernika JUŻ niedostępny na stronie Kobylanki. Zresztą tabela za Wrzesień też arcyciekawa - "Kontrole obiektów użyteczności publicznej (szkoły,stadiony,świetlice,itp.) ilość 696 (!!!). Jak to rozumieć -mijałem obiekt autem- łapie się do tabelki ! Pan Wójt powinien zwolnić dyscyplinarnie a nie przyjmować dymisję która jest szyta grubymi nićmi- patrz* urlop ! Zresztą do dymisji to może podać się Minister, Wojewoda, Prezydent a nie Komendant Straży Gminnej bo to jest śmieszne !! Urzędnik Gminny podlegający ochronie prawnej podczas wykonywania czynności służbowych jak funkcjonariusz publiczny może się zwolnić i tyle w temacie. Ale skoro Wojt nie zastosował art.52 Kodeksu Pracy ;to czeka na prawomocny wyrok. Zgodnie z prawem... Może jeszcze "wierny powróci"... do Gminy !
2017-11-09 16:15:52
obywatel
Ciekawe dlaczego komendant nie dostał dyscyplinarki ? Układy robią swoje !
2017-11-09 13:49:23
%
Wpis do akt - zakaz podejmowania pracy w jakiejkolwiek instytucji budżetowej. Niech sobie prywaciarze zatrudniają pijaków, a nie, finansować ich z naszych pieniędzy. Wstyd.
2017-11-09 12:32:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie